Примерна ситуация - как бихте постъпили, ама честно

  • 3 530
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Живеете в БГ. Имате образование, професия и работа, която харесвате, но не печелите добре от нея. Изкарвате достатъчно за храна и основни жизнени потребности, но до тук. Не можете да си позволите ремонт на жилището, което плаче за такъв, нови и хубави дрешки и т.под. изобщо все ви се налага да смятате и правите компромиси със себе си. Това положение все повече ви писва и решавате да заминете за чужбина. Правите го. Но се оказва, че там е по трудно и неудобно отколкото сте си го представяли. Не можете да си намерите работа по специалността, езикова бариера, далеч от приятели и близки. Имате шанс да изкарвате сравнително добри пари, но само като чистачка или миячка на чинии примерно и то става дума за яка работа, на каквато вие не сте свикнали. Изобщо не ви харесва работата. Какво бихте направили при това положение. Бихте ли бачкали, учили език и изчаквали шанс за нещо по добро или бихте се отказали от трудностите и бихте се върнали в българската немотия, където изобщо и нямате шанс да изкарвате добри пари и трябва да продължите да живеете в лишения, но поне няма да слугувате и да се съсипвате от работа, близките ви ще са до вас, всичко ще е по лесно защото сте си от там, само липсата на шанс за по добър живот ще ви е единствения проблем

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз не можах да свикна да живея в чужда страна без да ми се е налагало да работя, пък какво остава при тези условия, които си описала. Връщам се.
Освен това, много лесно отписваш шанса за по-добър живот тук.

# 2
  • Мнения: 2 401
Ако вярвам, че там имам шанс да постигна, каквото искам, а тук нямам, то със сигурност ще остана там. Има един момент, обаче, поне така си мисля, ако работиш някаква омразна работа, не е изключено да влезеш в един коловоз, да загубиш увереност в силите и способностите си и да не можеш да се измъкнеш. Докато тук все ще намериш на кой на ревнеш на рамото в моменти на слабост, и  някой който би ти дал кураж.  Всичко е въпрос на това, в което вярваш и да имаш сили да се напънеш, за да го постигнеш.

# 3
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Най- вероятно, ако съм на 20, в Бг ме чака глад и мизерия, а в "чужбината" имам дори и минимален шанс, сигурно бих останала, бих научила езика, бих работила много, бих записала нещо да уча... Но това е само хипотетично. Не съм изпадала в подобна ситуация, надявам се и никога да не ми се наложи да споделям подобен реален опит...

# 4
  • Мнения: X
Ходила съм и съм се връщала. Не знам дали си научих урока, но знам, че повече не отивам никъде без ясна идея какво точно ще правя там.

# 5
  • Мнения: 71
Честно - не знам.
Предположения - така и така съм отишла - бих поработила ( срамна работа няма щом можеш да спиш спокойно след това), да се спестят някакви средства ( поне за съответния ремонт), ако през това време нещо се оправи да зпо-добра реализация - супер. Ако ли не - багажчето и вкъщи. Ако тук е станало още по- зле - обратно.

Но както казах - само предполагам - ако ми се наложи ... ще знам със сигурност.

Докато тук все ще намериш на кой на ревнеш на рамото в моменти на слабост, и  някой който би ти дал кураж. 

Нови приятелства се създават... хората са хора навсякъе, само трябва да се внимава и с тях.  ( е тва ако някой ми го дешифрира  Mr. Green )

# 6
  • Мнения: 118
Няма отговор на този въпрос !
Много "АКО" има.

# 7
  • Мнения: 2 155
Отговорът зависи от това на колко години съм.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Сега отговарям- ще се върна. Преди 15 години, обаче, не знам как бих постъпила. Приоритетите се менят с годините.

# 9
  • Мнения: 2 018
Ако вярваш, че нямаш шанс в БГ, то наистина нямаш шанс. ПРи това положение - оставам там.

# 10
  • Мнения: 1 217
Щях да се върна.
Не съм по ученето-нито език,нито училище.
Но тук ще търся нещо по-добро за мен.
Не мисля,че е чак толкова зле.
Бих отишла в чужбина,но за яко бачкане-така за 6 месеца.
Честно казано,от хората които живеят в чужбина-мои познати и приятели няма нито един щастлив.........

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И двата варианта са на светлинни години от мен. Но определено не бих живяла в чужбина ако ще и да изкарвам чувал пари дневно.

# 12
  • Мнения: 12 648
If you can make it there
Youll make it anywhere
Its up to you.

Или казано по нашенски, на крив... водораслите му пречат.

# 13
  • Мнения: 3 521
Залагъм на шансът. Без оглед на географията.
 Е, ако трябва да се реализирам в Ирак, Иран или Пакистан ще се замисля. Thinking

# 14
  • Мнения: 5 710
То за глупостта човешка граници няма. Който не става за нищо в България, не става за нищо и в чужбина.

Общи условия

Активация на акаунт