bremennost sled mola hidatidoza

  • 957
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
 През юни преживях спонтанен аборт в 7 г.с.Диагнозата от хистологията -мола хидатидоза.
Проследихме чхг-то и още на 2 месец беше в норма-2.83.Преди месец-1.23.
Интересува ме при нова бременност каква трябва да е стойността на чхг.

# 1
  • Мнения: 287
При нормална бременност стойностите на ЧХГ се увеличават със всяка изминала гестационна седмица.Не виждам причина -защо Ви интересуват тези стойности.Те са важни в случаите на извънматочна бременност или както е във вашия/ вече отминал/случай-стойностите на ЧХГ се проследяват след евакуирането на молата от матката в продължение на 2-4месеца.

# 2
  • Мнения: 116
Благодаря за отговора.
Може би не съм задала въпроса си правилно,дано сега успея да обясня по-добре.
4 седмици след абразиото си направих 1 чхг тест,с резултат 49.99.вторият -след още 4 седмици беше 2.83.
Моята док ми каза,че при следваща бременност освен обикновения тест трябва да направя и кръвен ,за да се отхвърли нова мола?Затова питам за стойността на чхг.Ако може кажете ми какво точно трябва да направя?И след вече 6 месеца можем ли да правим нови опити?javajavascript:void(0);script:void(0);

# 3
  • Мнения: 287
Единственното които трябва да направите при следваща бременност е да се проследи с ултразвукови прегледи през първите гестационни седмици:6;7;8;9 седмица;стойностите на ЧХГ няма да Ви дадът диагнозата.Тези стойности са важни само след като е  евакуирана молата.

# 4
  • Мнения: 287
Пиша ви стойностите на ЧХГ,но съм абсолютно сигурна че те за нищо няма да Ви послужат:6г.с.-от 4855 до 20395;7г.с.-12г.с.:от 23395 до 200000.

# 5
  • Мнения: 116
Благодаря,д-р Райчева.javascript:void(0);
Надявам се че ще мога да се обръщам пак към Вас когато видя 2те чертички.

# 6
  • Мнения: 287
Разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт