Резултати от Биохимичен скрининг-МОЛЯ ЗА СЪВЕТ

  • 7 101
  • 7
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Днес си взех резултатите от Скрининга но доста се притесних от единя рзултат .Аз съм бременна в 12 г.с. .На "РАРР-А(плацентарен протеин) допустимите граници са 652-4826- а моя резултат е 13324,3 тази голяма разлика много ме смути аз утре ще отида при моя доктор но сега съм доста объркана и бих искала да ви питам дали сте имали подобни резултати и дали е редноо да се панирам
От долу пише "Възможен ДНТ/ дефект на коремната стена на плода"
Много ще съм ви благодарна ако споделите ваще резултати и дали сте се здлъсквали с подобен проблем

# 1
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
никой ли незнае какво означава "РАРР-А(плацентарен протеин)" ??????

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Виждам, е никой не се включва и макар да не мога да дам конкретен съвети или мнение, ми се ще да те успокоя.
Не ти ли обясниха нещо при даването на резултатите? Какъв е общия риск? Единственото което се сещам сега е да отидеш на ФМ, не знам до колко това ще се види от твоя док, зависи какъв специалист е.  При моят преглед док ми каза, че в 12 г.с. се вижда подобен проблем, по-късно пак има период, в който той може да се появи. Успех ти желая.

# 3
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
благодаря ти много-аз днеска съм на преглед и ще помоля да ми обясни какво означава и дали има риск и какъв е

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Не е задължително да има проблем, БХС все пак е само оценка на вероятния риск. Отиди на фетална морфология при добър специалист, първата и без това се прави между 11-13 г.с. Имам спомени, че се гледаше и за дефект на коремната стена на въпросното изследване.

# 5
  • Мнения: 3 294
Не е задължително да има проблем, БХС все пак е само оценка на вероятния риск. Отиди на фетална морфология при добър специалист, първата и без това се прави между 11-13 г.с. Имам спомени, че се гледаше и за дефект на коремната стена на въпросното изследване.

Жабче е права , БХС дава само представа на съотношение или процент който застрашава плода от дефекти . Феталната морфология дава точна оценка на това в какво състояние е твоето бебче и да при първата фетална морфология се гледа и за дефект на коремната стена . Потърси специалист който може да ти я направи за да си спокойна че всичко е ок .

# 6
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
благодаря ви за съвета -веднага отидох на фетална морфология и доктора ме увери че всичко е наред и че това което пишело в изследването е било згрешено и много ме успокои .Фетална морфология ми я направи много добър специалист в "МАЙЧИН ДОМ" и сега съм много спокойна на 17 пак ще повторя БХС и се надявам този път да няма грешки

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Браво Светла, много се радвам Hug

Общи условия

Активация на акаунт