Занималнята-за или против

  • 5 461
  • 74
  •   1
Отговори
Споделете вашия опит-какво да и какво не в занималнята на вашите деца?

# 1
  • Мнения: 37
По времето, когато аз бях ученичка, на занималня ходеха само онези, които не се справяха с материала сами у дома и се налагаше някой (не от семейството) да им помага.
Още от тогава съм скептично настроена.

# 2
  • Мнения: 41
  Като дете ненавиждах занималнята, но сега ща не ща, пращам дъщеря си на занималня, за да съм спокойна,че докато сме на работа, тя не се шляе някъде по улиците или пък стои на студено в къщи/ тъй като още не може да  си напали печката/ Иначе с учението нямаме никакъв проблем, а и тя в занималнята първо си пише домашните, а после си рисува и се разсеива, докато отида да я взема. Доволна съм, а и тя не се оплаква- по добре да е там, отколкото сама у дома.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 717
Не съм съгласна за "едно време" и занималня за 2каджиите.
На занималня лично аз ходех само в 1ви клас. За 2ри не съм много сигурна, но май пак ходех. Мама се разведе и живеех с баба ми и дядо ми. И 2мата работеха. Аз бях отличничка.

В момента Дияна ходи на частна занималня, в тяхното у-ще, с деца от нейния клас, в тяхната класна стая. След у-ще у дома, по нейно желание, решава задачи или пише.
Аз съм доволна, защото имат режим. Водят ги на стол, имат време да си напишат домашните, имат време и за игри.

# 4
  • Мнения: 1 312
Всички знаем,че сега е много различно в училищата от това ,,едно време,,
Аз лично съм против от държавната занималня и съм,,ЗА,, частната.Съжалявам,че вече всичко опира до пари в нашата държава ooooh!

# 5
  • Мнения: 63
Синът ми ходи на занималня.Доволна съм.Винаги си е написал и научил.А и там си играят.

# 6
  • Мнения: 24
Определено съм доволна, и определено не си представям, ако трябваше сама  изцяло да се занимавам с подготовката на детенце. Все пак в занималнята децата са в добри и опитни педагогически ръце, а това никак не е малко.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За 1-ви, 2-ри клас, става.
За по-нагоре, съм против.

# 8
  • Мнения: 422
зависи от занималнята - има такива, в които нищо не правят.
Но по принцип съм за.

# 9
  • Мнения: 24 467
Против, не защото там се готвят предимно по- слабите ученици /въпреки, че в нашето училище и сега си беше точно така/, а поради:
-Детето ми за точно първите си две години свикна да си организира работата и ученето само у нас, аз провеждам контрол, не ми пречи, но спечелихме ценно време за придобиване на самостоятелност. Само се научи да си разпределя ангажиментите. Да, костваше ми време и нерви, много, но пък този навик е безценен и си е за цял живот. Тези навици се придобиват в точно тази възраст, по- нагоре е по- трудно и това е мнение на учители, не само мое.
-Детето не е вързано в класна стая, независимо частна или държавна е тя, отива си вкъщи, почива си, ако ще лежи, ако иска- ще поиграе, ще излезе навън, ако иска- по пода ще се търкаля, но не седи седнало по цял ден с малки 10 минутни интервали между часовете. Това не е възрастен човек.
-Занималните, които знам, са безсмислени във вида, в който съществуват и тяхната функция основно е да приберат децата за половин ден, тъй като родителите им са на работа, също визирам не само държавните. Твърдя със сигурност, че подготвях детето си по- добре у нас, обяснявайки в І клас и контролирайки, във втори от занималня, посещавана от куп деца. Ако ще ходи на занималня само да избута следобеда, а вечер ще се хващаме тепърва да учим- няма никакъв смисъл, нека следобеда си го "избута" у нас.

Това е "другото мнение", в случая- моето лично.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 657
Синът ми е в пети клас в момента.До 3 клас вкл. ходеше на занималня.Отличник е,ако това има някакво значение и винаги е бил.
В тяхното училище в 1 клас занималнята беше задължителна и случиха на чудесна учителка.
Сравненията с едно време ми се струват неуместни.Например едно време колко деца учеха чужд език извън училище?Сега почти всички го правят,в противен случай стават неконкурентоспособни.

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ходила съм на занималня до 6 клас,бях един от отличниците на класа,културно масовик на училището и т.н  Mr. Green
 Такива като мен в занималнята имаше много,ходеха по собствено желание.
 Детето ми в момента е в целодневно училище и съм много доволна и по-важното на нея много и харесва.
 Имат си допълнително платен език,спорт,танци,балет,рисуване...
 Няколко пъти ми се наложи да я взема на обяд за да я отведа на лекар или зъболекар,голям пазарлък беше после да я върна пак вместо да се прибираме. ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 8 931
Aз съм за. Предпочитам да е в занималнята, отколкото сам вкъщи пред компютъра. Нямаме възможност да го гледаме, така че това е добър вариант. Пише си там домашните, вечер само проверявам, обяснявам ако има нещо недоразбрано и подреждам раницата (поне в началото го правех). Той също е доволен от занималнята, иначе трябва да си седи сам.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Аз съм ЗА!
Виждам много голям положителен напредък откакто Вики ходи на занималня.
У дома в компанията на брат си едва ли би учил толкова съвестно както там. Освен това аз не съм педагог, незнам учебният им материал, изискванията, нямам нужното време и търпение.
И най-важното, там създават положителни навици за учене на синът ми и той ходи с желание.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм против. Джуди го е обяснила много добре и подробно.

Общи условия

Активация на акаунт