Ортопедичен проблем?

  • 936
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Здравейте,

Нашето момиченце е на 10,5месеца. Вчера, държейки я изправена и голичка, забелязахме, че точно на опашката на дупето, в края на гръбначния стълб се е образувала една дъгичка с дължина около 1см. и не знам дали да се притесняваме. На 6 мес.  за 3 седмици й беше гипсирано крачето от колянната става до глезена, и сега си държи сякаш дясното краче по-разтворено навън, не знам дали по навик или има и някакъв проблем и това дали има връзка с тази дъгичка.

Вие забелязвали ли сте такава дъгичка?Можете ли да дадете съвет?

# 1
  • Мнения: 961
Аз не мога да зацепа, за каква дъгичка говориш, но ако и най малко се притесняваш, искай си направление и отивайте на контролен преглед! Още повече, че сте имали проблеми!
Стискам палци да не е нищо сериозно!

# 2
  • Мнения: 451
Задължително на ортопед! Ние каквото и да ти кажем, няма да е правилно - нито сме видели дъгичката, нито имаме нужната квалификация да ти дадем адекватно мнение! Отидете на лекар  и за веше успокоение! Peace Моля се всичко да е наред и тревогите ти да са напразни Praynig

# 3
  • Мнения: 822
Задължително на ортопед! Ние каквото и да ти кажем, няма да е правилно - нито сме видели дъгичката, нито имаме нужната квалификация да ти дадем адекватно мнение! Отидете на лекар  и за веше успокоение! Peace Моля се всичко да е наред и тревогите ти да са напразни Praynig
всичко ще е наред Praynig

# 4
  • Мнения: 2 746
 zaio_baio, откъде си? Ако си от Варна, идете при д-р Живков.Много добър детски оротопед.

# 5
  • Мнения: 219
asiaasia, дъгичката е точно в края на гръбначния стълб, преди да се разделят бузичките на дупето.
Чудя се, дали от падането или гипса може да се е получила дисплазия или луксация...
viva_nova oт София сме, за съжаление нямаме път към Варна.

# 6
  • Мнения: 961
Много добри отзиви съм чувала за д-р Алексиев, работи в ортопедията в Горна баня , мисля, че и на още едно място даваше консултации, но в момента не се сещам къде. Даже трябва да му имам мобилния, ако искаш ще се разровя дали ще го намеря и ще ти го пусна на лични!
Наистина мисля, че е добре да си го види  специалист!

Общи условия

Активация на акаунт