Хранителен режим?!?

  • 592
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Дълго се колебаех да пусна тема, но наистина имам нужда от подкрепа и по-добри аргументи.

Мила все още си суче когато поиска и поради тази причина нямаме режим на храненето. Сутрин се събужда на "цицето", малко по-късно закусва, по някое време суче както и за приспиването на обед, като се събуди "обядва", и до вечерята пак суче 1-2 пъти. Проблема ми е в това, че свекървата и мъжът ми почнаха да ми четат конско, че детето трябвало да има режим, а не така да яде и суче когато поиска, че трябвало да има по-големи интервали между храненията, за да може стомаха да преработвал по-добре храната, че й се раздувало коремчето и т.н. Миналата седмица беше с повръщане и разстройство и беше предимно на кърма, и понеже заслабна малко имам чувството, че си наваксва. Но някак ми издишват обясненията пред двама нападатели.  Rolling Eyes
Споделете моля ви как се хранят вашите кърмачета и как мога да устоя на нападките?

P.S. Забравих да спомена, че пие много малко вода.

# 1
  • Мнения: 2 616
За какво му е вода на детето като има кърма? Heart Eyes

Преди да започна с "акълодаването" теб лично притеснява ли те липсата на режим при малката или искаш да угодиш на мъжа си и свекървата? В смисъл, принципно не си притеснена, но искаш да чуеш и друго мнение, нали?  Hug

Как сте със зъбите? Има ли още да излизат?Имай предвид, че кучешките и кътниците, които са последните които излизат са много "неприятни", болят и излизат трудно, а кърмата има и болкоуспокояващи свойства, което би обяснило честото кърмене Peace

Искам да помолиш свекърва си основно, защото подозирам, че тя бута фитилите  Mr. Green да ти напише нейния режим, който спазва, "за да не й е раздут корема и да успява добре храната", като ти отбележи ИЗРИЧНО всяко похапване на нещо, каквото и да е между храненията и виж какво ще се получи. Изобщо има ли тя такова нещо като режим  Mr. Green

Ако  искат някакви "неоспорими"  доказателства им кажи, че детето само знае кое е най-добро за него и че докато можеш да го кърмиш, ще го кърмиш, защото това е най-доброто за детето, после цял живот ще има да спазва режими, диети и ще бяга по графици, нека си отживее, докато е бебе Heart Eyes
Когато порасне и осъзнае, че е самостоятелна личност само ще разреди кърменията, като тръгне на ясла/градина и няма кърма ще започне да яде в по-големи количества и друга храна, да се успокоят Crazy

Хич даже недей се мъчи да обясняваш според мен, свиркай си, пък те да си говорят като нямат друга работа, ТИ даваш най-добрият старт в живота на детето си и докато това не те притеснява, продължавай в същия дух Simple Smile

# 2
  • Мнения: 189
Аз лично не се притеснявам, защото знам, че докато се кърмим не може да има часове за ядене. Искам да знам дали и други кърмени деца долу-горе колкото Мила  са на същия хал с яденето.
А въпроса за зъбите е много болен- има само пет tooth
От свекърва ми трудно мога да взема съвет за храненето, понеже синът й е бил супер злояд и то точно поради причината, че са му бутали лъжицата под час иначе е кърмен до година. Но както правилно подозря тя кладе огъня и не мога да си обясня защо Rolling Eyes

Останалото в поста  ти ще ми свърши работа когато ги убеждавам в правотата си Peace

# 3
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
заедно ли живеете? ако не - аз бих обяснила, че имаме режим. за да спра по-нататъшни ОЦУ (особено ценни указания). така постъпвам и с детската мед.сестра, която си умира да ми обяснява как трябва да си гледам детето Simple Smile

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
На първо време можеш да ги попиташ дали те самите ядат под час и дали ако са яли супа от домати ,ще огладнеят за същото време,както ако бяха яли пържола с ориз например? Laughing
Ние сме почти колкото вас.Долу-горе на 3-4 часа сучем и си ядем,когато и другите ядат.Всички зъбки ни избиха вече,но..... Crazy

# 5
  • Мнения: 961
Моята Мила има същия режим като твоята Мила! Само дето не съм си правила труда да изброя дневните кърмения.
Опитвам се да й правя някакъв по-твърд режим на твърдата храна, но това е силно казано режим. Сутрин като станем предлагам закуска, това е някъде около 9ч. Напоследък много често заспива към 11-11.30, естествено на гърда, събужда се към 13.3-14.30 и тогава предлагам обяд. Според зависи как е яла на обяд има дни, в които има следобедна закуска, но има дни, в които направо вечеря. Обикновено си ляга към 8.30 и заспива на гърда. Има дни обаче, в които обедният сън идва по-късно, тогава се опитвам да й дам обяд преди да заспи, което не е гаранция, че ще го яде. Общо взето водя се по нея. Много често си казвам, че съм много лоша и несправяща се майка и, че детето ми хич правилно не го храня, но това е до момента, в който не се опитам да я нахраня, когато тя не иска. Ми такава си е още от началото, щом реши, че не иска повече с нищо не можеш й отвори устата (освен с цица Mr. Green ).
И по-спокойно, твоята Милинка си е ящна, жизнена е и добре си наддава, няма за какво да се тревожиш!
А за свекърва ти, ми сигурно нея са я накарали насила да отбие мъжа ти и сега иска да си го върне на някого! Ни съ давай! Mr. Green

# 6
  • Мнения: 189
Днес цял ден ще имам посещения от баби и силно се надявам да няма какво да се оплаквам. Не живеем заедно, но все пак синът й е тук и той снася информация.
Ася много добре го е казала, подобни конски ме карат да се чувствам лоша майка и би ме успокоил факта, че има и други като мен, които не се грижат добре за децата си.
Забравих да спомена и обяснението, че така се създавала дисциплина и след време няма да мога нищо да й кажа, щом сега не мога да й отказвам да яде когато поиска #Crazy. Супер логика нали???

# 7
  • Мнения: 961
Да бе, най-много да и докараш някое хранително разстройство, ако ги слушаш и тормозиш детето!

# 8
  • Мнения: 2 616
Но както правилно подозря тя кладе огъня и не мога да си обясня защо Rolling Eyes

Щото са "на всяка манджа миродия", те си мислят, че помагат (като няма кой да ги спре) та да знаеш, че ти си за бой  Heart Eyes

Сега, преди темата да се е превърнала в обсъждане на вечните спорове между свекървите и снахите,че и аз ще ставам свекърва  Mr. Green (мале какво ли ме чака  Rolling Eyes) да ти кажа - довечера като си дойде мъжа ти и го хващаш за разговор да му обясниш как бабата и изобщо бабите са добре дошли, НО.... веднъж седмично и то след  покана от твоя страна  Mr. Green да спрат да ти се мотат из краката и да дават акъл. Те като са гледали деца, да си си действали според разбиранията, сега детето си има  майка и баща, които да отговарят за него, бабите могат да помагат-да, но само при поискване и евентуално помощта да има финансово изражение Mr. Green Гарантирам ти, че ако не ги уточните тези неща в началото, ще има да слушаш "акъли" цял живот и те тепърва ще стават с по-голям разрез в разбиранията ти.

Успех в "борбата" с бабите

# 9
  • Мнения: 189
Както винаги- всяко чудо за три дни, бума около режима на Мила стихна много бързо, дано да им е станало ясно, че ще правя както го усещам, а не както "трябва".

Все пак, благодаря ви за отговорите, които допълнително ме амбицираха да не им се дам
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт