Лизинг по време на криза - разумно ли е?

  • 4 467
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Напоследък тоя шаш с кризата ме накара да обмисля покупката на автомобил на лизинг.
Искам да попитам разумно ли е в този момент да се обвържа с лизинг, става въпрос за 30 000лв
Плана за изплащане сме си го направили и мислим, че няма да са проблем 400-500лв. на месец.
Незнам дали пък сега покрай тази криза цените новите автомобили няма да паднат,
някъде бях чела в Италия и Русия дилърите на нови автомобили драстично са бутнали цените
Ще се радвам на бързи отговори, просто мога още утре да отида и купя колата,но ми се иска да чуя мнения
и дали пък няма да се прецакам
Д'ет се вика хората в криза, аз точно сега се сетих, ама...

# 1
  • Мнения: 677
Купувай!
В Русия и Италия дилърите продават с милиони на година, там могат да свалят.

# 2
  • Мнения: 231
Значи у нас да не се надявам на промоции Mr. Green

# 3
  • Мнения: 677
Значи у нас да не се надявам на промоции Mr. Green

Задръж десетина дни за промоциите. Коледа иде.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
А лихвеният процент по лизинга ще се променя ли, или остава фиксиран ? Защото ако могат да го променят, то при криза естествено в тяхна полза ще го повишат.

# 5
  • Мнения: 2 477
А лихвеният процент по лизинга ще се променя ли, или остава фиксиран ? Защото ако могат да го променят, то при криза естествено в тяхна полза ще го повишат.

Ами много ясно.Променят го всеки месец и все нагоре.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Е значи не е разумно.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 214
Още докато договаряте условията с банката, може да се промени нещо - я лихви, я вноски.
И даже няколко пъти!
Имам конкретни примери даже, но с фирми, които си купуват машини на лизинг.
В момента нещата са супер нестабилни.

# 8
  • Мнения: 231
И да чакам до другата  година ли Cry
Аз я исках сега за зима защото е 4x4
Супер нестабилни разбирам,ама кога ще се оправим незнам........
И аз познава фирми с лизинги за машини по 200-300 000хил. че и повече, за тях знам че ще ги ожили яко,
някой който си плаща колицата на лизинг няма ли да сподели.....
Иска ми се да чуя компетенти мнения, защото аз в момента криза не усещам, само шаш и паника по медиите Tired

# 9
  • Мнения: 13
Обикновено колите на лизинг се дават с плаващ и фискиран лихвен процент като фиксирания е малко по-висок но пък по - сигурен...Плаващия е по-примамлив, но може да бъде коригиран непрекъснато под влиянието на най-различни фактори....това е което аз знам - ако има възможност за избор в момента в ниакъв случай плаващ, ако нямаш право на избор по-добре отложи покупката.

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Брат ми си взе кола на лизинг преди няколко седмици. Условията са му супер изгодни, процентът е фиксиран и е доста нисък. Той специално (брат ми) направи много изгодна сделка.
Не знам към днешна дата, обаче, дали нещата вече не са се променили драстично.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 214
Добре, Кокетка, наточила си се вече явно.
Но представи си - подаваш си документите, одобряват те, отиваш да вземеш колата и телефона ти звъни. Обаждат се от банката и ти казват - променяме условията! Как ще се почувстваш?

# 12
  • Мнения: 5 370
А има ли задължително самоучастие? И аз си мислех по тази тема, но една позната, която познава бизнеса с коли доста отблизо, ме разубеди. Логиката беше, че, примерно, ще изплащам колата 5-7 години, ок, а през това време на нея цената и щяла да е почти наполовина. newsm78 А аз съм щяла да си платя и лихвиците.
(то не че съм станала още шофьор, ама ей така, за стимул, си мислех точно за кола на изплащане).

# 13
  • Мнения: 1 668
Купих кола на лизинг преди 6 м. Не ми е мръднала лихата. Използвах лизингова къща, а не лизинг от банка. Доволна съм и нямам промяна на условията. към момента ми излиза доста по-изгодно да си държа излишните пари в банка и да си плащам лизинга.

пъзел, ако дадеш сега 10 000 за една кола, която е в движение (сносно състояние - примерно 7 годишна) след 5 години ще си набила по нея поне още 10 000 лева за ремонти - това в добрия случай, в които не ти се налага да правиш сериозни ремонти. Тоест ще имаш кола на 12 години, която ти е излязла 20 хил лева, която ще можеш да продадеш за около 2 000. Тоест ще загубиш грубо 18 000 лева и през цялото време ще си карала стара кола. Така - аз не съм дала никакви първоначални пари ще платя 30 000 за 5 години и след 5 години ще имам кола, която ще мога да продам за 12-15. Тоест и аз ще съм загубила толкова, колкото и ти, но с тази разлика, че задника ми ще се е возил в чисто нов автомобил. И с разликата, че не съм набила 10 000 днес, а всичко е разсрочено така, както аз съм преценила. Та с логиката на твоята приятелка се мятай на градския транспорт и се откажи от кола или си купи и не го мисли. Аз лично избрах втория вариант - преди това съм карала все 7-10 годишни коли. Сменила съм 3-4 и да ти кажа всеки път като давах пари за майстори ревях горчиво що не ги давам за лизинг...

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Кокетка, лизинговите къщи нямат практика да променят лихвите по вече сключени договори.
По-скоро ще променят условията за новите договори като вдигнат първоначалната вноска, евентуално. А и повечето вносители имат собствени лизингови компании, където лихвите обикновено са по-ниски и се изискват по-малко документи.
Помоли да прегледаш окончателния договор за лизинг и ще разбириш дали в него е залегнала опция промяна на условията.   

Общи условия

Активация на акаунт