Къде в Гърция - островите

  • 8 304
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Тази година пак ни се ходи в Гърция, но ми се ще да получим малко информация от хората, които са ходили.

Чудим се на Крит, Корфу или Тасос.. или друго място?

Бяхме в Миконос, страшно ни хареса. Търся сега отново нещо типично гръцко.

# 1
  • Мнения: 934
Това лято бях на доста гръцки острови, но най-много ми хареса на Родос и Закинтос. Peace
По-долу имам снимки:
Закинтос и Родос

# 2
  • Мнения: 3 215
Скорпиос, Закинтос не се отваря, албумът е личен,а не публичен.Ще бъдеш ли така добра,да го промениш  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 893
Виждам и двата, страхотни снимки  Peace

# 4
  • Мнения: 3 215
Сега и аз ги виждам и двата  Peace Супер.Полезни са ми, защото другото лято мислим да обикаляме гръцките острови и ние  Blush

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
При моите обиколки на Гърция съм стигнала до изводи като: оставям поне един ден в повече за връщане, защото никога не се знае дали фериботът ще дойде и дали пак няма да стачкуват авиолиниите; планирам от доста по-рано, защото самолетните билети до островите свършват още в началото на лятото /по-добре със самолет, защото с кораб е часове и мнооого клати!/; преговорям си историята, защото Гърция е много повече от море и слънце; винаги разпитвам местните хора в кои ресторанти те се хранят - това е правилният избор; и само морска храна.

В последните години сме били на Наксос /един от големите острови, има много красива хора-главен град, един от най-красивите плажове, на които съм била- Св. Прокопиос, много интересна стара столица, най-старата църква на Балканите.../  и Хиос /родината на мастиката, хубави малки каменисти пражове, прекрасно запазена архитектура от генуезийците и рай за сърфистите- отсреща е Чешме/ .

От

Чудим се на Крит, Корфу или Тасос.. или друго място?


От тези трите , за мене- Корфу е най-скъпият и най-красивият, Крит- най-далече и най-разнообразния, Тасос - атинянците му викат южна България. Аз си мисля за Крит /самолет + рент-а-кар и мин. 10 дни/

# 6
  • Мнения: 934

За транспорт предпочитам свободата на личната кола и ферибота, круизния кораб, яхтата.
Като ветроходец предпочитам да усещам вятъра Grinning

На Тасос винаги можете да отидете за уикенда, докато на Крит и Корфу може би ще имате една наистина пълноценна почивка.

Ето в тази галерия има много снимков материал, може пък нещо друго да ви хрумне.

# 7
  • Мнения: 423
Това лято бях на доста гръцки острови, но най-много ми хареса на Родос и Закинтос. Peace
По-долу имам снимки:
Закинтос и Родос
Останаха ми очите в прелестите на Закинтос  Simple Smile. Наистина голяма красота!

# 8
  • Мнения: 1 950
Последните три лета са ни под знака на Островите на Гърция - първо Крит, после Корфу, а тази година бяхме в Закинтос. Ходили сме също и в Тасос и на Санторини. Тасос е близо и там си като у нас си, а Санторини е идеален за сватбено пътешествие, но не и за този тип почивка, който ние предпочитаме. Иначе Крит, Корфу и Закинтос са страшно красиви и различни. Не мога да кажа кой повече ми е харесал, във всички случаи бих ходила пак, и пак, и пак, ако нямаше още хиляди места по света, които също са много красиви и ме очакват Laughing
Единствено на Крит бяхме със самолет, а там рента кар Peace
Сега се замисляме 2009 къде ще ни отвее вятъра, този път сме решили да наемем яхта и да обикалям повече острови.

# 9
  • Мнения: 3 695
Това лято бях на доста гръцки острови, но най-много ми хареса на Родос и Закинтос. Peace
По-долу имам снимки:
Закинтос и Родос
красота  Grinning

# 10
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Мисля и за Закинтос следващото лято. Как стигнахте дотам?

# 11
  • Мнения: 1 950
Мисля и за Закинтос следващото лято. Как стигнахте дотам?

Ние с кола Peace
На отиване с междунна нощувка в Делфи, на връщане над Волос в планинатата Пилио. На връщане минахме и през Коринт и Микена.

# 12
  • Мнения: 934
Мисля и за Закинтос следващото лято. Как стигнахте дотам?

По онова мостче, дето го беше пуснала за загадка Grinning

На отиване тръгнахме от Атина / след круиза / и логично минахме през Коринт.
От пристанището Килини взехме фери.
Ферибота е през 2 часа, много е комфортен. Пътува се около час.
Навръщане през Рио-Антирио, Делфи, Лариса..... без междинни нощувки, но ние сме 2 шофьори.

# 13
  • Мнения: 4 406
Въобще в Гърция си е за предпочитане с кола. А иначе - Корфу

# 14
  • Мнения: 1 546
Била съм само на Тасос и се влюбих в това място. Представям си колко още по-красиви са другите острови, за които пишат момичетата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт