Има ли някой с бизнес с дрехи втора ръка?

  • 9 232
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Бих искала темата да не се превръща в спор "за" и "против".
Не зная и дали е за този форум, но да поклюкарстваме по случая...

От една седмица ми е бръмнала муха в главата да отворя такъв магазин. Не, че са малко ангажиментите ми, но като импулсивен човек, речено-сторено.

Помещението е налице, продавачката също, купих и касов апарат, утре ще дойде обзавеждането за магазина, фирма не съм регистрирала - ползвам една от няколкото, които имаме и която е единствената нерегистрирана по ДДС, утре ще звъня на РИОКОЗ.
Стигнах до доставчиците.
 Много  искам тук да пишат хора, които се занимават с този вид дейност.
Аз прозвънях де що има склад в България.
Мнението ми е, че цените на едро са в доста широк диапазон за стоката, която ме интересува /екстра и първо качество/. Очаквам утре да пристигне една авантюристична поръчка по куриер, без да съм виждала какво ми пращат.
Във вторник имам среща с един от доставчиците ми. В петък с друг.
Живея в малък град, 15 000 жители, в който този род продажби са застъпени с три гаража /единия с много готина стока, но далеч от моя магазин/.

Въпросът ми е - какви са тенденциите напоследък в бизнеса ви, срещате ли и какви пречки, попадали ли сте на некоректни доставчици, истина ли е, че ако не си близък приятел на вносителя, за теб остава по-кофти стоката?

# 1
  • Мнения: 25 449
Извинявай, че ти пиша в темата, без да отговоря на въпросите ти, но защо ми се струва, че първо трябваше да тръгнеш от това:

Въпросът ми е - какви са тенденциите напоследък в бизнеса ви, срещате ли и какви пречки, попадали ли сте на некоректни доставчици, истина ли е, че ако не си близък приятел на вносителя, за теб остава по-кофти стоката?


Преди да пристъпиш към това:


Помещението е налице, продавачката също, купих и касов апарат, утре ще дойде обзавеждането за магазина, фирма не съм регистрирала - ползвам една от няколкото, които имаме и която е единствената нерегистрирана по ДДС, утре ще звъня на РИОКОЗ.
Стигнах до доставчиците.

Все пак - успех! Правителството работи за теб!

# 2
  • Мнения: 335
Рискуваш доста.
Ще дойде и у вашия град "Шик-шик" и ще фалират всички гаражчета.


ПП Шегувам се... донякъде.

# 3
  • Мнения: 157
Сийче, кака  Joy Не е смешно, щото си е чистата истина, ама това за правителството ме разсмя.
Пуснах темата наистина да си поклюкарстваме по горните въпроси - всичко е относително. Това, което върви в Благоевград, в Алтимир нещо не му спори.
География е! Mr. Green
И война е! Sunglasses

# 4
  • Мнения: 130
Аз имах такава идея и много ми беше мерак да я осъществя, защото дрехите са ми страст, но се преместих в Атина и тук няма как да стане. Само дето моята идея беше да не са втора ръка дрехите, а в периоди на намаления, когато цените по света са смешни, да пътувам например да Англия, и да си купувам нещата. Имах предвид марки като некст, гап, топшоп, джейн норман и подобни. Като си бях наскоро в София видях, че в близките три пресечки до вкъщи вече са отворили таман три такива магазинчета, е цените не са по левче, но чисто нови дънки на гап бяха 16 лв, сако на дона карън - 25 лв, например, и в трите магазинчета не можеш да се разминеш от хора.

# 5
  • Мнения: 157
Asioula, много добра идея!
Не зная обаче, дали все още правят добри намаления по белите страни.
Рецесия е!
Но ще проуча въпроса, всъщност и моята идея е нещо подобно - качествени дрехи на прилични цени.

# 6
  • Мнения: 4 585
Една от най-голямата гара разпределителна е при нас, в Делиормана.
Знам само, че сортират дрехите, а тия, които не им харесват, изгарят, да не би някой да облече от изхвърляните. След това идват ромите и пресяват пепелта. Печелят от месинговите и бронзови копчета.
Утре до девет ще ти дам телефони. Става въпрос за планини от дрехи.

# 7
  • Мнения: 335
В "белите" ви страни плащат да им извозят запазените дрешки на по-далеч, с щастливото самомнение, че ги пращат дарение на страни от "третия свят" за каквато имат БГ-то.
Извозвачите ги носят тук и ги продават на килограм.

Трябва да снимам унизителната картинка със стълпотворенията тук-таме в съботите, когато цената на килото е най-ниска.
В същото време в бившите държавни шивашки предприятия, бившите заводи за текстил, за конфекция и т.н., новите честни частни собственици шият и пращат за износ лъскави дрешки в "белите страни".


# 8
  • Мнения: 157
Една от най-голямата гара разпределителна е при нас, в Делиормана.
Знам само, че сортират дрехите, а тия, които не им харесват, изгарят, да не би някой да облече от изхвърляните. След това идват ромите и пресяват пепелта. Печелят от месинговите и бронзови копчета.
Утре до девет ще ти дам телефони. Става въпрос за планини от дрехи.

  bouquet Благодаря!

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
стига с това - бели и черни страни. такива магазини има навсякъде в Европа. влизала съм във втора ръка в Австрия-Виена, цените бяха доста високи и почти същите като в NewYorker  по време на намаленията.
виждала съм и бутици с по-екстравагантни и качествени дрехи, обикновено официални тоалети и изделия от кожа, доста скъпо беше.

към авторката - магазините Мания предлагат франчайз - мисля, че в случай като твоя това е изгоден вариант, ако не ти потръгне в първоначалния вид, можеш да се заинтересуваш от условията. успех!!

# 10
# 11
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
о, я не се впечатлявай кой какво ще ти каже сега, хич да не ти пука.
познавам хора, които твърдят, че им е под достойнството да носят секънд хенд, а в същото време ровят свирепо по магазините...

# 12
  • Мнения: 5 710
евала, авторката. днес (неделя) решаваш к'во те кефи, другия понеделник редиш стоката.
оnly in bulgaria, people. това е страната на неограничените възможности.
адски ме мотивираш в момента.

# 13
  • Мнения: 335
Въпросът е не къде ровят свирепо, а защо там са принудени да ровят сега.


# 14
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
Въпросът е не къде ровят свирепо, а защо там са принудени да ровят сега.
хубаво, ама аз те връщам към първия си пост. и ти казвам, че във Виена също има такива магазини, а клиентите им съвсем не са клошари (а във Виена също има клошари, за жалост). и кой ли дявол ги кара да ровят там?
ти, впрочем, пребивавал/а ли си на място, различно от БГ? бас ловя, че не...

Общи условия

Активация на акаунт