Домашно пюре с филе от сьомга?

  • 12 606
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте!
Моята дъщеря хапва със завиден апетит пюренцето на Гербер Сьомга със зеленчуци. Но то е 130гр. И затова добавям нещо зеленчуково, което съм приготвила, за да стане нужната порцийка. Голямо бурканче на Гербер няма. Понася й добре.
В момента имам филе от сьомга и се чудя дали мога аз да й приготвя пюре с риба.
Дали може? Знам че е проблем даването на сьомга с неизяснен произход на бебета и бременни, заради голямото съдържание на живак. Купена е от магазин, дали ще е проблем?
Почти на 11 месеца е моята буболечка.

# 1
  • Мнения: 3 993
Аз мисля,че няма проблем да й приготвиш пюре със сьомга вкъщи.  Peace Между другото, препоръчаха ми пюретата с риба на Семпер, тъй като Семпер е шведска марка, а Швеция се слави като страна с хубава риба. На Семпер има пюрета със сьомга (и с други видове риба), и малки от 135г, и големи от 200г. Ето тук можеш да ги разгледаш: http://papa-bebe.com/piuretasemper.html

# 2
  • София
  • Мнения: 1 626
Little wingels, много благодаря за отговора и за сайта  Peace
Не го знаех, и намерих много полезна информация. Особено за новите детски храни, които пускат фирмите. Пюренцата на Овко - манго и сьомга със зеленчуци ще бъдат пробвани тези дни, стига да ги намеря из квартала. Маги много ги харесва техните неща.
И кашата на Слънчо с манго ми направи впечатление.
Ти за друго ми го даде, ама нищо  Grinning

# 3
  • Мнения: 27 524
Ето поредното полезно и хубаво инфо на Косе Босе за рибите. Със сьомгата ще е добре да изчакаш след годинката, прави й засега с белите риби Peace


Риба преди 1 год.:
- всички бели риба = лека за храносмилането, слаб алерген (хек, мерлуза, треска, пастърва, калкан, щука и т.н.)
- може и някои по-мазни риби, по преценка или според местните педиатрични препоръки (напр. шаран) = мазнините са важни за възрастта под 1 год.

Риба след 1 год.:
- всички бели риби
- повечето по-мазни риби (шаран, сьомга, скумрия, тон, сом и т.н.)

Рибни храни, които се избягват при малки деца:
- едри морски риби (заради натрупването на тежки метали)
- морски дарове, разкообразни (силен алерген, обикновено след 3 год.)
- консервирана скумрия и риба тон (особено под 1 год., съдържат хистамин)


# 4
  • Мнения: 3 993
Блонди, ама то детето вече е яло сьомга.  Simple Smile А иначе инфото на Косе Босе винаги е полезно.
Мацата, сайта наистина е много хубав, и информацията за детските храни винаги е актуална, изглежда някой се грижи да я "ъпдейтва" своевременно когато излезе нов продукт на пазара. И аз оттам си набелязвам пюрета и каши, и отивам в магазина подготвена.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Моята педи ми препоръча да и правя пюрета от сьомга, била много полезна, не виждам проблем да и направиш.
А тези на Семпер със сьомгата не ги понася - имат една подправка, дето, като я помирише и  Sick не иска да си отвори устата.

# 6
  • Мнения: 27 524
Блонди, ама то детето вече е яло сьомга.  Simple Smile

Тук не става въпрос яло ли е или не.  Simple Smile Това не е глутен или нещо ново за захранване, това е нещо, което не е подходящо за дадена възраст.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 449

Сьомгата е мазна риба, тежка е за нежното стомахче.
Съединителната тъкан и мазнините в белите видове риба са по-лесносмилаеми.

Живакът не е проблем при сьомгата.
Това се отнася за едрите хищни риби като акула, тон и подобни.

Не е проблем, че е купена от магазин - зависи дали е от свободен улов или изкуствено отгледана в рибарници.
От това зависи съдържанието на ценните Омега-3 ненаситени мастни киселини.

# 8
  • Мнения: 1 572
аз също дадох сьомга преди 2 дни , съвсем малко в пюрето , около 10 грама , но май не му беше много вкусна ;
а това за гадната подправка в пюретата на Семпер и аз ще го потвърдя , бях му дала едно с треска , изяде го до половината и така жестоко повърна  Sick

# 9
  • Мнения: 27 524
Семпер са кофти - за 6 или 8 месечни пюретата са пълни с черен пипер  Shocked , с бял пипер  Shocked с магданоз на дъъъъълги снопчета  ooooh!, месцето стои твърдо и бодливо... и синът ми повръщаше и плачеше от тях.
Плодовите им са хубави  Peace

# 10
  • Мнения: 1 572
точно за снопчетата говоря  Peace

# 11
  • Мнения: 4 017
От рибите на Семпем и моята девойка не е очарована, вече е почти на 11 м, и едва сега може да яде от моруната им за след 6м. Със сьомгата много се дави преди време и ме е страх пак да й дам. 
Аз вярвам, че са от качествена риба, дори някои имат прекалено силен аромат, който може да отблъсне и възрастен даже.
Блонди, ти много хвалиш плодовите, а аз чисти плодови не съм купувала, само кашите/йогуртите за след 8м и да, наистина са супер!

# 12
  • Мнения: 367
Моят син също много обича сьомга. До преди няколко месеца му давах от това същото пюре на Гербер - по две бурканчета, за да му стегне. От скоро вече му правя и домашно приготвена с картофи - харесва обаче повече готовата. Семпер също имат много вкусни пюрета със сьомга. Правила съм му и домашни пюрета с други риби - хек, бяла риба и т.н. Не виждам какъв е проблем?! А това с живака за първи път го чувам...

# 13
  • Мнения: 4 447
За 10м. мисля, че сьомгата може да дойде тежичка.  Thinking

# 14
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Аз започнах да давам на сина си, когато беше на 10 мес. рибни пюрета на Семпер - сьомга, моруна и др., всичко си ядеше и нищо не му стана  Peace
Прясна сьомга от магазините не смея да му готвя, защото тя се внася от чужбина, но не е замразена и не знам колко време е изминало от улов-магазин.

Общи условия

Активация на акаунт