ЮЛСКИ МАМИ 2009 Тема №6

  • 20 697
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 900
                             
                                                                 
 
                                                                           
 
 
01.07.2009
Fortune - втора бременност


 
02.07.2009
cveten prashes - първа бременност
Kasidy - втора бременност, бъдеща мама на близнаци

 
03.07.2009
dzimbi - втора бременност, Стара Загора
Sanitamm - първа бременност, София, 38г. Бъдеща мама на близнаци


04.07.2009
djidjito - първа бременност

 
05.07.2009
Cuckoo - втора бременност, София, 39г.

 
06.07.2009
didikar - втора бременност, Бургас 27г.

07.07.2009
Emily - първа бременност, 31г.
galeto123 - първа бременост, София
keiti - втора бременност, Варна, 28г.

08.07.2009
tan - втора бременност, Карнобат, 31г.

09.07.2009
bambukita - втора бременност
Usmivka123 - първа бременност, София,28г.

10.07.2009
kote dani - втора бременност, София, 28г.
бадем - втора бременност, София, 27г.

11.07.2009
ivcheto83 - първа бременност, София


12.07.2009
beru6ka - първа бременност, София, 25г.
Manolo Blahnik - първа бременност, София, 31г.

13.07.2009

14.07.2009

15.07.2009

16.07.2009
син минзухар - втора бременност, Велико Търново

17.07.2009
Mambina - първа бременност, София
pepsipasta - втора бременност, Варна

18.07.2009
Netty - втора бременност, Варна, 30г.

19.07.2009
Virginity - втора бременност, Варна, 25г.

20.07.2009
Сладък Бонбон - втора бременност, Варна

21.07.2009
lorka86 - първа бременност, 22г.

22.07.2009
marulka_s - втора бременност, София, 32г.
medula - трета бременност, 37г.
karelia79 - втора бременност, Варна
petrova_81 - първа бременност, 27г.

23.07.2009
amanita - първа бременност, Видин, 22г.
Evita - втора бременност, София

24.07.2009
Ral_p - първа бременност, София, 35г.

25.07.2009
pazza - първа бременнос, Бургас, 29г.

26.07.2009
valeria.k - втора бременност, Пловдив, 21г.
Vaninna - първа бременност, София, 29г.

27.07.2009

28.07.2009
edna ot nas - първа бременност, София, 29г.

29.07.2009

30.07.2009
snuksiri - първа бременност, 25г.

31.07.2009
Mishe333 - първа бременност, Пловдив, 26г.
Jillian - първа бременност, София, 29г.
mirolina - първа бременност, бъщеда мама на близнаци
aniru -  първа бременност, София, 30г.


Нашите снимки
потребител: julskimami
парола на лични

Полезно инфо:


Калкулатор
Прегледи и изследвания
Неприятни симптоми
Бременността седмица по седмица
Биология на вътреутробния живот
Здравословно хранене по време на бременност
Да ядеш като за двама и как влияе теглото върху бременност
Витамините през бременноста
Красива бременна
Лечение на простуда и грип по време на бременност
Таблица за теглото по време на бременноста
Сетивата на бебето
3Д календар на бременноста
Списък за новородено бебе
Какъв цвят ще са очите на бебето?
Грижа за новороденото 1
Грижа за новороденото 2
Грижи за бебето и детето - Б. Спок
Кърменето - блогът на Хедра
Кърменето - блогът на Бу
Полезни връзки


Курсове за бъдещи майки
София
Бургас
Пловдив
Велико Търново

ЦЕНТРОВЕ ЗА ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ
Марков - София
Мазнейкова - София
МЦ Фемина - София
Токуда - София
Свети Лазар - София
Селена - Пловдив
Медикус Алфа /Даскалов/ - Пловдив
УМБАЛ Свети Георги - Пловдив
Майчин дом - Варна

Майчинсто, Обещетения, НОИ

Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност
НОИ и обезщетения за майчинство

Координати на магазини
www.shop.danet.bg  www.pakostnik.com www.family.com www.simonovi-bgshop.com  Касида

Дрехи за Бременни
София
Стара Загора, Пловдив
Онлайн магазин
София, Бургас
Пловдив
Варна, София, Велико Търново, Пловдив

Четиво за бъдещи мами
9 месеца
Моето бебе и аз
Кенгуру
Мама


Предишни теми:
1 2 3 4 5

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 14:07 от Валерия

# 1
  • Мнения: 9 077
Цоп в новата тема Hug

Валерия - ти май раничко беше отишла, или се бъркам Rolling Eyes Виж сега, зависи кой те гледа и с какво те гледа. Понякога, дори много често, трудно се вижда точката, но тя си е там. Ако се притсняваш много, още сега можеш да си запазиш час за утре при който и да е гинеколог, сигурна съм, че вече ще се види, а сърчицето - по-късничко. Аз ходя при Даскалов, иначе. Не се притеснявай, всичко ще е ок, макар че знам, че докато не си видиш точката, няма да си спокойна Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 4 726
 И аз да допълня на Стеф мъдрите слова, че понякога наистина трудно се вижда точицата. При моя първи официален преглед, доктора дори каза че втория сак е празен и след още около пет минути взе че цъфна една по-дребна точица в него.

 Вал, бъди позитивна моля Hug

 Аз сега в неделя съм на втори официален преглед, пълни 10 седмици и мисля няколко дни. Да не се и надявам да им кажат нещо за пола, нали  Embarassed Много съм нетърпелива Embarassed

# 3
  • Мнения: 395
И аз мисля като Стеф. Лично аз в петък видях точката и доста ясно се виждаше, а терминът ми за сега е най-близо до твоя - 31 юли. Първо АГ каза, че по принцип съм за 28. После ме пита за дължината на цикъла ми и му казах, че е по-дълъг и последният е бил 31 дни. Той се съгласи с мен и пусна наново изчисленията.

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Вал, благодаря за новата темичка, а относно притеснението момичетата са ти казали. Не се тормози, нещата си се нареждат. Бъди позитивна и не си създавай излишни тормози.

Аз за това реших и този път да изчакам до 9-та седмица и тогава да ми е първото посещение при лекаря. Трудно ми е да ходя честичко на доктор, а като гледам вие ходите често - за плоден сак, за точка, за сърце, аз ще направя комбинация 3 в едно. Аз и преди писах, че малката си я гледам сама и работя от вкъщи и нямам възможност да ходя често по доктори, за това първия преглед го планирам към 15-ти декември пък каквото сабя покаже. Иначе имам уговорка с лекар и тя самата ми каза, че в 9-та седчица е добро начало на ЖК, та за това и не се тормозя.
На мен още не ми се вярва, че е станало чудото, ама като клекна над чинията и тогава чудото само дава сигнал за себе си  Sick

Гледам, че вече имам и другарче по термин и то бъдеща многодетна мама, става ми драго като видя такива смели момичета, medula   bouquet.

Аз пък от сега съм се затоврмозила в друга насока. Как ще успея да организирам рождения ден на Шушето ни, че нали на 31-ви юли ще чукне 3-те годинки, как ще му направя торта на детето, като тогава вече се предполага, че и Шуши втори номер ще е на линия, направо голяма чуденка. Та идеята е да не съм съвсем в кондиция и спокойствие и си намирам теми за размисъл и тормоз  Crazy


# 5
  • Мнения: 425
Айде и аз в новата тема да се запиша. Тези дни нямам много време да пиша, то няма и кой знае какво да ви кажа, но пък редовно ви чета. Сега пак изчезвам, че още много работа ме чака. Лека вечер на всички  Hug

# 6
  • Мнения: 395
Не се притеснявай Вал - сигурна съм, ч
е ще е голям купон на рождения ден.  Аз си спомням, като ходихме да взимаме майка с брат ми - аз бях също на 3 годинки и много му се радвах.

Искам да ви питам един дребен въпрос - имате ли промяна в пигментацията на лицето.
Аз не  съм от най-беличките, но лятото ми се появяват едни лунички. Преди 2 месеца изчезнаха, както всяка есен. Вчера обаче ги гледам - отново са се появили.

# 7
  • Мнения: 14
Айде, и аз да се запиша. Нямам какво ново да кажа, ама се радвам на новата темичка.

# 8
  • Мнения: 332
Ето ме и мен в новата тема.По въпроса за пигментацията - и аз имам лунички по принцип есента изчезват и сега не съм забелязала пак да са излязли. ЕЕЕЕЕххххххх тези хормони.

# 9
  • Мнения: 76
Хайде и аз в новата темичка Hug

Гале много е хубаво, че кистата вече я няма, а и хубава датичка за термин Wink


Цветен прашец и Тан относно ФМ - за всеки от специалистите има противоречиви мнения. Това го коментирахме някъде в предните теми. Просто избираш един на база препоръки от приятелки, мнения от форуми и други доктори и се надяваш, че си направила правилния избор. Аз лично се спрях на д-р Марков - на 15 декември съм при него - 12г.с. ще бъда тогава.

Стеф не мисля, че дуфастона е причина за гаденето! Дано по-скоро отмине!! И какво си се закъхарила за чистенето - ааааааааа - карам ти се Mr. Green

Бамбуките няма никакво значение кога се пие фолиевата киселина, важно е да се пие. Аз я вземам сутрин като стана и вечер преди лягане.

Касиди и аз вече всякакви неразполженя предписвам на утрогестана, но едва ли той е виновен Wink

Марулка ще го измислите рождения ден на голямата госпожица не го мисли от сега Wink

Мише аз нямам пигментация на лицето, но пък ми се появи една стара алергия, която не се беше активирала от четири години. Ако изспуна началния стадий може да стане много страшно, както предния път - година лечение с антибиотици и мазила и още половин само с мазила ooooh! Затова утре съм си записала час при моята дерматоложка!!

Много ви прегръщам всички Hug Hug Hug










# 10
  • София
  • Мнения: 121
Привет, честита тема мами   bouquet Валерия   bouquet и несе безпокой, всичко ще е ок, почакай още малко  Peace

Карелия, кистата ви я видя лекарката в 6 седм и няколко дни беше 4-6 см големичка бая, сега днес я нямаше, беше се махнала сама.
Мен тогава лекарката ми каза точно обратното да не се притеснявам, че е нормално и напротив не е притеснително и сама ще се махне, попитай и друг специалист.

Марулка, нали имаш баби и лели - поне предполагам де, ще помагат и таткото да ти е жив и здрав и той ще прави торти  Simple Smile ще се оправите къде ще ходите.

Емили, къде си, какво стана с твоите изследвания ? наред ли  е всичко?

Стеф и аз за чистенето съм така , днес сутринта се понапънах та изчистих отгоре отгоре ама после ме боля кръста доста.айде няма да се задавят от праха домашните Joy

Бамбукита и аз пия сутрин фолиевата , че вми е по - лесно като стана. ама напоследък забравям а това преди 4 месеца не се случваше никога  Embarassed

джиджи, това с алергията е кофти - точно сега.... Моята приятелка й се усили розацеята по време на бременност, милата мъчи се с някакви кремове и нищо друго защото кърми още детенце на 1 г и 4 месеца. Но се справи де, и ти така ще се справиш Peace

дидикар, как е в работата, нали почна? Какво става с малката ?

Ети, къде се изгуби , дано всичко да е наред  при теб  bouquet

Дзимби, как си ти, отмина ли малко кофтия период?

Аз с килограмите за сега се оправям, само 1 съм качила, но и той варира от повръщането и непоемането на храна. Но пък странно съм се наляла на бедра и дупе, мека съм като тесто - ужас  #Crazy #Crazy

Целувкии за всички !



# 11
  • Мнения: 1 208
Здравейте и от мен тук  Hug
Няколко дни не съм писала ама много ама и не съм се прибрала  Laughing
 Тан снощи оставихме Петя в Карнобат при майка ми и от днес вече съм на работа - дано поне там малко се разсейвам и не мисля много  Cry Цяла нощ съм спала с една нейна кукличка - абе то голям рев беше и накрая мъжа ми ми се скара  Laughing Ама те не разбират какво е да се отделиш от детето си - уж петък щяхме да ходим ама утре вечер след работа сме в Карнобат  Laughing да си я нагушкам  Laughing
Чета,че пак сте подхванали темата за ФМ - майчетата около Бургас къде ще ходите за това изследване ?
Мише аз нямам никакви проблеми с лицето - нито пъпки нито петна
Вал моя лекар също каза,че най-добре е да се отиде след 8 седмица защото има вероятност дотогава нищо да не се види- така,че спокойно
Сега отивам да сготвя нещо набързо  Grinning

# 12
  • Мнения: 453
Хайде и аз да не пропусна да се запиша в новата тема Simple Smile
Чакам си в сряда прегледа, дано да видим сърчице  Praynig
Това и всичко от мен засега
Валерия, кога пак ще ходиш на преглед? Да знаем дружно тук да стискаме палци всичко да видите  Hug

# 13
  • Мнения: 232
Цоп... Гале тук съм ами тази седмица по някое време ще ги правя, заедно с повторение на първите, защото все се надявам да е грешка! Не ми се ще да имам такава кофти диагноза...

А днес правих токсоплазмоза, но само за хроничната форма, тя пък излезе положителна (изобщо не съм учудена, когато бях малка де що котка имаше из махалата пък и из чуждите махали, аз играех с нея, та IgG свидетелства за наличие на антитела, които са се образували някога), но все пак важни са IgM антигените а тях ще ги пусна също тези дни - утре или вдругиден. Абе всички болести са се лепнали на мен  newsm78 Иначе контакти с животни нямам, както и не ям сурови меса, меки сирена и т.н. и не ми се вярва сега да съм се заразила при наличие на толкова контакти преди...

djidji късмет с алергията, дано да не ти се прояви в силна форма, явно бремеността си е стрес за организма, трябва да си почиваме и да се грижим добре за себе си доколкото можем. Аз вече през деня започнах да спя, а цяла неделя не станах от леглото, просто ми се лежеше, така се получи, че и само 1 път повръщах като лежах, което си е рекорд за мен. И днес съм малко по-добре... което значи че утре ще съм зле сигурно  Naughty Може би ключа "за бараката" дето се вика, е повече почивка?

Четох някъде, че хормона дето ни кара да повръщаме е най-висок в 7-8 седмица, след това спира да расте с такива темпове...

 Hug (прегръдка) на всички нови мамита, аз имам чуството, че е минала цяла вечност откакто разбрах, че съм бременна а то продължават да пристигат нови и нови момичета  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 232
YESSS сега си гледам лентичката ВЕЧЕ СЪМ В 3-ти МЕСЕЦ!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт