супа със свинско месо

  • 20 755
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Имам малко свинско месо и искам да го направя на супа. Обаче незнам как. Знам, че има рецепта с добавяне на зелева чорба и става много вкусно, но нямам в момента. Затова ще трябва да я направя стандартно. Само че се чудя технологията същата ли е както при другите обикновени супички? Вие как я правите?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341







Супата със зелева чорба ни е любимата !!!
Аз правя супа със свинско като телешко варено - става много добре!

# 2
# 3
  • Мнения: 9 776
рени55, ако може, напиши как точно правиш телешко варено.
Блонди, нямам бульон в момента, а само с вода сигурно ще стане по-рядко, знам ли newsm78? Ще пробвам да направя някаква комбинация. Това със зеленчуците е много добра идея Peace.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341





Слагам месото да се вари под налягане.
През това време задушавам 2 гл.лук ,1/2 глава целина,нарязана на кубчета.и 1-2 моркова в малко олио ,сол и водичка- 10 мин.
Добавям  2 нарязани чушки - да се задушат.
Прецеждам бульона от месото,а него го измивам от съсиреците и слагам при зеленчуците.
Слагам   10-тина зърна черен пипер,3-4 нарязани на кубчета картофа, 2 нарязани домата( или консерва) и 2  бр.дафинови листа - варя до готовност.
Преди да изключа супата слагам  2-3 с.л. нарязан магданоз.

# 5
  • Мнения: 5 001
Ако месото ти има малко и кост-СУУУПЕР  Laughing

Все едно де....Измитото месо се слага в студена вода да заври.Отпенва се.
Добавят се 1 глава лук,парче корен целина,1 чушка,1 морков.Всичките зеленчуци нарязани.Посолява се и се слага малко олио,4-5 зрънца черен пипер.Оставя се да уври месото.Към края се слага фиде(ли ориз) и 2 нарязани картофа.Когато е готово се поръсва с нарязан магданоз.
Супата може да се застрои или да се подкисели с кисело мляко при сервиране...Или както ви харесва...

# 6
  • Мнения: 27 524
И само с вода става, няма проблем. Слагаш повечко сол тогава. Бульонът е за вкус, не сгъстява.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 776
В крайна сметка месото ми в момента се готви с ориз и подправки във фурната. Ще изчакам да се снабдя отнейде със зелева чорба, че става много вкусно. Благодаря ви и на вас за идеите Hug, всичко е прилежно записано Peace.

Общи условия

Активация на акаунт