Как да го накарам да си хапва?

  • 412
  • 6
  •   1
Отговори
Ради е вече почти на година, а отказва да си хапва друго освен кърма!!!
Омръзва ми да приготвям разни неща и след това да ги изхвърлям!

В много редки случаи /когато той си реши/ хапва по малко круша, тиквичка, ябълка..Днес му пасирах замразен грах /малко сварен/ прибавих съвсем малко зехтин. Хапна 2-3 лъжици и не ще.

Вече се появи и седмия зъб-не мога да разбера дали не е от зъбки.
През ноща......буди ме на 2 часа.След като посуче малко веднага заспива. Като по-малък нощния му сън беше по-спокоен.
Не знам?
Има ли майки с подобни проблеми?





 Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не можеш да го накараш NaughtyАко сам не прояде, не можеш...Ако настояваш твърде много, ще го изнервиш и направиш злояд, така че предлагай и ако не ще - не ще StopНе го гони с лъжицата в никакъв случай, защото детето може и утре да прояде, а така ще си създадеш проблем за десет години напред.

# 2
  • Мнения: 3 379
Нещо не разбрах, искаш да кажеш, че не яде почти нищо освен кърма или че сега моментно отказва да яде други неща освен кърма? Ако е първото, поговори с Iva_D на лични ако решиш, нейният Ради (пак Ради Simple Smile ) е бил така. Ако е второто - може да е от зъби, от жегата, от много неща. И Гогата тия дни не яде много много...

# 3
  • Мнения: 385
Добре дошла в клуба!

И ние бяхме така. На годинка хапвахме малко повече от вас, примерно,3-4 с. л.

И сега през събота и неделя, когато съм 24 часа покрай дечко, той си предпочита да суче и като му предлагам друга храна казва " Не и'кам". После ме буди по два пъти нощем, защото не е ял добре през деня. Иначе точно в момента нямаме проблеми със зъби.

Та как успявахме след като навърши 13-14 м. да му даваме и друга храна:
- не спирах да предлагам в различни часове, за да видя, кога е най-вероятно да приеме друга храна. С възрастта тези часове се меняха. Имахме период, когато ядеше сутрин на закуска. После твърдо измести яденето на друга храна след обяд и вечер;
- на 1г. 1м. го записах на кухня и спрях да готвя, защото кухнята му харесва. Между 1г.1м. и 1г.8м. успявах да му дам до едно бебешко бурканче количество за цял ден. Но установих, че това е достатъчно, за да прави по-голяма нощна пауза.
- предлагах често пъти храната, докато сме на разходка. имаше период, когато това работеше.
- предлагам храната, когато е подходяща, нарязана на малки кубчета, набучени с клечки за зъби или там някакви клечки за хапки. Формата има значение понякога повече от предлагания вид храна.
- намират се роднини (я баба, я тати), чиято помощ приемаш, когато прецениш, че може или нямаш друг избор. Когато моето дете навърши 1г.  8м., тръгнах на работа на половин работен ден. Таткото се включва да го храни сутрин, а баба на обяд. Установих, че когато е гладен, си яде съвсем добре от други хора. Мисля, че този преход му се отрази добре, макар да не одобрявам на 100 % методите на мъжа или на бабата. Но и те са хора, които много обичат малчо...
- малкият обича месо, кюфтета, кебабчета, та и навън се храним понякога.
- продължавам да кърмя на поискване и да не се правя на разсеяна, ако съм с детето и то си иска.


Признавам си, че на моменти ми идва на нагорно, защото се  оказва, че от мен друга храна не иска освен кърма. Особено през уикендите вместо да си почина, оно ми виси все по гърдите и ме буди чсесто нощем. Но какво да се прави, и това ще мине. Спокойна съм, че когато ме няма си хапва без проблем.

# 4
  • Мнения: 3 379
Добре дошла в клуба!

И ние бяхме така. На годинка хапвахме малко повече от вас, примерно,3-4 с. л.


Хм, май вие бяхте, а не Iva_D с много късното захранване, защо ли съм се объркала  Confused

# 5
  • Мнения: 4 629
Според мен не се опитвай да "накараш" детето да яде. Мисля, че децата не бива да се насилват. Нека хапва когато и каквото му се иска. Все ще дойде момент, когато ще прояде

# 6
  • София
  • Мнения: 625
И ние сме същия случай! На почти девет месеца ядем само кърма и по 2, 3 лъжички нещо друго един път в деня! Вече в чудо се видях! Омръзна ми да готвя и да хвърлям!

Общи условия

Активация на акаунт