Майки кулинарки-моля за бърз съвет

  • 737
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
днес ще правя филе от бяла риба със зеленчуци на пара.
Често готвя така,но нещата ми стават много безвкусни Confused
Какви подправки мога да сложа във водата, за да ароматизират хубаво рибата и зеленчуците,и да стане по-вкусно?
Моля посъветвайте ме Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 27 524
Сложи си ги върху рибата и зеленчуците, няма проблем  Peace

# 2
  • Мнения: 5 001
Овкуси рибното филе(посоли го,поръси го с черен пипер) и го остави малко да отлежи.После си го вари пак както си знаеш...

По принцип варените неща на пара така стават(мало безвкусни),но пък може да се компенсира с някой хубав сос,който ви е по вкуса...(сметанов,чеснов...)

# 3
  • Мнения: 1 352
Каквото и да сложиш, щом е приготвено на пара, все ще е безвкусно. Аз само веднъж съм правила риба на пара и си беше чисто съсипване на яденето. Ако държиш да е диетично, но не на пара, опитай във фолио, на скарата. Страхотно става! Приготвяш си марина от зехтин, лимонов сок и подправки (за риба е хубаво девисил, например). Мажеш хубаво филетата от двете страни, ръсиш сол, пипер и увиваш във фолио. Печеш на скара по 15 мин. от всяка страна, може и на фурна.
Зеленчуците също стават хубави на скара. Нарязваш лук на филийки, чушка, гъби, зелен фасул, тиквичка, печеш малко, колкото леко да си  сменят цвета, слагаш в тенджера, посоляваш, слагаш бучка масло, слагаш капака на тебджерата и раздрусваш. Страхотна гарнитура!

# 4
  • Мнения: 2 724
Защо не пробваш така?:
Увий продуктите във фолио за печене, може алуминиево, може и хартиено.
Най- отгоре нареди тънко нарязан лимон.
Кюфтета,  ти си дала същия съвет, съжалявам ,не видях Peace.

# 5
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета,
ще пробвам Hug

# 6
  • Мнения: 27 524
Каквото и да сложиш, щом е приготвено на пара, все ще е безвкусно.

Не съм съгласна, правя си неща и в уреда за пара, и в кутия за микрото и като си сложа подправките, става идеално и изобщо не е безвкусно  Blush

Общи условия

Активация на акаунт