Неспокойно тримесечно бебе

  • 815
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте мами,

Предварително искам да ви благодаря за отделеното от вас време, защото знам колко е трудно да се сподели всеки свободен момент. Благодаря ви за всеки споделен от вас опит. Тук съм намерила много помощ и поощрение от кърмещи майки и слава Богу с ваша и Божия помощ се справих с проблема и продължаваме вече трети месец да хапваме майчино млекце. Имам обаче напоследък притеснение, че бебчо може би пак започа да остава гладен. След като се накърмим понякога моя малчо (на 2 месеца и 3 седмици сме, първоначално в края на първия месец наддадохме с 1.5 кг, в края на втория с 680, а засега с още около 500 гр.) си лапа ръчичките. Не мога да кажа, че ги смуче от глад, но определено си ги лапа. Чудя се дали не остава гладен, защото като мине към 1.5 час започва да се изнервя и трябва да се приспим, за да издържим до следващото хранен. Преди време го кърмих на 1 час, но постепенно удължихме интервала и започнахме да се храним на 3 часа. Но дали отново няма нужда от по-често хранене? Притеснявам се, че вероятно количеството кърма не му стига вече и пак започна да остава гладен. Благодаря предварително за отговора и опита, който всяка от вас ще сподели.

# 1
  • Мнения: 2 660
На тази възраст и моето дете откри, че е много интересно да си лапа ръцете. Не съм го свързвала с глад.

Като и предложиш отново да яде, иска ли?
Как прекратяваш кърменето?

# 2
  • Мнения: 2 132
Кърми си на поискване и не гледай часовника Wink Децата минават през различни периоди и най-добре е да се водиш по бебчето Peace

# 3
  • Мнения: 225
Моята принцеса е същата.Ако не спи ръчичките са и постоянно в устата.Не  е гладна, аз по скоро го свързвам с сърбеж на венците.Чувала съм че при някои бебета от рано рано започват мъките с предстоящото излизане на зъбите.кърмете се по често ако се успокоява

# 4
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
... Чудя се дали не остава гладен, защото като мине към 1.5 час започва да се изнервя и трябва да се приспим, за да издържим до следващото хранен. Преди време го кърмих на 1 час, но постепенно удължихме интервала и започнахме да се храним на 3 часа. Но дали отново няма нужда от по-често хранене? ...
ми предожи му да яде. ако не е гладен, ще откаже. иначе всички бебета откриват колко  е вкусно да смучат пръстчета и ако може цялата ръка, особено тези без залъгалки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 835
Всеки път за това смукане на ръцете се разправям с майка ми!!!
Бебо си слага пръстите в устата и тя: леле, детето е гладно!!!Ти с това кърмене ще оставиш детето гладно!!! Много ме нерви, добре, че идва за малко.

Детето изобщо не е гладно, просто или го сърбят венците или му е забавно.......все пак първата им сетивност е устата - с нея те откриват света и първо трябва да го опитат.Затова слагат всичко в устата.

Особено ако не ползваш биберон - пръстите го заместват Joy baby_neutralАз едвам го свикнах с бибата - не знам дали е правилно, но така заспива по-бързо.
Не се шашкай - не е гладно, кърми си спокойно.

# 6
  • Мнения: 356
Въпросът е там, че ние много трудно се кърмим. Той суче 3 мин. и после започва да се дърпа, трябва всеки път да го приспивам или да го залъгвам с биберон за да продълви да суче. Така се храним вече месец и половина и е много трудно и мъчително според мен и за двамата. Слагах го изключително на гърда и следих за позата. Верояютно малкию няма търпение да изсуче задното мляко. Започна според мен от глад да плаче след като съм го нахранила преди 1,5 ч., но като го сложа на гърда пак започва ритане и бутане. И така хем е гладен хем не иска да суче. Освен това съм забелязала че не суче според мен ефективно, защото в гърдата остава мляко, но понеже не тече като в началото той не иска да го изсуква. Моля помогнете, вече съм на края на силите си.

# 7
  • Мнения: 2 401
Не се притеснявай държанието на твоето бебче не е чак толкова необичайно, от темите, които чета напоследък тук виждам, че доста бебчета на тази възраст правят така, при моето бебче също е имало подобни моменти, предимно вечер, обикновенно в такива случаи ходех и полюшквах бебето, кърмейки го, или просто го люшках на ръце докато се успокои и отново му давах да суче, освен това понякога редувах гърдите докато бебо се успокои и засуче, а по принцип през другото време си кърмех само от едната гърда, с две думи пробвах всичко каквото се сетя! През третия месец има и скок в растежа и е възможно и заради това да иска да суче по-често, а пък на тази възраст моето бебе все още сучеше през час и половина или два часа, така, че затова не се притеснявай!

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
 Peace мдааа и при нас беше така. но вече съм позабравила. никога не съм мислела, че е нещо проблемно. просто изпълнявах неговите желания, така ако мога да се изразя  Laughing вървяхме докато се кърмиме, люшкахме се, гушкахме се и така.
пожелавам ти успех, дано не си решила да се отказваш от кърменето. май такива нотки усетих. ако не е така - извини ме. но и така да е - най-важното е детенце да е здравичко...

Общи условия

Активация на акаунт