Какво количество храна на ден за 8месечно?

  • 1 315
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
   Не искам да се повтарям, ако е така, моля да ме извините! Не намерих отковор на въпроса си, търсейки из темите, затова питам направо! Имам притеснения, че прехранвам детето си Rolling Eyes Някой може ли да ми даде някаква ориентировачна таблица за количеството, което трябва да изяжда едно бебе на 8 месеца!
   Ние ядем така:
 4:00 - 235мл АМ (не мога да махна това ядене - търси си го Confused)
 8:00 - 270мл кисело мляко (домашно) с половин банан или мандарина, или портокал, или тиква (каквото имам според сезона)+една бисквитка пълнозърнест плазмон
12:00 - яденето отдетската кухня + половината десерт
16:00 - 250 мл каша или кус кус (плазмон) или попара със сухар обезсолено сирене и масло или грис с тиква, ябълка или друг плод
20:00 - 235 мл АМ

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 13:12 от mamaVladi

# 1
  • Мнения: 27 524
Всяко дете има различни нужди. Храната е доста, но - това не значи, че е много за твоето дете. Важното е да е в норми и да дебнеш да не е много дебело. Ако е едро, но не затлъстяло - няма проблем тогава.
Не му махай нощното хранене, нека си пие мляко. А и с времето количествата и интервалите се менят, така че може да намали яденето.

# 2
  • Мнения: 155
   Много, много ти благодаря за отговора!  bouquet Мислех вече, че никой няма да ми отрази питането. Притесненията ми дойдоха от това, че до 6тия месец дъщеря ми беше едно много злоядо дете. Не ми се смей, но после падна от спалнята и изведнъж прояде. (Това не е терапия за прояждане!!! Много се уплаших тогава! Sick) Може да е съвпадение, но същата нощ три пъти се буди и пи АМ в големи количества (нищо друго не я успокои). Оттогава яде и расте. На 8мия месец беше 71 см 8,500. Не е много, но доста бузки направи и гривнички  по себе си. И двамата с таткото сме дребни, а бебка изпреварва връстниците си. Все още не е дебеличка, просто количеството ме плаши Shocked, а и така внезапно и трайно промени хранителните си навици... Не мога да я държа гладна. Това е единственото нещо, с което не се и опитвам да се преборя. За това търсех някакви таблици с количества "нормални" за нейните месеци Thinking

# 3
  • Мнения: 3 993
Преписвам тук от книжката "Хранене на бебето" примерно меню за 8-месечно бебе:
закуска - 180 мл кърма или АМ;
втора закуска - 130 мл кърма или АМ + 50 г плодово пюре или 170 мл млечно-плодова каша или 180 г попара със сирене;
обяд - 160 г зеленчуково пюре (месно пюре), 30 мл плодово пюре или сок;
следобедна закуска - 180 мл млечно-плодова каша или 70 мл плодово пюре +110 мл кърма или АМ;
вечеря - 180 мл кърма или АМ.
Наблягам пак, че това е примерно меню от книга за детското хранене.
Споделям мнението на Блонди, че храната на детето ти е доста като количества, но щом това е добре за твоето дете, значи е окей. И аз мисля,че е важно да е в норми и да я дебнеш да не стане дебела, респективно затлъстяла. Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
после падна от спалнята и изведнъж прояде. (Това не е терапия за прояждане!!!

 Joy Joy Joy Е, как да не се разсмее човек  Hug
Вероятно е временен този апетит, нека си хапва. По натам, ако се наложи, може да смениш храните и калоричността им, но засега се радвай на апетита й  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 171
Здравей и аз си се посмях за падането от леглото Laughing.И аз мисля че трябва да се водиш по детето.И тъй като и ние скоро ставаме на 8 месеца  нашият режим е горе-доло такъв:
5:30-АМ(но пие по 120гр )
9:30-попара(слагам вътре АМ освен сиренцето)250гр.
10:30-плодово пюре 100гр.
13:30-зеленчуково/месно пюре домашно пиготвено(слагам две лъжици АМ)250гр.(понякога и 300гр е изяждала ако е мого гладна)
17:00-каша,кисел(пак слагам АМ)250гр.
20:30-АМ(правя 180гр,но малко изпива другото сгъстявам с  каша или бисквита и си го дояжда)
Само да уточня че тя не обича да пие мляко от шише и се опитвам да го давам под друга форма с лъжица от малка си е така  #Crazy щом не е мляко с кеф си го хапва.
 
 
 
 

# 6
  • Мнения: 4 016
На 8 месеца имахме 5 хранения, по около 180 мл/гр всяко.

Някои майки отричат прехранването и казват води се по детето и пр. И все пак колко тежи бебето ти, ако е в рамките на нормите, може би няма повод за притеснение. Я виж колко майки се оплакват от злояди бебета. Това при всички случаи е по-лошо Cry

# 7
  • Мнения: 781
И аз все си мисля, че моето момченце яде много, но това е той си го търси Heart Eyes
На осем и девет месеца както и сега режима ни е:
05.00 - 180 АМ
09.00 - попара с три сухара, кус-кус, овесени ядки, грис - 200мл.
13.00 - месното от кухнята 200мл. + 100гр. плодов сок и преди да заспи си търси 90мл. АМ иначе не заспива по никакъв начин
17.00 - десерта от кухнята
20.00 - супата от кухнята
21.30 - 210 АМ

# 8
  • Мнения: 182
Моят син пък се хранеше така:
05:00 - 120 АМ
09:00 - 120 гр. някаква закуска
13:30 - 150 пюре
18:00 - 120 каша или плодово пюре с АМ
22:00 - 260 АМ
Но пък беше качил 300 гр. Това с падането от леглото при него не подейства  Grinning. Снощи и той се изтърси от спалнята, обаче днес не забелязвам да му се е увеличил апетита.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мнажко ми се вижда на мен. А и щом детето е почнало да пълнее внимавай. Или намали храната или искай съвет от педиатъра. наднорменото тегло е опасно и за децата. Мойте на 8 мес ядат така:
8.30 - АМ 150 мл или попара 150 мл
12.00 - 30 мл супа + 190 гр пюре
16.00 - 200 мл кисел, грис, нишесте  или каша (но каша не повече от 2 пъти седмично)
20.00 - 150 мл АМ с две бисквити закуска
и почти никога не изяждат всичко.

# 10
  • Мнения: 9 973
ние и сега не ядем толкова ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми на 8 месеца ядеше така :
9ч.попара с два сухара и половина
13ч.190-200гр. пюре(зеленчукови или местно)
17ч.200гр.каша или грис или кисел
21ч.240мл.АМ

Консултирай се с педито за това как да продължи хранителния ви режим Peace

# 12
  • Мнения: 3 034
колкото иска  Peace на 8 месеца (в момента) синът ми яде горе-долу 700-720 мл АМ на ден (не пиша брой хранения, тъй като му никнат зъби и е много сложен и сбъркан режима), каша - общо 8 с.л. сухо вещество, разпределено два пъти на ден, едно зеленчуково (с жълтък) или месно пюре от 128 грама и едно плодово пак 128 грама, което изяжда като добавка към кашата. отделно яде пресни плодове, но по съвсем малко и по някоя овесена бисквита от време на време.
както е казала Блонди, всяко дете има различни нужди и различен апетит. а на ръст и килограми тя е съвсем в норма, моят син е по-висок и по-тежък. що се отнася до норма, единствената, която спазвам по съвет на педиатъра е приема на АМ да не пада под 600 мл, аз се стремя да е поне 700 мл. останалото - колкото и каквото иска сина ми.

Общи условия

Активация на акаунт