Чалга в детската градина

  • 1 952
  • 24
  •   1
Отговори
    Вчера съпруга ми завел малката по-късно на градин и чул, че в занималнята на 1-ия етаж се разнасят чалгии.Ама от онези гнусните.Представям си, щом като чак той , който си слуша  фолк по принцип се е  възмутил.Но него го вълнува самата музика и рядко  обръща внимание на текстовет.Като се върнал  у дома  се обадил на директорката , за да я предупреди.Тя едва ли не  знае Confused, защото учителката, която ги пуска е майка на една  от известните фолк певици.Ясно е , че е пристрастна/майката, де/, но  има си норми.Съпруга ми обяснил на директорката, че и той слуша такава музика, но  може да си го позволи, защото  има изградена ценностна система.А едно дете все още няма такава, то е като бял лист.И ако отсега им натрапят това нездраво разбиране за любовта, живота, парите и пр. какво ще се случи  за в бъдеще?Да се слуша  в градината  фолк и чалга  според мен е  недопустимо  и незнам как й е дошло на акъла да го прави.А аз все бях в недоумение, откъде моята 4-ри годишна  дъщеря знае и пее разни  песни, каквито у дома не са  звучали.
  Лично аз не съм фен на тази музика и  ограничавам доолкото мога  пускането й /от съпруга ми, когато си е в БГ/ у дома.И ако позволя, то ще са песни с наистина смислен текст, пък те са малко.А малката днеска даже ми запя една типично ромска песен, някакъв напев, ама доста противен беше ooooh!
    Случва ли се  нещо подобно и в други градини?Или само в наща е така?За мен е  абсурд Crossing Arms

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 22:10 от gerik

# 1
  • Мнения: 4 187
В градината на Рая, не съм чувала нищо по- различно, от популярни детски песнички.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Бррр,много неприятно.  Sick
И в градината на сина ми до сега само детски песнички съм чувала.

# 3
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
mnogo nepriqtno,no i az ne sym 4uwala takowa ne6o w na6ata gradina

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
М,да.Вече от детските градини ги захранват децата с чалга.Остава само да облепят градината с плакати на прословутата фолк-звезда.За да няма недоразбрали.
Аз лично нямам против тази музика,не съм върл фен,но всичко си има граници...

# 5
  • Мнения: 418
Според мен по-скапана музика от поп фолка няма,около мен никой не слуша такава,нито ние със съпруга ми.Това,че в ДГ се пуска такава ми се вижда абсолютна простащина.

# 6
  • Мнения: 9 814
В детската градина на дъщеря ми не пускат определено чалга, но пък явно има доста малки фенчета на този тип музика.
Редовно си "носим" вкъщи рефрени от разни песньовки. ooooh!

# 7
  • Мнения: 54
При нас не се е случвало, поне не съм чула...за рождения ден на детето носих диск с детски песнички и малко диско да си потанцуват,но като си помисля, ако има родители фенове на чалгата може и да си позволчт да донесат такава музика...ако чуя-бих направила забележка

# 8
  • София
  • Мнения: 2 079
В детската градина е местото, където децата се учат на детски песнички и танци.
Не считам за редно в детската градина да се слуша от децата чалга!  Naughty
Все едно в чалга клуб да се слушат детски песни.  Laughing
Всяка музика си има мястото за слушане.
Лично аз бих направила забележка на учителката, която "захранва" ушите на детето ми с такава музика. Не ме интересува дали е майка на известна фолк-певица или е самата тя.  Crossing Arms
Никой няма право да нарежда какъв вкус да има детето ми или аз.  Naughty

# 9
  • Мнения: 4 187

Редовно си "носим" вкъщи рефрени от разни песньовки. ooooh!

За щастие, Рая хабер няма нито от текстове, нито от имена, от тази "сфера". Не слушаме такава музика и не би ми било приятно, някой да просвещава детето ми в подобен жанр !

# 10
  • Мнения: 822
И ние не слушаме!
И слава Богу детската ни градина е на ниво.

# 11
  • Мнения: 148
Ужас просто SickВ нашата детска не съм чувала такава  музика,но ако само разбера за нещо подобно,ще последва #Cussing out

# 12
  • Мнения: 550
Това е недопустимо!Детската градина не е място,където да се слуша подобен род музика.
В нашата ДГ слушат само детски песнички,имаме чудесен музикален педагог!

# 13
  • Мнения: 2 448
И по какъв повод е пусната тази музика в детската градина?!  Shocked
Освен детски песнички, с цел разучаване и озвучаване на курса по танци с предимно поп и латино парчета (но това са заниманията им) , друга музика в нашата градина не съм чула.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Лелееееееееееее Shocked,направо нямам думи! Какви са тези ,учителки ?Една удря шамар заради ябълка,друга -пуска чалги ... newsm78. И не е въпроса кой какво музика слуша в къщи , а това,че в една детска градина няма място за чалга  Naughty.
 Интересно е какво е казала директорката ?

Общи условия

Активация на акаунт