Спирала или друга контрацепция

  • 9 876
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Помогнете ми да реша. купила съм си спирала Копър Т и утре ми е последния ден от цикъла, да ходя ли да я слагам или да карам на Фарматекс овули + прекъснат полов акт както в последните два месеца бях. Кажете ми плюсове и минуси много ви моля. Само да отбележа , че овулите ми понасят страхотно, дори имах бяло течение, което изчезна. Кое е по-сигурно,по-добро и т.н.
 Родих преди почти 6 месеца и за сега никак не съм навита на още.
 Благодаря много предварително.

# 1
  • Мнения: 5 370
Нито едното,нито другото ползвам аз-само кондоми. Но нека се изкажат и други мами.Апропо,секцио съм и при мен е не само въпрос на нежелание,а и на забрана да забременявам. И аз.и мъжут сме на мнение.че лекарства под каквато и да било форма или спирала-НЪЦ. Naughty

# 2
  • Мнения: X
Е да, но защо така категорично НЪЦ? Не става дума за хапчетата, само между спирала и овули ми е думата.

# 3
  • Мнения: 779
Не съм ползвала нито едното , нито другото, така че не мога да ти помогна с отговор, но и на мен ми е интересно да чуя отзивите на другите мами, че и аз се чудя какво противозачатъчно да ползвам.
А би ли ми казала какво  е приложението на овулите ( как и кога се ползват ) и каква им е цената ( приблизително).

# 4
  • Мнения: 5 577
Много против спиралата съм - най-вече защото съм чувала много случай в които не върши работа. Попринцип съм против всякакви хапчета, таблетки, и такива.
Презерватив, или нищо  Rolling Eyes

Доста теми има за спиралата, можеш да пуснеш търсачка.

Добре дошла при нас в форума.   bouquet

# 5
  • Мнения: X
 Ами положителното е че : 1-во не е нещо което е постоянно вътре в теб ( както спиралата например), не приемаш хормони ( както хапчетата) и те Лишава теб и партнъора от неприатното усещане на презерватива. 2-ро Повечето овули имат антибактериално действие и например както при мен се получи - бялото течение спря.  Други жени обаче са на мнение, че този вин контрацепция предразполага към гъбични инфекции, за което разбирасе мога да кажа само, че както всичко останало така и това при всеки е различно.
 Специално тези които аз ползвам Фарматекс ( има и вагинални кремове, таблетки, песарии ) се поставят 5 мин. преди полов акт и действието им е 4 часа ( поне според листовката) . Поставя се с пръст дълбоко във влагалището и образува пяна ( която разбирасе не усещаш и виждаш ), която служи за преграда за сперматозоидите.  След като станеш обаче е възможно да се получи "изтичане" на овулата, което е напълно разбираемо, понеже тя се разтапя от телесната температура и не се задържа в тялото.
Цената им е по около 1.60 на песар, вземала съм си на бройка винаги, по 4-5, така че незнам точно колко са в кутия но излиза към 15.60-16 лв.  Не оказва никакво влияние на цикъла, може да се изполва при кърмачки и т.н.
 До сега бях с тях и съм изключително доволна, но и партнъора ми не свърша в мен, обаче съм чула от жени, които са с такива овули, че дори и да не се прекъсва половия акт, пак нямат проблеми.
 Естественно след повтаряне на акта ако е в рамките на 4 часа се поставя нова овулка.
 Това е, дано успея да ти помогна.
 Аз питам и за спиралата, просто защото искам да знам по-сигурна ли е, и защото няма да се налага всеки път да изчакваш известно време за да подейства, но това за сега не ми е било проблем.
 Поздрави Simple Smile

# 6
  • Мнения: X
 Добре заварили Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Овули. Още повече си ги изпитала и ти понасят съвсем добре.
Пък като искаш пробвай тая спирала как ще се чувстваш.. Но май няма нищо 100 % сигурно, щото четоф в подобна тема, че се случва и забременяване със спирала..
Аз предпочитам овули.

# 8
  • Мнения: X
  а от кога си с тях и прекъсвате ли акта?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А не, аз само мнение споделих, не ползваме нищо.
Вече може да бебеправим принципно, не се пазим, освен прекъснат акт, та ако случайно нещо се случи - ще се правим на изненадани! Heart Eyes

# 10
# 11
  • Мнения: 8 769
След много дълъг и обстоен разговор с моя гинеколог (т.е. този, при който раждах) стигнах до извода,че спиралка е най-чиста работа, ако не искам в следващите няколко години да забременея. Но, както казва небесната КрасТавица, няма 100%-на сигурност в нищо. Удобството на спиралата обаче е най-голямо, спрямо всички останали контрацепции.

# 12
  • Мнения: 7 640
аз съм ползвала разни видове вагинални контрацептиви и съм общо-взето доволна. Само ме дразни, че се разтичат в един момент, а и мисля, че не са много вкусни, ако ме разбирате. Обаче пък са си съвсем безвредни, изключая евентуални алергии, с доста голяма сигурност са. Спиралата те освобождава от подготовки преди секс, макар да е чуждо тяло, не съм чула някой да я усеща, с изключение на един нежен мъж, на когото му гъделичкали кончетата, представете си Laughing. Имай предвид, че при някои жени, с поставянето на спирала, менструацията става по-дълга и обилна, но всичко е индивидуално, винаги можеш да я махнеш.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
А има ли Копър Т по аптеките в София?Аз искам да си сложа, обаче тука при нас няма никъде, били спрели вноса за известно време, проблеми някакви на вносителите имало..Та така.Търся си...

# 14
  • София
  • Мнения: 472
Аз съм за спирала. След първото ми раждане ( секцио преди 6 години) си сложих спирала на 8 мия месец след раждането , защото кърмех и не можеше по-рано. Не съм имала микъкви проблеми. Приех е добре, и не се лишавах от нищо в секса и не се притеснявах . Махнах е на четвътрата година. И забременях след година и половина.  Ходих си 2-3 пъти годишно на профилактичен преглед и това е!

Общи условия

Активация на акаунт