Рецепти за готвене в уред на пара

  • 1 698
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 044
Взех си такъв уред за готвене на пара http://store.bonapeti.tv/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=142,правих засега само зеленчуци-броколи,карфиол,моркови и царевица,и после ги поръсвам с настъргано сирене и кашкавал,стават супер вкусни  chefМолбата ми е някой който има подобен ,да сподели за разни рецепти за готвене в такъв уред,има си и тавичка и пише че и яденета със сос могат да се приготвят,има и книжка с рецепи към уреда ама те са ми някакви странни.

# 1
  • Мнения: 165
Аз се включвам също. Тъкмо мислех да пускам нова тема и ти ме изпревари.
Вчера си купих същия уред и днес ще го изпробвам.
Първо със ориза. И скариди.
Да те питам ориза с какво количество вода слагаш в
пластмасовото кошче.
Имам замразен зелен фасул. Ако го сложа в съседното метално кошче дали ще стане
хубаво?  newsm78
Снощи четох книжката с рецепти. Ще споделя утре какво е станало, щото
още не съм го пробвала.

# 2
  • Мнения: 47
Татко ми донесе такава машинка (от Гърция) доста по-голяма от тази и само сме си правили картофи и моркови,абе зеленчуци.Не знам какво може да се готви,даже не съм си и помисляла за ориз,а този ориз къде трябва да се сложи като то има 2 така да се нарекът помещения  Shocked Laughing .Месо може също да се готви,но какво,пилешко,риба,телешко ...  Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 2 044
Татко ми донесе такава машинка (от Гърция) доста по-голяма от тази и само сме си правили картофи и моркови,абе зеленчуци.Не знам какво може да се готви,даже не съм си и помисляла за ориз,а този ориз къде трябва да се сложи като то има 2 така да се нарекът помещения  Shocked Laughing .Месо може също да се готви,но какво,пилешко,риба,телешко ...  Thinking
Ами,тя и тази хич не е малка WinkПравих филе от риба ,стана хубаво,правих и пиле,и то стана ама го правих  повече време,че се притесних да не остане сурово,че беше за малкия .Но общо взето       само зеленцуци често правя,месото май предпочитам на скара                                   

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
До сега съм готвила зеленчуци - картофи и моркови за салата; зелен фасул, броколи за гарнитура; яйца също. За ориза добавям вода на око, най-хубавото е, че не се разкашква.
За това се сещам в момента.

Общи условия

Активация на акаунт