без рев...цветна снимка

  • 1 620
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
Ох, момичета...
Днес отидох на гинеколог за поредната контролна микробиология и...
с поглеждането лекарката възкликна: "та вие имате изместена шийка на матката! вдясно е."...и както бях уж за малко се почна едно преглеждане повече от час. Та направо се хванах за главата накрая. Как може да посетя четирима различни лекари за последните шест месеца и нито един да не ми каже за това изместване?! Жената ми го показа с огледалце и аз го видях с очите си. Сега ще правя цветна снимка и, ако има сраствания /каквото е нейното предположение/ ще правя и лапароскопия.
От една страна съм малко спокойна, защото вече има констатиран проблем защо бебето не става, но от друга съм ядосана и разстроена, защото има проблем и защото никой не си направи труда да ми го каже.
Успокойте ме, кажете ми, че тези сраствания са отстраними и после всичко ще е наред...

Последна редакция: чт, 21 юли 2005, 16:26 от Момиче

# 1
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Момиче, първо при факт, че трима доктори не са видяли или не са сметнали за проблем една такава шийка срещу един доктор видял проблем - трябва да се замислиш. Второ, дори да имаш изкривена шийка  не смятам, че е някакъв проблем - не че съм чувала за такова нещо досега. Трето, докторката не може ей така да предполага сраствания, по никакъв начин. Просто само снимка, хидро или лапаро може да го установи.
Напразно се шашкаш според мен
Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
И аз съм съгласна с манго. Моята сестра има сраствания в тръбите- предполагаха ги, защото като ученичка имаше операция, но ги доказаха с цветна снимка, а после отстраниха много малка част от тях с лапароскопия и то временно.
Това, че ти е изкривена шийката (аз имам обърната матка и имам дъщеря) не означава, че имаш сраствания, а че най- вероятно си претърпяла някакво възпаление, което не е било лекувано. Но в никакъв случай не означава, че е довело до сраствания. Може би да, може би не- докато не направиш нужните изследвания не се знае.
Успокой се! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 320
Манго, не съм шашната.
Ама е факт, че вече близо година бебето не става. Първо си мислех, че не нацелваме момента, но пък като си преглеждах графиките досега, винаги сме пробвали във фертилните дни. После един от тия доктори ми спомена за лапароскопия без да ми предлага нищо друго, ама аз реших, че се е объркал нещо. А тази лекарка каза, че не може шийката да е изместена толкова вдясно просто така. Нормалното й положение било в средата. И десният ми яйчник бил много близо до матката. Затова ще правим цветна снимка, за да видим дали са проходими тръбите. И после вече всичко останало по реда. Все пак говоря за лекарски предположения, а не за диагноза. Но щом трябва да извървя и този път-ще го направя.

# 4
  • Мнения: 1 612
Виж сега. Недей толкова да се притесняваш. Направи си цветната снимка и после му милси.
Пък и как така ти предлагат веднага лапаро. То не е шега работа - все пак си е операция. И ако имаш сраствания(което не ти пожелавам) не винаги лапарото може да ги премахне(ако са големи срастванията не може нищо да се направи).
И все пак аз ти пожелавам да нямаш такива. А това за шийката да не те притеснява. Не би следвало да имаш проблем само заради това, че е изместена.
Успех на снимката и да си поискаш обезболяващи преди това.

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Абе то и аз си мислих, че матката и яйчниците са като по рисунките, ама поне с мойте не беше така. Мойта матка е малко настрани, но моят доктор поне не сметна, че е нещо обезпокоително.
Абе кво да ти кажа. Направи си снимка ли ще е, лапаро ли, каквото решиш и тогава. Едно момиче от Зачатие и чат-а, дето двама трима доктори й казвали, че сигурно има запушена лява тръба. Като си направи снимка се оказа, че си са й супер пропускливи.

# 6
Момиче, а твоят партньор направи ли си изследвания /конкретно спермограма/? Моят съвет е ако сте пропуснали спермограмата да започнете първо с нея и едва тогава да продължиш с цветните снимки и т.н.
И още един съвет: направете спермограмата не в случайна лаборатория, а в някой специализиран медицински център.

# 7
  • Мнения: 1 320
Спермограма правихме пролетта, някъде март-април, не помня вече. Там всичко е наред. Правихме я при доктор Тачева, по ваши препоръки.
А колкото до моите грижи-лекарката каза, че самото изместване не е страшно, но трябва да се открие на какво се дължи, защото не е нормално да е така. И затова ще правим цветната снимка. Тя предполага, че съм имала някакво нелекувано възпаление /за което аз даже не съм и разбрала/ и в резултат на него-сраствания. Ама пак казвам-това са само предположения, които аз лично предпочитам да проверя, за да съм спокойна. Освен това видя на видеозона, че десният ми яйчник е "залепен за канта на матката"-цитирам заключението й.  Като цяло имам изключително болезнен цикъл и дори и да съм имала възпаление, наистина може да не съм разбрала. А както съм казвала вече много пъти тук-от декември месец тръгнах по доктори все с едно и също оплакване-много ме болят яйчниците, имам силно бяло течение. Вярвайте ми, всички предишни трима доктори ми казаха, че нищо ми няма, само предпоследната ми откри страшилище от гъби. И както се засилих да ги лекувам и изследвам, така вчера ме изненадаха с това изместване.

# 8
  • Мнения: 4 399
След като опитвате от 1 година, не е толкова лошо да я направиш тая снимка. А и след като лекарката вече те е наплашила че може да има такъв проблем, няма да се успокоиш докато не направиш изследването. Така че ти пожелавам успех и добри резултати от снимката! А ти не се плаши отсега, изчакай резултатите и тогава ще го мислиш. В крайна сметка при повечето жени снимката показва проходими тръби. Междувременно можeш да си направиш и хормонални изследвания ако още не си го направила за да имаш цялостната картина.

# 9
  • Мнения: 1 320
така...нямам никакви инфекции, никакви гъби вече. много съм щастлива от този факт! днес, утре трябва да ми дойде и другата седмица съм на цветна снимка. изчетох всичко, което сте писали за тази процедура и сега съм много спокойна и даже щастлива, че започвам нещо да правя по въпроса. благодаря за куража!

Общи условия

Активация на акаунт