Секс след нормално раждане

  • 840
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Извинявам се,мисля,че преди време имаше такава тема...
След трудно раждане с форцепс,вътрешен шев и епизиотомия,аз се възстанових сравнително бързо.След един месец започнах да подновявам опитите си за интимна близост.Но при полов акт чувствам недостатъчен контакт на определени  "зони на удоволствие" с члена и,независимо от продължителността на акта и силната възбуда ,не мога да достигна върховно удоволствие.Дори и клиторът ми е с притъпена чувственост,при ходене до тоалетна дори чувствам лека болка там.Но по време на сън на 2-3 пъти съм стигала до  до оргазъм!
Съпругът ми не чувства значителна разлика след раждането.
Ще може ли с времето този проблем да отшуми само с помощта на упражненията на Кегел?Дълго време се въздържах по време на последния триместър от бременността.Вие кога възстановихте нормалните си усещания-нека пишат дами с вагинално раждане Wink
Забравих да спомена,че родих преди по-малко от  2 месеца!

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 19:00 от victorychild

# 1
  • Мнения: 822
Някъде след 2 месец при мен нещата се нормализираха.

# 2
  • Мнения: 3 092
След няколко месеца .
Вярно имаше много такива теми.

# 3
  • Мнения: 2 172
След 20 дена  Peace Малко ме болеше де,ама до десетина дни нямаше и помен от болка.Чувствителността ми беше даже по-осезаема  Blush Въздържане не сме имали през бремеността,до последния ден всеки ден сме били интимни  Embarassed
Раждала съм вагинално с епизиотомия,4 вътрешни и 3 външни шева  Peace

# 4
  • Мнения: 1 219
Около 1-2 месеца след раждането PeaceМалко ме болеше в началото,но сега удоволствието е дори по-голямо от преди.

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Наистина минава определен период докато тялото се възстанови. Около 2 месеца беше при мен.

# 6
  • Мнения: 544
След няколко месеца .
Вярно имаше много такива теми.

 Peace

# 7
  • Мнения: 9 814
По принцип лекарите препоръчват секс да се прави 45 дни след раждането.
Тогава напълно заздравявали вътрешните шевове, а матката  се свива както преди забременяването.

Общи условия

Активация на акаунт