В 5-ти клас е като в "Страната на чудесата"!

  • 19 054
  • 233
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Родени през 1997г.

ЯНУАРИ

0.  ........... син (Merry)
1. 08.01 - Ники (GeoNadin)


ФЕВРУАРИ

1. 14.02 - Илияна (mili.m)
2. 27.02 - Юлия (tea_06)



МАРТ

1. 30.03 - Станислав (na_ga)



АПРИЛ

1. 14.04 - Цветан (mimi72)
2. 18.04. - Виктор (valieta)
3. 18.04 - Ели (steffi_k)
4. 24.04 - Станислав (Ali sun)



МАЙ

1. 18.05 - Янислав (СтелиЯни)
2. 19.05 - Боби (Lennyh)



ЮНИ

0. ...... син (bib.bib)
1. 19.06 - Мони (Мила от Марс)



ЮЛИ

1. 16.07 - Никол (mother-of-pearl)
2. 27.07 - Габриела (Вейдър)



АВГУСТ

1. 05.08 - Яна (Агли)
2. 14.08 - Елизабет (Летисия)
3. 16.08 - Павел (упорито зайче)
4. 21.08 - Гергана (Pagoc)
5. 27.08 - Георги (Даруся)



СЕПТЕМВРИ

1. 09.09 - Симона (valia77)
2. 10.09 - Георги (boriana)
3. 12.09 - Красимира (daninka)



ОКТОМВРИ

1. 11.10 - Дани (Lovi)
2. 11.10 - Тони (lukrecciana)
3. 11.10 - Данаил (Lovi)
4. 13.10 - Атина (Шани)




НОЕМВРИ

1. 06.11 - Костадин (minona761)
2. 10.11 - Михаил (lideto70)



ДЕКЕМВРИ

1. 14.12 - Алекс (Ali&Meli)
2. 15.12 - Александър (МерСедес) 
3. 16.12 - Мартина (lina d)
4. 17.12 - Мартин (dolores)




Имаме и специални  Hug, почетни членове  Grinning:



0. 23.10.1996г. Мартин (Ия)
1. 04.01.1998г. - Александър (marka_74)
2. 07.01.1998г. - Александра (monikam_1)
3. 13.05.1998г. - Владислав (Райка)

4. 24.05.1998г. - Деси (Sneji)
5. 18.06.1998г. - дъщеря (Dolcezza)

     

Ха да ни е честита поредната нова тема   bouquet

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да ни е честита ноата темичка. Да е пълна само с весели случки, и много празнично настроение    bouquet
 Шани, поздравления за заглавието. Наистина е много актуално  Laughing.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Дано стане и чудесно от един момент насетне  Laughing

Благодарско за темата, Шани!

# 3
  • Oslo
  • Мнения: 659
Да не е просто запис, ще споделя - отказахме се от плуването за през зимата, сега ходи на тренировки по кикбокс...преди 3 дни видях с очите си какво е научил там. Прибирам се от 1 смяна точно когато той се прибира от училище и какво мислите виждам зад блока - моичкият прилага усвоеното над съученик, поне 10 кила по-тежък от него..... Разтървах ги с малко усилия и при разговора с двамата стана ясно, че другото момче е започнало първо. Хем се радвам, че може да се защитава, хем се притеснявам дали ще спазва тънката граница между самозащитата и агресията в бъдеще newsm78
Иначе в училище всичко е наред до момента, между шестиците започнаха да се настаняват и петици вече, но засега не съм притеснена много...говоря, говоря, на края на срока ще видим резултатите от логореята ми.

# 4
  • Мнения: 217
М-да-а-а. Страната на чудесата? А Алиса коя е? Аз ли съм, не съм ли?
Ето едно оплакване с питане още на първа страница. Нашият учител по български изисква учебната тетрадка, която е върху целия материал за годината, да бъде попълнена до 01.12.2008г. До момента са преподадени 7-8 урока. Всичко останало не е преподадено, но упражненията върху невзетия материал трябва да бъдат направени. Сещате ли се кой ще преподава и обяснява? Познахте, мама. Бясна съм. Сега се чудя как да постъпя. Вариант едно - побърквам детето и себе си и някак си до края на седмицата успяваме. И си мълчим за безумното изискване, за да не си създаваме проблеми. Втори вариант - не попълваме упражненията, по които материалът не е преподаден и чакаме двойка. Трети вариант - мама се набира и отива при учителя да му обясни какво мисли по въпроса. Ако го открие въобще. Да вметна, че няма на кого да оставя бебето по време на това упражнение. Може би да напиша едно мило писмо на въпросния господин? С телефон за връзка,  за всеки случай?
Мами от СМГ, обединявайте се! Това не се търпи.
Дайте ми акъл, че нещо взе да не ми стига #Crazy

# 5
  • Мнения: 1 142
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА,МАЙЧЕТА.БРАВО НА ШАНИ,ЗА ТЕМАТА.
Аз не знам какво да кажа.Виждам,че не само при нас има проблеми с българския.Утре съм на родителска среща и ще видя какво ще кажат.Надявам се,че ще видя и госпожата по математика.Попълвах някаква дълга и малко смешна анкета,дадена на Цецо от училището.Там ,децата също са попълвали една част,а в къщи родителите другата.Вие попълвахте ли нещо такова?

# 6
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
   Скъпа ЕлиЯна,до този момент не съм писала в темата за петокласниците и сега ми е за първи път.Моето дете също учи в СМГ и независимо,че е в друг клас, този учител преподава и на него.При нас е казал,че тетрадката трябва да се попълни до 1.12. до материала, който е взет до момента ,а не цялата тетрадка.Да не би дъщеряти да не е разбрала правилно,или децата от класа нещо да са  го е ядосали и той да ги е заплашил по този начин?Иначе и аз не одобрявам авангардните му методи на преподаване ,както и учебника ,по който учат.Литературата също никаква я няма .Имам чувството,че  ако нещата продължават по същия начин ,децата ни ще забравят да пишат.Казал е ,че бил"специалист само за петокласници" и горещо се надявам догодина да имат друг учител.

# 7
  • Мнения: 651
Вариант едно.......
 Втори вариант......
 Трети вариант ......
Дайте ми акъл, че нещо взе да не ми стига #Crazy
И трите варианта са  Crossing Arms хм...несправедливи  Crossing Arms
за детето...
за мама...
за преподавателя...
В духа на последните постове от предната тема:
Какво мислят другите родители? В смисъл - сверявате ли си часовниците...?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Преди малко учихме по БЕЛ. Бях решила да не го правя, но започнах да преподавам. Синът ми каза, че разбира всичко, когато му дам пример. Така правила и старата му класна. Така ще закрепим положението за момента, макар да установих, че той не знае нищо от "изучения" вече материал. Започвам да търся учител за частни уроци, което по принцип мислех да остане за догодина. Ако някой има идея за учител - ще бъда благодарна.
Естествено нито имам достатъчно време, за да уча с него, нито ми е работа, нито знам изискванията. За честно и нечестно писах скоро, вкл. на ЕлиЯна на ЛС и ме е срам да се повтарям и потретвам. Лошото е, че бях учила детето на други неща...

# 9
  • Мнения: 3 219
Айде и аз тука, отдавна не съм писала, но при нас е доста еднообразно. Новото е,че тръгна на волейбол, засега проявява небивал интерес.  В училище е добре, единствено по английски има вече три петици, при все , че в нас от време на време му помагам. По останалите предмети има основно шестици. В неговата стая има компютър, но там няма интернет, и едва ли прекарва повече от половин -един час на ден пред компютъра. Освен волейбола тръгна на кръжок по занимателна и забавна химия и физика, и авиомоделизъм . Казала съм му- ако  нещо има проблеми с оценките -ще увисне от заниманията.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 692
Честита Нова Тема и браво на Шани за хубавото заглавие! Hug
Дано негативите останат в старата тема,а тази да бъде изпълнена с повече ведрост и хубави емоции.
ЕлиЯна трудно ми е да дам конкретен съвет,но да попитам за какво му е на въпросния господин учебната тетрадка да бъде попълнена до 1.12?Нещо не схващам логиката.След това престават да учат български ли?
Наистина провери как точно стоят нещата,да не би дъщеря ти да се объркала /надявам се да е така/.
Най-приемливо е може би да разговаряш с него по телефона предвид това че си с малко бебе и това утежнява ситуацията.
Хрумна ми да позвъниш на класната и тя да се опита да разбере за какво иде реч и какви са тези приумици на въпросния господин.
munti добре дошла!  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 400
Здравейте, здравейте!
Не съм се разписвала скоро, но се надявам да не ми намалите поведението заради неизвинени отсъствия Flutter Mr. Green

Изумяващо! Днес съм на родителска среща! Shocked
Пак! Направо не мога да повярвам.
Дано не ни викат заради някой гаф.... newsm78

После ще разправям по-подробно, че сега ме чака работа...

  bouquet

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
хехехе, дами  Hug, радвам се, че ви допада заглавието, макар то да бе подсказано от една от вас.

Алиса едва ли ще стане ясно някога, коя ще да е...   Joy

По-важното е, да се разбере, до каква степен е интересно и забавно в тази Страна и до каква степен е нетърпимо положението.
Не знам защо, но при нас е все нетърпимо  Confused
Не я занимавам с никакви домашни задължения, няма никаква натовареност и по отношение на брат си (да речем, лятото го гледаше по цял ден), искам само да учи, да си подрежда бюрото и да бъде стриктна по отношение на писане и подредба в тетрадките. Е, не се получава...  ooooh!

ЕлиЯна, аз те съветвам, ако имаш телефона на съученичка на щерка ти, да й се обадиш за една сверка... Явно Яна не е разбрала, но току-виж че наистина преподавателя го изискава това от децата.  Thinking Тогава аз лично, бих се разлютила страшно много  #Cussing out

mimi72 - не съм попълвала такава анкета. Чудно ми е... ако можеш утре да споделиш по-подробно? Мерси  Simple Smile

munti - добре дошла   bouquet Ако искаш сподели подробности, ако искаш напиши нещо повече за детето си... кога е родено, как се казва...
 bib.bib - щерката вече ходи на частно по математика. Да ти кажа, хич не им е рано. Ако сега има неовладян материал, до 7 клас ще стане много страшно. Късмет и дано да си намерите добър преподавател.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 142
Ами,на Цветан анкетата не знам точно какви са били въпросите,но ще  ви кажа за родителите какви бяха и то тези които се сещам.
Анкетата беше учудващо дълга.От всички въпроси не попълних един,който ме питаха какъв е дохода ни.Не смятам,че това ги засяга.
Питаха,какво не ни харесва в училището в което учи,като има около 20 варианта,от които трябва да изберем максимум 5 отговора.Доволни ли сме от начина на преподаване.Искаме ли да има униформи.През последните 30 дни какви разходи сме имали/за храна,лекарства,книги,забавления и т.н./Трябва ли да има извънкласни занимания.Какво е отношението на всички правителствени и не правителствени организации за развитието на децата.Момичета въпросите бяха,около 50,като имаше и стандартни,но и доста нови и интересни.Най-смешния беше,каква професия искате да има детето ви.Писах,ДОХОДНА Joy.
Много ще трябва да пиша ,ако ги изреждам всичките,но в общи линии предполагам,че разбрахте за какво се касае.
Днес и аз съм на род,среща.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 692
Добро утро момичета!

При нас нищо ново.Въпросното дете,което обижда моето,вчера се е държало прилично или поне нямаше оплаквания.Дано да бъде така и за напред.
Засега оставам в изчаквателна позиция,но ако стане по-страшно мисля да се намеся.По принцип не съм от тези дето ще си оставят патето в калта.
На моя приятелка щерка и е в 7 клас и от миналата година т.е. 6 клас взима уроци по математика.На мен ми беше странно,но ще спра да се учудвам вече на каквото и да било,в 5 и 6 клас е основата на математиката.
ЕлиЯна пи ши как се развиват нещата с учебната тетрадка.
мими72 изпуснала съм за анкетата да прочета.

Хубав ден!    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт