Боли ли при абразио с местна упойка?

  • 24 966
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Утре ще ми правят абразио заради продължително кръвотечение. Попитаха ме дали предпочитам местна или пълна упойка и аз предпочетох местната. Някак повече ме е страх от пълната, освен това имам алергия от съставка, която присъства в повечето пълни упойки.
Та искам да ви питам дали някой е имал абразио при местна упойка и дали боли много? Докторката ми каза, че има болка, но така или иначе била кратка - 3-4 минути. Толкова ли наистина продължава манипулацията? И какво е чувството? Колко време трябва да си почива човек след това - в болницата и вкъщи?
Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 1 335
Боли ... доста. Имам 2 аборта заради мъртъв плод. Поради алергия, която направих от пълната упойка, втория път настоявах да е с местна упойка. Излишно е да сеподлагаш на това. По-добре да те кюретират с пълна упойка.

# 2
  • Мнения: 822
По-добре с пълна упойка.И аз съм алергична, но новите упойки са по-причистени.Трябвало е да те тестуват с упойката с, с която те работят и да видят,може и да не дадеш реакция.Иначе до 2-3 часа след процедурата ще си си вкъщи,ами почивай си този ден.Успех!

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз съм имала абразио с пълна упойка. Самата упойка е лека, не си упоена повече от 5-10 минути. В болницата останах още 2-3 часа и си тръгнах.

# 4
  • Мнения: 700
Какво означава абразио и при какви поводи се назначава?

# 5
  • Мнения: 77
Какво означава абразио и при какви поводи се назначава?

аборт

# 6
  • Мнения: 686
Какво означава абразио и при какви поводи се назначава?

аборт

В моя случай не е аборт, ами вземане на материал с цел да се изключат кисти, миома и други нежелани образувания.

Благодаря ви много за отговорите, момичета!   bouquet Засега го отлагам абразиото.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 335
Какво означава абразио и при какви поводи се назначава?

Абразио - кюретаж (аборт). Гинекологична манипулация, при която се отстраняват (евакуират) тъкани от матката или шийката. Прилага се при различни случаи - аборт по разични причини, отстраняване на задържана плацента или диагностика, при извънменструално маточно кървене или както предполагам в случая на mili - Пробно абразио или вземане на тъканна проба. В случая се взима материал с диагностична цел или като част от лечението.
Хистероскопията е по- ... неинвазивния вариант на абразиото. Не винаги обаче може да го замени.

# 8
  • Мнения: 571
Много зависи. Имам 3, 2-та бяха много болезнени, 3-я не толкова.
Моят съвет е да си го спестиш и да го минеш с обща анестезия.

# 9
  • Мнения: 4 700
mili , не го отлагай. Може да стане по лоШо и пак да получиШ кръвоиzлив. Но преди това се консултирай с анестеzиолог и направи алергичен тест zа пълната упойка. Аz имам абраzио с пълна упойка zаради мъртъв плод. 2 часа след процедурата бях на крака, а след оЩе 2 часа си бях у дома. 

# 10
  • Мнения: 822
mili , не го отлагай. Може да стане по лоШо и пак да получиШ кръвоиzлив. Но преди това се консултирай с анестеzиолог и направи алергичен тест zа пълната упойка. Аz имам абраzио с пълна упойка zаради мъртъв плод. 2 часа след процедурата бях на крака, а след оЩе 2 часа си бях у дома. 
Тя темата е отпреди 3 месеца.Сигурно има някакво развитие на нещата.

# 11
  • Мнения: 4 700
 ooooh! Embarassed

Ми аz гледам последната публикация и нагоре не погледнах. Сраааааам.  Embarassed

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
mili, какво стана с теб?
Аз след 3 дни отивам да ми направят абразио заради същия проблем. Влача си някакъв полип от години, но трябва да се махне.
Имам абразио и с пълна, и с местна упойка. Много е индивидуално всеки път. Ако ми предоставят избор обаче, ще избера пълната упойка. Наистина процедурата е 3-4 мин., но когато те боли ти се виждат часове. Хубавото при местната упойка е, че ставаш от магарето и си готова да си ходиш (не че ще те пуснат веднага). Болката след това е като при цикъл... Обаче пълните упойки понякога са ужасни. Последния път не можех да стана от леглото няколко часа.

Общи условия

Активация на акаунт