Пиене от чаша?

  • 1 147
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами! Simple Smile

Кажете кога започнахте да учите бебоците да пият от чашка? Четох в една книга, че към 7-8 месечна възраст постепенно трябва да се учат да пият от чашка. Така ли е? Споделете вашият опит!  baby_neutral
Благодаря ви! Hug

# 1
  • Мнения: 498
Кирил на 1 и два месеца си пиеше от чаша.Научи се в яслата покрай другите деца.Пуснах го на 1 и 1 месец.Ана вече е на 1 и 3 месеца и единствено се олива с чашата и по-скоро я ползва за забавление.Ако държа аз чашата и направлявам повдигането й ,успява да пие без да се олее

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично започнах към 10 месец да и предлагам от време на време да пие от чаша,
но самостоятелно започна доста по късно,след много оливане и преобличане. Wink

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 00:14 от slanced

# 3
  • Мнения: 4 784
Доста по - късно започна да пие самостоятелно от чаша синът ми, може би от преди максимум 2 месеца. В момента е на година и десет месеца. Преди това съм му давала от шише с накрайник, давала съм му и от чаша, но се оливаше, трябваше все да му я държа, а понеже от шишето с биберон от бебе си пие самичък и водата и млякото, така и предпочиташе с чашата - сам, да не му държа. За това отложих с няколко месеца и когато вече беше съвсем готов да се справя самичък, тогава. Все още му давам АМ-то да си го пие с биберон, водата обаче с чаша, с изключение на случаите, когато пътуваме с колата.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не е нужно да учиш детето - предложи му я, покажи му я, виж каква му е реакцията и как я възприема. Може веднага да я хареса, а ако не изчакай още малко и пак повтори. Не е нужно да се тормозите и двамата. Моят син започна да ползва чаша към година и 3-4 месеца  Grinning

# 5
  • Мнения: 4 753
В процес на търсене съм на чашка с накрайник, ако някоя мама има добри впечатления от марка и модел, моля да сподели...  Peace

# 6
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Не съм я учила и тренировъчна чаша не сме купували,тя е кърмено бебе и почти до годинка отказваше а пие вода,кърмехме се след всяко хранене,след годинка я научих да пие със сламка,а към година и половина сама прояви желание да пие от чаша,просто показах как да го прави без да се полива с вода.

# 7
  • Мнения: 3 034
започнах да го уча на 6 месеца, като му я дадох да играе, за да свикне с нея. в момента пие, но е на периоди  -ту я харесва, ту не я харесва.

В процес на търсене съм на чашка с накрайник, ако някоя мама има добри впечатления от марка и модел, моля да сподели...  Peace

аз съм с Playtex, това е чашата, която бебето хареса. бях купила Авент с мек накрайник - давеше се, после Авент и Нук с твърди накарйници - категорично отказа. тази е с гумен (подобен на гума) накрайник, но не е нито много мек, нито твърд. освен това е с клапа и не с еизлива течност в гърлото, а се смуче. като се научи детето, клапата се маха и вече си тече свободно течността.

ето я:

# 8
  • Мнения: 5 026
Доста след годинка. Иначе с тези с накрайниците не искаше.

# 9
  • Мнения: 9 973
още не пие,с накрайник не иска

# 10
  • Мнения: 176
Не е нужно да учиш детето - предложи му я, покажи му я, виж каква му е реакцията и как я възприема. Може веднага да я хареса, а ако не изчакай още малко и пак повтори. Не е нужно да се тормозите и двамата. Моят син започна да ползва чаша към година и 3-4 месеца  Grinning
Съгласна съм.Моя син също е кърмен и до годинка не искаше да пие нищо,камоли от чаша,при това все се задавяше.На 1г и 2м прояви жгелание да пие от чаша,купих му на Camera с твърдия накрайнк.

# 11
  • Мнения: 2 015
Не е нужно да учиш детето - предложи му я, покажи му я, виж каква му е реакцията и как я възприема. Може веднага да я хареса, а ако не изчакай още малко и пак повтори. Не е нужно да се тормозите и двамата. Моят син започна да ползва чаша към година и 3-4 месеца  Grinning
Peace
Моя не е пил от чаша с накрайник Naughty

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Вики започна да ползва чашка с накрайник след годинката  Peace Преди това не искаше  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4 290
На шест месеца беше синът ми, когато започнах да го уча, но признавам, че ми беше много трудно. Смених няколко чаши с различни накрайници, но той все не ги искаше и се давеше.  В крайна сметка се научи на съвсем обикновена стъклена чаша, след годинката.

# 14
  • Мнения: X
Голямата се научи да пие от чаша с накрайник на 9м. Малката пие доста добре от обикновена чаша, или от такава с накрайник, но ако е махната клапата. Все още се чудя дали изобщо да и предлагам чаша с накрайник или дфа си пие от обикновена. Тази с накрайника е по-скоро удобство за майката, защото не се разлива.

Общи условия

Активация на акаунт