Трябва ли да се чувствам виновна...?

  • 1 042
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
Днес в работата ме накараха да се почувствам наистина виновна. Става въпрос за това,че искам болничен за гледане на дете. Детето ми е на 2г. и аз съм с върнала от 3 мес. на работа за които съм излизала веднъж 7дни и сега искам пак, защото детето ми е с температура. Имам и достатъчно отпуск,но ми казаха да си пусна болничен. Видимо се виждаше неудобрението ми от  работодателя и колегите ми. Трябва ли да се чувствам виновна Sad за това,че искам да остана да си гледам детето и няма на кого друг да разчитам...?

# 1
  • Мнения: 1 254
Не, Анжи, не трябва. Знам, че е ужасно да те карат да се чувстваш така. Помисли си дали това, което работиш те удовлетворява и си заслужава. ко е така, намери си добра детегледачка за спешните случаи и/или организирай роднините на помощ. Ако не - съветвам те да се огледаш за по-добър вариант за работа
Не разбирам защо се сърдиш, че са ти искали болничен. Това, за което излизаш де факто си е болнични  Hug А пък и си запазваш отпуската за почивка да речем Party
Стискам палци нещата да се развият добре за теб  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нямаш вина.Просто някои работодатели се цупят и мрънкат.Почват да си представят как ще си постоянно в болнични и т.н.

Бързо оздравяване на детенцето   bouquet

# 3
  • Мнения: 835
И при нас е така, но да не ти пука! По-важно е детето ти!При мен има кой да го гледа, но когато е болно с мама му е най-добре.

Свиквай ги, че си с дете, а децата боледуват докато пораснат!

# 4
  • Мнения: 21
Вообще не им обръщай внимание и в никъкв случай не бива да се чувстваш виновна! Просто някой работодатели не разбират, че за майката дедето е на първо място.
Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт