Зърна през бременността

  • 1 646
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

търся съвет за натурално поддържане на зърната по време на бременността а и след като започне кърменето.
В момента са ми много чувствителни и възпалени, не бих искала да използвам медикаменти, по-добре нещо естествено.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 496
kny,

А беше ли на лекар, на ЖК? Добре е първо да се увериш, че няма проблем - едно е да са чувствителни, а друго - възпалени.

Аз по време на моите бременности мажех цялото тяло (вкл. гърдите и зърната) с разни масла - бадемово, пшеничен зародиш, кайсиеви ядки, зехтин. Акушерката ми каза към 6-7-ми мес. да започна да разтривам зърната с по-груба кърпа, за да са подготвени за кърменето.

Когато баткото се роди, продължих мазането единствено с преварения на водна баня зехтин, с който мажех и него. Слагах малко и преди да предлагам гърдата отмивах, за да не му е хлъзгаво  Grinning

Сега явно са ми по-груби зърната и много рядко се мажа.

Виж кърмаческия и съветите на мамите там.

Относно хомеопатичните пак е хубаво да се консултираш със специалист. Чела съм за 2 препарата при болезнени зърна (graphites, nitricum acidum), но не съм ги ползвала и при всички положения първо бих звъннала на нашия хомеопат. Хубаво е да поговорите за цялостното ти състояние.

Лека бременност и всичко най!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 72
И през двете ми бременностти тялото ми само се погрижи и подготви гърдите ми за кърмене. Това с разтриването на зърната с груба кърпа не ти го препоръчвам.  Аз лично не бих си го причинила. Гърдите ми бяха толкова чувствителни, че само това ми трябваше. Можеш да мажеш гърдите и тялото си с бадемово масло. Бременността и раждането са невероятни изживявания. Радвай се, на всеки миг, на коремчето, на бебето, което расте в теб. Единственото нещо, което можеш да направиш е да си спокойна, за другото природата се е погрижила, като те е създала жена. Пожелавам ти бременност изпълнена с хубави емоции и раждане с усмивка  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 959
...зърната...са ми много чувствителни и възпалени,...
КНУ, Аз не бих мазала с нищо, точно в такъв момент. Нормално е да са чуствителни, хормоните влияят, наместват се, подготвят тялото Ти за най- голямото природно чудо- да дариш нов живот така че както е-ангелова Те е посъветвала наслаждавай се на мига. Тече ли вече коластра, ако да, просто я остави да засъхне по зърната, ще образува филм който ще помогне за възстановяване на фината кожа. Лека бременност и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт