Пюре от дюли и доматен сок - от кога?

  • 5 787
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте мами, искам да ви попитам от кога мога да давам пюре от дюли и доматен сок на бебка. Бабите се постараха да ни ги приготвят и сега стоят, защото аз незнам например дом. сок как се дава и кога. Посъветвайте ме. Предварително благодаря

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Според тази статия от библиотеката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46257.0, доматите се въвеждат 10-12-ти месец. Дюлите не можах да ги намеря, предполагам се дават като ябълките и крушите. Прочети статията - има и две таблици, където е посочена последователността на въвеждане на различните видове храни според възрастта на бебето.

# 2
  • Мнения: 1 449

Дюля
- 6-10 м. (пюре, желе или стерилизирана)
- може от 6 м. (основно срещу диария, има и пюрета за захранване), иначе след 7-9 м. (за разнообразие и хранителна ценност)
- не е мъхест плод
- не е типичен алерген (от семейството на ябълката, крушите, черешите - при кръстосани алергии)
- бедна на витамини и минерали освен витамин С и малко желязо, високо съдържание на натрий
- добро съдържание на пектин (благоприятно въздействие върху стомаха, но не и при чувствително стомахче)
- запичащ ефект (да се комбинира с круша, слива и др.)

Домат, доматен сок
- 8 м. (готвен, стерилизиран)
- 1 год. (пресен)
- съдържа хистамин
- киселината в пресните домати предизвиква непоносимост (обриви като при алергия)
- предлага се с малко мазнина за ефективно усвояване на витамин А

# 3
  • Мнения: 132
Много благодаря за изчерпателния отговор!

# 4
  • Мнения: 4 017
Косе Босе, и аз благодаря, да си призная честно, този плод съвсем го бях пропуснала при захранването Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт