за pap ІІ

  • 918
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 233
Здравейте,

Последната ми цитонамазка излезе с резултат РАР ІІ. До редултатът пише  candidasis rag. massiva. Надявам се да съм го преписала правилно, защото не е много четливо. Знам, че кандидата са гъбички. Когато занесох резултата на гинеколожката, тя каза, че при повечето жени излиза този резултат, а не РАР І. Знам, че и І и ІІ са нормални. Също каза, че няма да ми изписва някакъв медикамент. Миналата година си правих специално лабораторно изследване за гъбички, защото ми беше писнало да ходя по лекари и от мануален преглед да ми поставят тази диагноза. Резултатът беше отрицателен. Въпросите са ми:

1) След като резултатът е РАР ІІ, това значи ли, че съм се запътила към РАР ІІІ (правих си ДНК ЧПВ тест за високорискови щамове, беше отрицателен, но преди година имах 1 кондилом)?
2) Защо излиза, че имам гъбички, при положение, че биохимичния тест каза друго? По принцип нямам типичните сърбежи и течения при гъбички. Правя секс само с  презерватив.
3) Трябва ли да ми бъдат изписани някакви препарати за лечиние на инфекцията, която според гинеколожката е хронична и за това няма симптоми. P.S. Видя ми се много странно, както нямах гъбички според биохимичния тест, изведнъж имам и то хронична инфекция.   
Много ви благодаря предварително  Hug и Успех!  Peace

# 1
  • Мнения: 287
На първия въпрос ,отговорът е -не,не значи.
2.За да сте сигурна в резултата трябва да направите микробиологично изследване на влагалищния секрет.
3.Във влагалището винаги има гъбички;те са в подтиснато състояние;трябва да се появи "нещо",за да ги активира.

Общи условия

Активация на акаунт