Скарлатина или ...?

  • 1 011
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, Др. Слънчева
Синът ми, който е на 1г. и 10 мес., има ситен обрив по тялото и лицето. Първоначално предположих , че е хранителна алергия и след като се консултирах с лекарката ни по телефона му дадох Кларитин. Но тази сутрин го заведох за да го погледне и тя самата. Още като го видя докторката каза , че е скарлатина, но след като прегледа и гърлото започна да се колебае. При него няма температура, няма силно зачервено гърло (леко е зачервено, но той до скоро беше с хрема и кашлица и още кашля от време на време),в настроение е и има добър апетит. Взеха му гърлен секрет, но резултатите ще излязат чак във вторник. Предписа му Клацид на 12ч. х 4мл. Това което ме тревожи е да не му давам антибиотик без да се налага. Купих го но още не съм го дала. Моля ви за Вашето мнение, дали да се консултирам с още някои доктор ( въпреки,че лекарката ни повика свой колега педиатър също да погледне) или да изчакам резултатите? Няма ли да е минало прекалено много време до тогава и има ли опасност от някакво усложнение?
Благодаря Ви предварително за компетентния Ви съвет!

# 1
  • Мнения: 15
Др. Слънчева,
пропуснах да отбележа ,че и днес продължавам с Кларитина поради съмнението ,че може да е и хранителна алергия. Но антибиотика не съм започнала и се колебая дали да го давам въобще при липса на температура и силно зачервено гърло   Thinking

# 2
  • Мнения: 5 760
Скарлатината се доказва само от гърлен секрет, ако се установи наличие  на стрептококи. В противен случай антибиотикът е излишен. При скарлатина се дават антибиотици от групата на пеницилините- Аугментин и други от този вид.
При някои вирусни инфекции също може да се появи бързопреходен обрив

Общи условия

Активация на акаунт