БОЛЕСТИ, симптоми, начини за лекуване!

  • 22 863
  • 61
  •   1
Отговори
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
С тази тема искам да си помогнем на всички нас с ваксинирани или неваксинирани деца, да познаваме болестите по определените симптоми, начините за лечение, алопатия, хомеопатия, ГНМ, ТЕС и други техники. Целта е всеки да сподели каквото знае по тази тема. Не всички сме учили медицина, не всички можем да четем на други езици и не всички разбираме от болести. За да не се пита в другите теми за тази болест, как да я позная, как да се лекувам, тук всеки запознат да пише, а после аз ще събирам и ще направим хубав списък, който може после да се заключи! Спорове да не стават, ако някой има различно мнение по дадена болест или лечение! Всички предложенията ще се маркират в списъка!

Нека темата се подрежда така:
Болест:.......
Симптоми:........
Лечение:..........
Инкубационен период:........
Промени на организма по време на лечение:.......


Като написаното тук не заменя прегледа при лекар и самолечението не се толерира! Разбира се всеки сам решава за себе си, но искам да избегна самолечението, за да не стане някой фал!

# 1
  • Мнения: 1 168
Записвам се, мисля че е полезна тема. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 370
И аз се записвам!

# 3
  • Мнения: 700
 Благодаря,drize  bouquet

# 4
  • Мнения: 705
Дризе, надявам се темата да се напълни и да има накрая един хубав набор от лечения.
Към списъка, който си дала, бих добавила и "източник на информацията". Много е важно да се знае от къде идва конкретното лечение.

Започвам с нещо, което научих на скоро:

Болест: кашлица от секрети в белия дроб
Симптоми: лошо кашляне, установява се най-добре от лекар със слушалки
Лечение: за втечняване и изкарване на секрета от белия дроб се прави вибро масаж на гърба. Потупвания от долу на горе. Много пъти по много време. След вибро масажа се очаква изкашляне и изкарване на секрети, но не е задължително.
Инкубационен период:........
Промени на организма по време на лечение: детето ми заспива от вибро масажа Laughing
Източник: педиатър. Една докторка ми го каза за сина ми. Каза, че във Франция не давали вече сироп за втечняване на бронхиалния секрет, а правели вибро масаж на гърба. Имали си специални машинки за целта, но става и на ръка.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 16:09 от Мая+Доброслав=Кирчо

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Болест:Ларингит
Симптоми:Пресипнал глас,кашлица наподобяваща кучешки лай
Инкубационен период:няма такъв,детето си ляга съвсем здраво и към 3-4 сутринта от раз настъпва кошмар Shocked
Лечение:алопатия-при първи симптоми-1ч.лъж.калций(калциев глюконат),5мл.противоалергичен сироп(Ериус,зиртек...).Много е важно,за да се избегне криза със задушаване(кризата се овладява в спешното след инжекция орбазон).В последствие се пие откашлящ сироп.Лечението може да продължи повече от 2 седмици ooooh!
хомеопатия-супер съм доволна.При първи симптоми Hepar sulph.30CH 3x3гр.Максимум за 4-5 дена всичко е отминало.И най-важното от както е на хомеопатия до криза не сме стигали.
Промени на организма по време на лечение: кашлицата се променя и обръща на обикновена къртеща кашлица.
Източник:Педиатър(алопатия) и хомеопат.

# 6
  • Мнения: 5 713
Глухарче, извинявай, но мисля, че не е удачно да се пише с какво хомеопатично лекарство е минал ларингита в случая. Защото хомеопатията не лекува проблема, а човека. Някой, който не е запознат с Хо принципи, ще вземе да купи лекарството и да го даде. Знаеш, че на един би помогнало, а на друг- да навреди.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами и аз това си помислих,но авторката е до уточнила да не се извършва самолечение.Ако кажете ще го забърша Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 277
Здравейте и от мен  Hug
Водя кореспонденция с едно майче -българче от Китай.Та тя наскоро ми помогна за смъкване на температура на дете .
АКо нямате нищо против ще я поканя тук във форума .
А относно Т. тя ми каза ,че в Китай се смятало ,че температурата е от лошо храносмилане ,и давали разхлабвощо ,з а да може да се прочисти организма,След това Т спада много бързо
 

# 9
  • Мнения: 277
Извинявам се ,че не се вписвам  в начина на подреждане на темата.
Но тъй като това ми помогна на мен реших да я споделя с вас.
И още нещо да добавя ,като разхлабващо се пие медена вода.В гореща вода се разтваря мед,пие се като изстине.

# 10
  • Мнения: 2 761
Здравейте и от мен  Hug
Водя кореспонденция с едно майче -българче от Китай....
АКо нямате нищо против ще я поканя тук във форума .

Покани я задължително!Има какво да се нау4и от китайската медицина.

# 11
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Ами и аз това си помислих,но авторката е до уточнила да не се извършва самолечение.Ако кажете ще го забърша Rolling Eyes

Нека да остане ХЛ! И Вери е права, но всеки носи глава на раменете си, а така ще видим тези които лекуваме с хомеопатия дали се ползва един и същи препарат за различни болежки! Peace

# 12
  • Мнения: 3 306
много полезна тема  Peace

# 13
  • Мнения: 376
Здравеите и от мен, Самуин ме покани да доида при вас. ‘ще споделя набързо някои елементарни лечебни практики които ползваме в семеиството ми в Китаи. Аз живея тук от няколко години, и от самото начало ползвам китаиски лекарства винаги когато се разболея. И все пак, винаги съчетавах със западната медицина, когато болестите (обиновено грипове), се развиваха по-силно.  Не вярвах на всички техни обясненя, струваше ми се абсурдно че причината за зъбобол и пъпки по лицето е една и съща за тях, и се лекува с хапване на повече зеленчуци. От както обаче забременях и почнах да кърмя ми се наложи да прибягна до народната им медицина за неща като температура, запушен нос, и други, за които е добре да се избягват дори и безобидните китаиски лекарства. Тогава започнах и да се храня според техните правила, и организма ми взе да реагира на тези принципи малко по малко.  За храната ще спомена по-късно, ако остане време, ето сега набързо някои неща които са ми помагали много

Болест: Температура при възрастни
Симптоми: Температура
Инкубационен период: -
Лечение: чаи от корен от джинджифил (джинджер) и кафява захар. Може да се добави и малко праз лук за по-силно деиствие, и ако болня го търпи. Аз лично не харесвам, и не съм слагала. Вари се около 15-ина минути, около 500 мл (супена купа) вода, няколко (4-5) малки парченца (малко по-големи от копчета на дънки) джинджер и малка лъжица кафява захар са достатъчни. Супата се изпива гореща, по възможност на екс, и се завивате под големи завивки за да се изпотите.  Този метод лично съм практикувала 3 пъти докато бях бременна, без прием на никакви лекарства, но в съчетание на много пилешки булион (вари се цяло пиле около 3-4 часа), и няколко купи чаи от джиндѓер (може би 2 или 3 наи-много). Сега като кърмя си позволявам един парацетамол като екстра, този петък имах 39, и с един парацетамол и една купичка се оправих. Искам само да спомена че температурата за която говоря е при настинка, предизвикана от студ. Ако е примерно от слънчев удар, няма да има ефект, и дори не е желателна. Принципът е че чаят е малко лиутичък, и така загрява тялото и избива температурата. Корен от джинджер съм виждала да се продава в метро в БГ, за кафява захар не знам, но би трябвало да има?
Източник: китаици


Болест: Температура при деца (Самуин вече писа по-горе)
Симптоми: Температура
Инкубационен период:
Лечение: При поява на темература при бебчета и малки деца, китаиците винаги дават първо хапче за лесно храносмилане, ато тези хапчета пак са китаиска медицина и се дават в безобидни дози за да накарат детето да се изчисти. След това се дават пак леки китаиски чаичета (купуват се) за грип. Обясняват че когато детето се изака се бори по-лесно температурата, а и в около 80% от случаите тази темература при тях е от –задръстване на стомахчето. Ако е от настинка, тези лекарства не пречат, просто улесняват. Тъи като лекарствата ги няма в БГ, алтернатива е медена вода (малко мед се разтваря в топла или гореща вода), пие се студена, или може би свещичките за които Самуин ми писа че е ползвала, и се е справила с тях. Хубаво е да се знае че в деня след като е спаднала температурата е хубаво детето да приема повече сладки неща – плодове, плодово пиуренце, ние даваме кафяв ориз варен със захар, вода с глиукоза или захар – което помага на организма да изчисти лекарствата по-бързо.
Източник: китаици

Болест: Запушен нос при деца
Симптоми: Запушен нос при деца
Инкубационен период: -
Лечение: Нослето като е запушено се слага лиуспа от праз лук върху външните страни. Също може да се прави парна баня като се слага топла мокра кърпа на нослето, и се задържи за секунди няколо пъти. Като е пълно или има хрема или бактерялна инфекция, или сухи секрети, се почиства с клечка за уши напоена с олио. Сусамено, зехтин, обикновено. Няма значение. Това важи и за нас. При съвсем малки бебета може би е хубаво олиото да се превари на пара, за да е стерилно.  Олиото първо влиза и обира мърсотиите и праха от вътречната стена на нослето. Остава там, сополките омекотяват, и излизат самички, няма нужда от помпа, а новата прах която влиза залепва на олиото и не стига много навътре. При следващото минаване с клечката се почиства.


ще продължа по-късно

# 14
  • Мнения: 277
Мартани добре дошла Hug
Радвам се ,че намери време да се включиш тук Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт