как се спасявам от запушванията на гърдите

  • 442
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
Мили мами,
понеже една мама правилно ме порица че споделям такава важна информация в друга тема , я помествам тук за по - лесно намиране.
ето предисторията: първо детето ми не искаше да суче от мен - успях с много упоритост и силиконови зърна да я науча да науча да суче (5 дни не яде въобще нищо). после започнаха да ми се запушват гърдите, после започнах да се цедя след кърмене и в общи линии с това поспасих положението. по време на запушването съм пробвала какво ли не, без зелевите листа. даже съм  хващала таткото да ми изсмуче гърдите (много тежко го понесе, ама нали ме обича човека). Гърдите ми се запушваха 1-2 пъти седмично, а от време  на време и повече. последното голямо запушване ми беше 8 пъти за 6 дни. Само една бабешка рецепта ме спаси.
ето я бабешката рецепта, която е помагала на майка ми, на мен също: компрес от силна  ракия и върху нея размазана мая. слага се от страни на зърното, като засъхне се сменя с нов и така до следващото кърмене. поне 200 пъти съм го правила и действа.

# 1
  • Мнения: 180
едно уточнение - аз правя компреса върху мъжка кърпичка- напоявам с ракия, намазвам маята и увивам около гърдата. не знам как действа ама действа. ходих на мамолог  (д-р Василев в бившата Тина Киркова) и човека каза че без проблем мога да ползвам тази рецепта.

# 2
  • Мнения: 3 869
vrr
точно се борих с едно запушване вчера, но беше доста по-навътре в гърдата. Маята каква е? Пресована хлебна или няаква друа? Помага ли тази рецепта при по-дълбоки запушвания (при мен са все на едно и също място навътре по каналите)?

# 3
  • Мнения: 180
Meg1 , маята е хлебна заквасена- тази която продават на кубчета.
 аз мисля че съм преживяла всички видове запушвания така че дано да ти помогне, ако ти се случи пак. дано да не ти се случва отново

# 4
  • Мнения: 822
Незнам дали ще съм полезна,но на мен ,когато ми се запушиха каналите,гинеколожката ми би окситоцин мисля newsm78 и така се оправих.Каза,че ако имам проблем може да ми бие още веднъж,но не се наложи.

# 5
  • Мнения: 3 869
muki, приемането на хормони "отвън" крие рискове, за детето може би не, но за майката - категорично. Затова е хубаво да имаме колкото се може повече съвети как да се справим без лекарства и медикаменти.
Друг е въпросът кога ползите от лекарства надхвърлят рисковете...

Общи условия

Активация на акаунт