Спиране на кърмата - непременно с хапчета?

  • 3 777
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Говорих днес с приятелка, която наскоро е отбила 9-месечното си бебе. Спряла е кърмата с хормонален препарат по настояване на гинеколог, според когото, ако не взема хапчетата, рискува да се появят кисти в гърдите. Аз не планирам скорошно отбиване, но и това ще се случи някой ден. Майка ми е с рак на гърдата, т.е. аз съм в рискова група за това заболяване и неща като кисти и т.н. ми звучат страшно. От друга страна, изобщо нямам желание да вземам хормонални препарати. Предпочитам плавно и продължително отбиване, подпомагано с естествени средства (ако въобще това е възможно с голямо кърмаче). Моля ви за коментар на становището на лекаря. 
Благодаря предварително на всички, които ще изразят мнение Hug

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 00:25 от Чикита

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Според мен не е нужен хормонален препарат при отбиване на толкова голямо кърмаче, особено както ти самата искаш да стане - плавно. Все пак съвсем различно е от това да отбиваш 9-месечно, особено ако отбиването е било скорострелно.
Аз успях да се справя без такъв препарат, въпреки, че когато отбивах (след година кърмене) имах много кърма и бях убедена, че без лекарства няма да се размина. Е, сгреших за моя радост.
Вече за притеснениятата ти относно наследствената ти обремененост, не мога да коментирам кой вариант е по-добър, мисля, че консултация с лекар в този случай е задължителна.
Успех!

# 2
  • Мнения: 6 438
Аз преди 4 месеца отбих и още имам кърма.Вече мисля за хапчета.
Първо опитах да направя една бившо кърмаче настояще,но не би. Mr. Green

Една приятелка отби плавно след 2 годишно кърмене и преди няколко дни и намериха кисти.И незнам.
И аз се чудя и ще следя темата.

# 3
  • Мнения: 835
В момента бебо е на 8 мес., кърмя само сутрин и вечер.От едната гърда вече почти нищо няма, защото почнах по-малко да я предлагам.И така мисля леко да отбивам.

Ако не стане по естествен път ще пробвам с Рицинус комунис или Лак канинум във високо разреждане-все пак е хомеопатия и е безвредно.

# 4
  • Мнения: 2 829
От колко време съществуват хората като вид бозайници? А кога са измислени хормоналните препарати? Има ли друг бозайник, който да пие хормонални препарати при отбиване на малките си?
За мен отговорите на тези въпроси са достатъчни за да взема решение за себе си - моят избор е плавното отбиване без излишно пиене на хормони. Това е и метода, който препоръчват от СЗО, ЛЛЛ, съвпада със съветите, които получих в болницата в САЩ. Хормоналните препарати никак не са безобидни, а според всички изследвания продължителното кърмене и бавното отбиване без лекарства НАМАЛЯВАТ рисковете от рак на гърдата.
Грозно пате, какво ще рече че още имаш кърма? Ако при стискане излиза капка, без да ти причинява проблеми-нямаш повод за притеснение. Ако обаче гърдите ти се препълват, стават бучки, болят-тогава непременно трябва да потърсиш консултация с лекар!

# 5
  • Madrid
  • Мнения: 514
Кърмих сина ми година и щест месеца.Сега,година и четири месеца след отбиването все още имам капки коластра при стисване.Не съм се притеснявала никога,не съм пила нищо.Отбих го плавно,за около два месеца.

# 6
  • Мнения: 356
Благодаря за мненията, момичета  Hug
Yanast, аз разсъждавам по същия начин като теб и затова предварително уточних, че нямам желание да вземам хормонален препарат. Знам и за становището, че кърменето намалява риска от рак на гърдата. Пред себе си обаче имам друг пример - майка ми е кърмила две деца до към година и половина. Да е жива и здрава, вече минаха осем години от операцията й и няма проблем, но никой в семейството не може да игнорира случилото се. Затова търся по-детайлна информация. Естествено, ще се консултирам и с лекари.
Надявам се да се включат Хедра и/или Бу с конкретни препоръки.   bouquet   bouquet 

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 18:23 от Чикита

# 7
  • Мнения: 4
[

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 16:00 от yovi

# 8
  • Мнения: 4
Искам вече да спирам да кърмя. На година и три месеца сме. Дайте ми съвет как да го направя. Все още желае да суче - вечер, пробужда се и нощем и не винаги се успокоява без гърда. Изписаха ми Бромокриптин, и близо 3 месеца отлагам спирането.

# 9
  • Мнения: 2 100
Малкия сам се отби на 5 месеца, не съм ползвала хапчета за спиране на кърмата. Постепенно спря. По-добре се консултирай със специалист  Peace

# 10
  • Мнения: 367
Отбих детето ми много постепенно и кърмата ми намаля и спря по естествен начин . Не съм пила никакви хапчета и смятам, че ако отбиването не се прави рязко и за кратък срок няма причина да се пият. Против съм всякакви лекарства и хормонални препарати. Това с лекарите е по-скоро поредната акция за увеличаване продажбите на даден продукт, за което те получават някакви привилегии или комисиони - с адаптираните млека нещата стоят по същия начин. Все пак нашите баби и прабаби не са пили хапчета за спиране на кърма, а май едно време по рядко жените са умирали от рак на гърдата?!

# 11
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
момичета,дайте ми съвет и на мен.Синът ми се отби на 4м.преди около година.Както нормално си се кърмихе,той спря да наддава и кърмата ми съответно също .Много се мъчих да продължа да кърмя,но не успях.От около седмица гърдите ми пак се напрегнаха и като ги стисна потича струя.Незнам на какво се дължи това,започват вече и да се напрягат,ако не стисна поне малко.Не съм пила никакви хапчета за спиране на кърмата,близо година не съм имала никакви проблеми,а сега изведнъж това.Дали да не направя едно момченце на 1.3 год.кърмаче Laughing?

# 12
  • Мнения: 2 829
jeriis, непременно отиди на лекар! Никой от тук пишещите не е достатъчно компетентен да ти даде съвет! Това, което описваш трябва да има някаква причина и тя трябва да се потърси от лекар-специалист, няма да ти се размине!
И пиши после какво са ти казали Hug

# 13
  • San Diego, CA
  • Мнения: 78
Благодаря,yanast,и аз това смятам да направя,но все пак реших и от тук да получа мнение.Непременно после ще пиша Hug

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз мога да споделя само личния си опит. Отбих на 1 година и 6 месеца синът ми и то доста рязко, с което не се гордея. Изцеждах се около 10 дена, гърдите спряха да се препълват и аз спрях да се изчеждам. Пиех Лецитин- това е хранителна добавка.Не съм вземала никакви хапчета, въпреки, че ми изписаха.  Не се оплаквам за сега от нищо.

Общи условия

Активация на акаунт