и пак за болките

  • 4 032
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте!Първо да отбележа,че съм бременна в 35г.с.Искам да попитам дали има други мамчета като мен с болки,които не мога даже да разбера от къде започват май от кръста,но страшно много ме боли десния крак изобщо немога да вървя направо го влача абе гадна работа.Болките са от седмица но от 2 дена изобщо немога да вървя.Днес отидох трудно до магазина който се намира в съседния вход!Дали причината е бременността,но болката е ужасна.......

# 1
  • Мнения: 1 763
На мен бебето по едно време ми се беше разположило така в корема, че притискаше някакъв нерв и много ме болеше единият крак, когато вървях. Това се случи някъде през 8-мия месец и продължи до средата на деветия. После една сутрин просто се събудих и не ме болеше. Говорих за това и с лекарката, която ми следеше бременността и тя ми каза, че нищо не може да се направи, не може да накараме бебето да се премести. Дано скоро и твоето бебе да заеме по-удобна за теб позиция. Дотогава освен повече да лежиш, за да не те боли, не знам какво друго мога да те посъветвам.

# 2
  • Мнения: 6 713
И мен ме боляха тазовите кости особено като влязох в 8-ми месец, едвам ходех! #Crazy Никак не е приятно! Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 256
И аз имах подобни болки в края на бременността, нормално е, от тежеста на бебчо. Като болка от посинено ми беше при опашната кост, кръста, бедрата, схващаше ми се много левия крак ( десния не Mr. Green). И аз трудно стъпвах, а понякога направо не можех да стана от леглото от болки, обаче се бях мобилизирала и въртях много бавно крос тренажор, или си правех леки разходки, колкото повече се раздвижвах, толкова по-малко после ме болеше, но раздвижването си е мъка. И все пак, хубаво е да споделиш с доктора си за това. На този етап от бременността е хубаво да знае как се чувстваш. Успех, леко раждане и бързо възстановяване ти желая!

# 4
  • Мнения: 2 172
И аз имам прищипан нерв явно,още от парвият ден на бременността.Това ме и усъмни,че съм бременна,защото имах същия прищипан нерв и при предната бременност.Както си стоя и изведнъж получавам някакъв спазъм отстрани на лявото бедро  ooooh! Като родих изчезна като с магическа пръчица  Peace

# 5
  • Мнения: 753
И аз имах болки.Оказа се,че имам дископатия, защото като родих си направих Ро снимка.
Гадничко е, но няма начин - търпи се някак.Като родиш си направи изследвания да видиш от къде е болката.

# 6
  • Мнения: 422
Здравейте!
Моята болка не е като описаните, но все пак искам да споделя с вас. От известно време усещам болка много ниско долу - като при цистит примерно. Понякога така ме боли, че имам чувството че бебето ще изпадне от мен. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо???

# 7
  • София
  • Мнения: 2 004
Сигурно вече бебчето е слязло в таза. Просто се ориентира към изхода. Леко раждане  Peace

# 8
  • Мнения: 422
iveto_11 ако това което си написала е за мен ме хваща страх - много ми е рано да раждам. Shocked

# 9
  • Мнения: 349
Нормално е. И аз имах болки в кръста и крака на моменти ми се сващаше. След като родих кръста ме поотпусна, но и сега от време навреме ме боли, но вече от натоварване покрай бебчо.  Peace

# 10
  • Мнения: 487
Здравейте!
Моята болка не е като описаните, но все пак искам да споделя с вас. От известно време усещам болка много ниско долу - като при цистит примерно. Понякога така ме боли, че имам чувството че бебето ще изпадне от мен. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо???

Нека те види лекар, дано всичко се окаже наред. Лека бременност от мен! Hug Hug Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
Да, в бременността е причината. Дано при теб не е така, но мен кракът продължи да си ме боли и след като родих. Мисля, че минаха 2-3 седмици, докато ми мине съвсем. Сега, дори го бях забравила... Като си гушкаш после бебенцето, всичко това ще ти се струва нищо. Желая ти лека бременност до края и леко раждане.  Hug

# 12
  • Мнения: 498
Имам същите болки,не само по време на бременността,но и след раждането.Ходила съм и на скенер.Точно както описваш ти-от кръста и по целия крак и като стъпвам имам чувството ,че ще падна,остра и много силна болка.Диагноза-възпален тазобедрен нерв.Няма лечение,единствено временно облекчаване .Заболяло те е така от рязка смяна на времето.Доста студено стана вече.Дано след раждането да те отпусне малко.Успех

# 13
  • Мнения: 774
С първата бременност, когато бях в 8-мия месец, имах болка в десния крак. Когато се опитвах да легна - страшна болка! Споделих с гинеколога си и той ми предписа но шпа. Оправих се.

Моят съвет е да се посъветваш със следящия бременността ти лекар!   bouquet

# 14
  • Мнения: 559
Ходете на лекар! Тук няма как да получите компетентен отговор! Може пък да е нещо сериозно! Peace

Общи условия

Активация на акаунт