Кърмене и запушено носле

  • 540
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Здравейте!От заглавието става ясно какъв ни е проблема:бебето ми е само на един месец,а нослето му се запуши,секрети почти няма,мисля че е задна хрема.А го кърмя и става адски трудно,той едва си поема въздух понякога,кърменето става с много паузи за почивка.За сега преди кърмене: пръскам физ.разтвор ,после с помпата ако успея нещо да извадя и тогава кърмене.Не ми се иска да слагам в нослето друго освен физ.разтвор,не съм завела бебо на лекар,защото тук и без това лекарите не изписват нищо на бебета.Посъветвайте ме какво да правя.

# 1
  • Мнения: 305
Слагай разтвора по-честичко, не само преди кърмене.

# 2
  • Мнения: 1 328
"тук" - където си, провери има ли аспиратори. Обяснявам - в нашата поликлиника в УНГ кабинета има  такова като зъболекарски стол и док. бърка с една джаджа и се изсмукват сополите много по-добре от малките помпи за дом. употреба (с които аз така и не успях да се науча, а имаме много). И отделно - често пръскане или капане на физ. разтвор. Не знам тази сребърна вода дали е подходяща за толкова малки бебенца също...

# 3
  • Мнения: 1 219
ние сме с подобен проблем-бебка се разболя от грип(покрай татко си и мен Cry),но за щастие май доста по леко от нас го изкарва.Засега стои проблема със сополите-когато се кърмим едвам си взима въздух.капя едни капки за нос-бебешки,които си ги купих от САЩ(та са си чист физиологичен разтвор)и нищо друго на дневен ред.Надявам се скоро да мине,защото горкото дете едвам спи и едвам се храни с това запушено носле. ooooh!Дано и при вас нещата се оправят по-скоро Praynig

# 4
  • Мнения: 625
Днес все пак ще го заведем детето на лекар,започвам доста да се притеснявам да не би да се усложни ситуацията.
jenny_b, "тук" няма такива аспиратори за които говориш,поне не и в клиниката в която водя децата.

Общи условия

Активация на акаунт