отново и отново хрема при дете на 1,5г.

  • 974
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
има ли други като нас-живото антидоказателство,че кърмените бебета са по-здрави?
всеки месец детето е с хрема,която лекуваме главно с хомеопатия и натурпродукти.гърлото,ушите и дробовете остават незасегнати,но последния път 20 дни не можеше да диша през носа и се давеше нощем.не ходи на ясла,контактува с малко дечица,за които винаги знам дали са болни или не,гледаме я само ние с баща и,ограничавам контактите с болни хора,обличам я добре,поддържам топъл целия апартамент и ето,тя пак е с хрема ooooh!
нормално ли е това,кажете или ме посъветвайте каккво да направим?таткото вече казва,че явно педиатърът ни е некадърен,а всъщност се лекуваме при един от най-добрите специалисти по детски болести Thinking

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да не е алергичен ринит Thinking

# 2
  • Мнения: 530
Вземете секрет за бактерии. Моята дъщеря (1.10г) има стафилококи в нослето и също честичко е с хрема. И аз ограничавам контактите й с болни хора, на ясла не ходи, също я обличам добре и апартамента ни е топъл, но факта си е факт- от август месец насам много боледува.

# 3
  • Мнения: 835
Наистина и аз се сетих за алергичен ринит, но не му е сега времето.Обикновенно това е сезонно.Давала  ли си Коризалия? На нас ни действа безотказно.

Да не би да я претопляш? Или да е много сух въздуха в апартамента?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Вземете секрет за бактерии. Моята дъщеря (1.10г) има стафилококи в нослето и също честичко е с хрема. И аз ограничавам контактите й с болни хора, на ясла не ходи, също я обличам добре и апартамента ни е топъл, но факта си е факт- от август месец насам много боледува.

Абсолютно подкрепям.Малката ми дъщеря е така и често е със хрема.

# 5
  • Мнения: 341
И ние сме така,постоянно сме с хрема,обаче аз съм сигурна че е от яслите,като е вкъщи добре,но тръгне ли на ясла на третия ден сме болни.Утре ще я водя да и взимат секрет от носа.Даже последните пъти е по сериозно.

# 6
  • Мнения: 873
да чукам на дърво,днес детето е добре и тази нощ диша много леко Praynig
вчера капах Виброцил 3 пъти,дадох 1 Осцилокоцинум и 1/2 вит Ц.
не мисля,че съм я претоплила,редовно проверявам,гледам също така да овлажнявам въздуха с водичка и Иланг-иланг на радиатора.
скоро имахме мухъл и си мислех,че е от него,но бързо го елиминирахме.
следващият път като се разболее,ще настоявам да и назначат това изследване със секрета от носа Peace
благодаря на всички,които са ми отговорили Hug

# 7
  • Мнения: 10
Здравей, Деси, от 3 седмици не мога да се оттървем от хремата. Дъщеричката ми е на 2г. и 6м. Отчаяна съм, с извинение , само акото не съм слагала в носленцето й.Какво да правя? Сподели, ако си успяла.

# 8
  • Мнения: 10
Дадох ме секрета, имаме да чакаме за резултат още 3 дена, а до тогава продължавам да "навивам сополите" й, точат са от носа й на конец. През нощта нослето й запушено, двамата с баща й не спим колко нощи под ред........... побъркващо е.

# 9
  • Мнения: 1 217
Синът ми Калоян и той пак е с хрема.
От къде я хвана,направо се чудя.Не ходи на ясла,контактува с 1-2 деца.
Пие постоянно пресни сокове,яде супер здравословно,в къщи Т е 18-20 градуса.
Ходиме на вънка постоянно.
Само,че при него хремите са много продължителни,защото е със стеснен слъзен канал.
Само като се разсмърка,се изприщвам.
Защото следват безсънни нощи както за мен,така и за него.
Сега редувам Коларгол и Виброцил.Взех да пие  и Умкалор.
Дано бързо да мине да не се мъчи човечето.

# 10
  • Мнения: 594
Ох и моята дъщеря, която е почти на 5 годинки е с хрема вече повече от месец... С нищо не мога да я излекувам - три пъи давахме носен секрет, антибиограми... Капахме незнам колко вида капки за нос, антибиоик пик и си е все така... Накрая специалистът УНГ при който я водим се предаде - каза че носния секрет няма бактерии и предложи другата седмица да даде направление за алерголог. Тя по принцип си е алергична още от както стана на годинка (доста диети пазихме и лекарства изпихме, и уж се беше пооправила, нооо...). Сега прочетох една темичка, за сребърната вода, та смятам утре да потърся тук в аптеките да взема и нея да пробвам.
Че покрай каката и бебчо е от една седмица сополив и той...  ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 984
Синът ми Калоян и той пак е с хрема.
От къде я хвана,направо се чудя.Не ходи на ясла,контактува с 1-2 деца.
Пие постоянно пресни сокове,яде супер здравословно,в къщи Т е 18-20 градуса.
Ходиме на вънка постоянно.
Само,че при него хремите са много продължителни,защото е със стеснен слъзен канал.
Само като се разсмърка,се изприщвам.
Защото следват безсънни нощи както за мен,така и за него.
Сега редувам Коларгол и Виброцил.Взех да пие  и Умкалор.
Дано бързо да мине да не се мъчи човечето.
ммм коларгол и умкалор... любима комбинация... и сега как да разберем дали не правите ринит вследствие на реакция към някое от двете?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт