Дъщеря ми пикае по 1 път на ден, притеснявам се

  • 1 161
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
  ThinkingЗдравейте, д-р Слънчева, порових се в архива, но не намерих  да сте коментирали подобен проблем, а аз вече се притеснявам сериозно за това.Дъщеря ми е на 2 год.  и от известно време започва все по-малко да пика, от 2-3 пъти на ден, тези дни пикае по 1 път само.
 Слагам я на гърнето непрекъснато, забавлявам я, за да седи по-дълго време там с надеждата да се изпика, днес например съм я слагала най-малко 6-7 пъти на гърнето, на не се е изпикала нито въднъж целият ден, а е вече 16.30ч., последно е пикала вчера в късният следобяд.
   Храни се нормално и си поема достатъчно течности / сокове особено много пие/ както обикновено.
 Не е боледувала скоро и си е здрава напълно, не ходи на ясла, аз си я гледам и не се е случило нищо което да я притесни или уплаши и затова отхвърлям хипотезата, че може да е на психологична основа-просто на нас дните са ни почти еднакви и напълно спокойни.
 
 Моля, посъветвайте ме какво да правя, за което благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 16:29 от iori

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре е да се дава вода или билков чай леко подсладен(например липа, мащерка, шипки). В соковете има доста минерали, и могат самите те да доведат до задръжка на течности. Храната трябва да е само леко посолена.
Ако след даването на вода около 1 л. дневно за 2-3 дни няма ефект е добре да се консултирате с детски нефролог, но мисля, че няма нещо тревожно след като се чувства добре и няма отоци. Peace

Общи условия

Активация на акаунт