"Вълна на вълна" през зимата

  • 1 711
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 688
"Зимата ще бъде топла и мека, според световните дизайнери. Плетивата са повече от актуални. Пуловери, блузони, шапки, шалове, ръкавици, дори саката и жилетките са плетени. Разбира се, материалът е вълна. Във всичките й разновидности.

Вълната е нишка, която се добива от кожата на познатите ни домашни овце или други млекопитаещи като кози, лами, зайци, котки и др.

Вълната създава усещането за мекота и топлина. Поради устройството на нишката някои хора имат усещането, че са алергични към този материал – появяват се сърбежи, бодежи и некомфортност при допир с кожата. Тук е мястото да споменем, че не всички видове вълна създават такъв дискомфорт, напротив – някои нишки са изключително фини и меки и това зависи от вида на животното, което са добити, както и от начина на обработката им"

   
   
 


Какво смятате за плетените дрехи?Обичате ли да носите такива?Има ли някоя от вас,която сама си плете дрехи?Снимки ,моля Wink   bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Много ме зарадва тази тема!
Аз съм от почитателките на вълната и плетените неща. И не защото са на мода този сезон, а изобщо. Имам много много плетени дрешки и продължавам да се обзавеждам с нови. Нося пуловери, блузони, туники, жилетки / имам подобна на бялата от фотосите/, шалове,рокли....
Снимките са страхотни, ще се радвам ако по темата се качат и други. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 477
Много ги харесвам плетените дрешки.
Имам досат такива,най-любими са ми 2 плетени жилетки и няколко пуловера,ама тънко плетени.Засилвам се към дебелите вълнени плетива,но ме правят много едра и се възпирам.
Друга любима дреха ми е една плетена вълнена пола в кафяво с червени цветя.Носих я дори през бременността Peace

# 3
  • Мнения: 1 688
на мен ми е мерак да накарам баба да ми оплете туника с дълък ръкав и качулка и да си я нося с някой цветен клин  Crazy

# 4
  • Мнения: 6 712
И аз вече се обзаведох с две плетени неща - едното е пуловерче, другото е жилетка. Малко стоят развлачени, но не е грозно. Отдолу слагам тънка памучна блуза с дълги ръкави във същата тоналност, отгоре е жилетката/блузата. Много е ефектно и ми харесва! Peace

# 5
  • Мнения: 1 447
Много харесвам този тип дрехи и се радвам,че тази година са на мода.
Но гледам като си купувам нещо плетено да няма вълнена нишка,защото винаги до сега съм
попадала на такива,които много ми бодат.За съжаление не мога да плета и затова си ги купувам.
Имам приятелка,която плете и има доста блузи.Повечето и са по-сполучливи от тези в магазините.

# 6
  • Мнения: 1 688
аз имам една госпожа която си плете доста неща и се с разни пончо-та ходи и шалчета и е много готина  Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 3 359
Аз също съм почитателка, скоро пуснах и тема за кашмира дори.
От години зимата не нося почти нищо друго, освен блузи и пуловери 100% вълна или кашмир.
Шалове също много обичам.
От миналата година се сдобих с няколко жилетки с дължина под и над коляното, с връзки през талията, които са супер удобни и ги нося и с дънки и с панталон с висок ток, изобщо прекрасна дреха, която препоръчвам с ръка на сърце.

Общи условия

Активация на акаунт