съчетание на цветовете

  • 7 329
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Предстои ми ремонт в спалнята и ми се иска да боядисам стените във светло син цвят но не съм сигурна дали ще си подхожда със тъмно кафевия ни паркет

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Светлосиньо и тъмнокафяво си подхождат. Боядисвай смело, щом този цвят си си харесал(а). И после може да покажеш снимки.  Peace
Ето един пример:
http://www.sgrada.com/images/news/image/hccor104-1after-bedroom_w609.jpg, не е паркета, но мебелите са тамно кафеви. Ще потърся и други примери.


Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела
Когато желаете да покажете дадено изображение в мнение, но изображението е с по-голям размер или обем, може просто да укажете линк към него - така, хората, които проявяват интерес ще могат да го видят без да се натоварва трафика на останалите потребители.
Изображения в мненията, неотговарящи на условията, ще бъдат замествани с техния адрес, указан като линк.

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 01:22 от Дивиана

# 2
  • Мнения: 10
благодаря

# 3
  • Мнения: 1 849
 Peace
Става чудесно! Даже е предпочитана цветова гама в индийските тъкани. Имам такова шалте - синьо и кафяво и стой много шик. При нас в спалнята пода е син (мокет), а мебелите кафяви. Стените са бежови. Стои си чудесно!
Примерче:
http://morski-mechti.blogspot.com/2008/06/blog-post_432.html

# 4
  • Мнения: 2 388
Ще си подхожда.
Аз имам спален комплект в синьо и кафяво. Много е хубав.

# 5
  • Мнения: 2 926
И на мен много ми хареса комбинацията  Peace

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Шалтето ми е в тази комбинация и много ми харесва  Peace
http://deata.multiply.com/photos/album/7/New_look#23

# 7
  • Мнения: 1 558
Не мога да си спомня, но май това е една от характерните комбинации на Унгаро. Мъжът ми има такава хавлиена кърпа на същия дизайнер и в началото ми беше странна като комбинация, но сега много ми харесва.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Комбинирай смело двата цвята. Съчетанието е много елегантно и шик. Цветовете взаимно се подчертават, тъй като има комбинация на тъмен топъл цвят със студен светъл.newsm10

# 9
  • Мнения: 1 320
Светло синьо и кафяво вече е едва ли не класика в жанра.
Аз лично много го харесвам.
От години спокойно си нося кафявите джинси със син пуловер...комбинация, която преди време ми се струваше абсурдна Simple Smile. Може да вкараш и бежаво.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
На тъмен паркет (тъмно кафяво) освен светло синьо, подхожда и бледо лилаво или прасковен цвят. Помисли и какви ще са пердетата/щорите и шалтето на леглото, както и аксесоарите.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 980
В комбинацията като цветове няма проблем, защото си подхождат. Единственото, върху което ще ти обърна внимание, е в каква стая ще боядисваш св. синьо. Синьото е студен цвят и ако е стая със северно изложение или някоя по-слабо осветена от слънцето, стаята ще придобие много стерилен и студен полъх.
Сега видях, че искаш да боядисваш синя спалнята...Синьото е по-интензивен цвят, в смисъл не допринася особено за успокояване на очите. Спалнята обикновено се използва за релакс и е хубаво там да са някакви по-меки, не толкова динамични цветове. Помисли се дали тази цветова композиция няма да те напряга и в някакъв момент да дразни. Обикновено синьото е предпочитан цвят за офиси, кабинети, учебни зали, където се работи, има умствена дейност, а не се почива.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
В комбинацията като цветове няма проблем, защото си подхождат. Единственото, върху което ще ти обърна внимание, е в каква стая ще боядисваш св. синьо. Синьото е студен цвят и ако е стая със северно изложение или някоя по-слабо осветена от слънцето, стаята ще придобие много стерилен и студен полъх.
Сега видях, че искаш да боядисваш синя спалнята...Синьото е по-интензивен цвят, в смисъл не допринася особено за успокояване на очите. Спалнята обикновено се използва за релакс и е хубаво там да са някакви по-меки, не толкова динамични цветове. Помисли се дали тази цветова композиция няма да те напряга и в някакъв момент да дразни. Обикновено синьото е предпочитан цвят за офиси, кабинети, учебни зали, където се работи, има умствена дейност, а не се почива.


По този повод нашите спални са в блед прасковен цвят, който препоръчвам! Peace

# 13
  • Мнения: 98
     Детската ни стая е с две светлосини стени , а другите светло жълта и много светло лилава .Паркета и  вратата  са кафяви   и много ми харесва тази комбинация . Така че боядисвайте смело .

# 14
  • Мнения: 8 999
Тъмно кафявото е цвят, който чудесно се съчетава с ярки цветове - светло /електриково синьо, зелено, оранжево, червено, лилаво, розово... Ако и мебелите ти са в тъмно кафяво, ще стане чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт