Съвет за крем карамел в микровълнова пе4ка?

  • 12 620
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 465
Здравейте моми4ета,

някой да знае възможно ли е въоб6те да се приготви крем карамел в микровълнова пе4ка? Моля ви ако има такава из между вас да помогне със съвет или рецепта? Praynig newsm78

# 1
  • Мнения: 1 465
мдааа, сигурно такова животно не съ6тествува newsm78

жалко, аз се надявах да е възможно - а 6те имаме истинска фурна 4ак за новият апартамент, който 6те бъде построен 4ак към края на 2007 година - дотогава - истински крем карамел - нъц Sad Weary

# 2
  • Мнения: 2 784
Принципно е възможно,ама няма да се запече .Освен, ако имаш нещо като парти-грил да запечеш за някоко минутки, след като стане в микровелето.  newsm78 Захарта я разтопи на котлон, че иначе става мазало- от опит знам. Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 433
Мила , аз съм правила крем карамел  в микровълновата.
Слагаш захарта в иенските купички или чашки и пускаш на 1 мин , следи си обаче щото мощностите са различни. Като стане светло златиста - вадиш веднага, защото от вътрешната температура на захарта продължава и стапянето. Да не стане черна след като я извадиш. От там исипваш сместта от яйца и мляко  и слагаш обратно. За минути - следиш, пак е относително от размера на купичките и мощността на печката. Не се запича отгоре ако нямаш грил програма - ако имаш - направо си печеш на нея но трябва да сложиш по голям съд с вода отдолу да не стане на шупли.
Абе пробвай. Можеш да направиш 1 или 2 чашки докато уцелиш точно. Не е нужно да забъркваш литър или два! Laughing

# 4
  • Мнения: 1 465
ей браво Джулис,
 Hug
6те пробвам пък ако 6те и микровълновата да гръмне Twisted Evil - има си грил ама аз о6те не съм му нау4ила настройките на мо6тността и 4естно да си кажа ве4е я мразя тази микровълнова - от мен ако зависе6е само пуканки 6тях да си правя в нея, а струва цяло състояние ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 433
миличка - ще видиш че е незаменима част от домакинството. Разтърси се в готварския форум и ще намериш много ценни рецепти за микрото.
А ако искаш да питаш нещо - винаги съм на твоите услуги. Ползвам я 6 години и не бих я сменила за нищо на света Laughing дори когато ми изгоря първата още на следващият ден си купих нова.
Приготвям и супи, и манджи и задушени ястия вътре. Дори пълнените си чушки и мусаката готвя вътре.
По принцип всичко е както в обикновенната фурна - разликата е в количеството течности и  времето за което приготвяш! Успех

# 6
  • Мнения: 1 465
пълнени 4у6ки ли?

Я дай рецептата насам Hug, 4е аз толкова много ги оби4ам, ама откакто сме с тази микровълнова  - не съм ги и помирисвала Hug обожавам пълнени 4у6ки. Моля те, къде е тази рецепти4ка Praynig

# 7
Кекс за 9 мин.в микровълнова

Продукти:
125 г масло
125 г брашно
125 г захар
100 г орехи
1 с.л. (10 мл) ром
4 бр. яйца
1/2 пакетче бакпулвер
150 г марципан
мазнина за формата
брашно за формата

В порцеланова купа се смесват размекнатото масло, брашното, захарта, 50 г нарязани орехи, ромът, яйцата и бакпулверът. Разбърква се добре с миксер до получаването на гладко тесто. Слага се в намаслена и поръсена с брашно форма и без да се похлупва, се държи 9 минути при 600 Вт. Оставя се да изстине малко и се обръща. Марципанът се разтопява за 1 и 1/2 минути при 600 Вт и кексът се покрива с него. Гарнира се с цели орехови ядки.

РЕЦЕПТИ ЗА МИКРОВЪЛНОВА
гъби с ориз

100 г гъби
лимонов сок
200 г ориз
30 г масло
подправки

Почистените и измити пресни гъби се напръскват с лимонов сок, слага се малко масло и се държат похлупени 2 минути при 600 Вт. Изсипват се на дъното на съда, добавя се оризът и се налива 2 ч.ч. (400 мл) вода. Похлупва се и се държи 5 минути при 600 Вт. Превключва се на 180 Вт и се държи още 20 минути, без да се разбърква. Накрая се прибавят останалото масло и подправките.

Става също вкусно много изпитана е!Същото можеш да направиш и домати с ориз пак много вкусно става.

Пълнени чушки пак в микровълнова:
2 бр. червени чушки
2 бр. моркови
80 г ориз
10 бр. фъстъци
1 с.л. розмарин
олио

Отрязва се капаче на чушката, почиства се от семките, измива се и се подсушава. Морковът се обелва и се настъргва на едро, смесва се със сварения ориз, нарязаните фъстъци, розмарина и олиото и се пълни в чушката. Слага се отрязаното капаче, похлупва се и се държи 5 минути при 600 Вт.

Месо с ориз по сръбски:
Необходими продукти за две порции:

350 г свинско месо
2-3 глави лук
1 скилидка чесън
1 с.л. олио
250 г белени домати
200 г сварен ориз
250 мл телешки бульон
сол, червен пипер, магданоз

1. Свинското месо се нарязва на малки парченца и се поставя в микровълнов съд. Добавя се олиото, ситно нарязаните чесън и лук. Похлупва се и се пече 5-6 мин. на 100 %.
2. Доматите се нарязват и заедно със сока се прибавят към месото.По същия начин се добавят оризът и бульонът. Подправя се с чушка, пипер и сол, похлупва се и се пече първоначално 5-7 мин. на 100 %, след това се разбърква и допича за 8-10 мин. на 50 %.
3. При сервиране се поръсва със ситно нарязан магданоз и се гарнира със сос бешамел.

А това става невероятно вкусно:
Картофи със зеленчук и яйца
Необходими продукти за две порции:

400 г картофи
1 червена чушка
1 глава лук
100 г шунка;
2 кисели краставички
250 мл зеленчуков бульон
2 с.л. сос бешамел
1 с.л. горчица
сол, чер пипер
1 щипка смлян кимион
2 твърдо сварени яйца
? връзка зелен лук

Картофите се нарязват на резени. Чушката се нарязва на лентички. Лукът и шунката се нарязват на кубчета. Съставките се смесват и се поставят в микровълнов съд.
2. Краставичките се нарязват на тънки парченца, прибавят се към зеленчуците, залива се с бульона, похлупва се и се запича 10 мин. на 75 %.
3. Сосът бешамел и горчицата също се прибавят и разбъркват добре. Всичко се овкусява със сол, пипер и кимион.
4. Двете твърдо сварени яйца се обелват и се нарязват на 7-8 шайби, поставят се върху зеленчуците.
5. Ястието се похлупва и се пече 6 мин. на 100 %.
6. При сервиране ястието се поръсва със ситно нарязан зелен лук. Подходяща гарнитура е салата от краставици, поръсена с копър.


Картофки с топено сиренце:

4-5 големи картофа
3 топени сиренца (таквиз на триъгълничета)
100 гр. бекон
150 гр заквасена сметана
20 гр. масло
Картофките се обелват и нарязват на губчета (около 1-1,5см) и се подправят  (аз им слагам вегета и черен пипер). Добавя им се малко водичка (към 1 кафена чашка), маслото и се захлупват. Готвят се в микровълновата, като от време на време се разбъркват и ако е необходимо се добавя още водичка. Когато са почти готови им се добавят и останалите продукти. С тях трябва да се повръткат още 2-3 мин.

# 8
  • Мнения: 1 465
хей Хонди4ка,

златна си, благодаря много за рецептите 4е ми писна да ям все манджи на котлон - ве4е съм се специализирала, ама ло6ото е 4е ми омръзнаха и то не само на мен ooooh!
6те пробвам твоите и тази на Джулис, пък дано се справя Hug Flutter
о6те утре и кекс4ето 6те забъркам newsm03   chef Благодаря ви пак  bouquet Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 2 433
Ами аз недавам точни мерки - трябва по осмотрение да готвиш с мен! Mr. Green
Та така :
Пълнени чушки:
Измивам и стърбушвам чушките от семките - да речем 12бр. средни чушки.
Посолявам ги  отвътре и режа връхчетата им.
Приготвям сместа за пълнене
приблизително:
1/2 кг. кайма
4-5 суп.лъжици ориз
1 настърган домат
1 глава червен лук - настъргана
чубрица и чер пипер
С така приготвената смес напълвам чушките и натапям отвора в брашно.
Подреждам в гювечка /може и иенска тенджера/ но в гювеча става по хубаво
Наливам вода да покрия чушките и слагам  лъжица "вегета" или "вълшебен вкус"
След приблизително 20 -30мин - можеш да провериш по всяко време на какво ниво на готвене са - ги вадя.
В отделен съд разбивам 3 яйца и 1/2 кофичка кисело мляко, добавям на върха на ножа лимонтузу и 2 лъжици брашно, посолявам и разреждам внимателно със соса от чушките. Слагам обратно и тук следиш внимателно - завира - вадиш и бъркаш - и пак така докато соса стане готов. Исипвам обратно при чушките и раздрусвам гювеча да се смесят качесвенно. LaughingНаръсвам с магданоз и готово.
Стават много вкусни и са полезни за стомаха без запръжки на принципа на варене-задушаване!
Пиши какво си направила после!

# 10
  • Мнения: 1 465
Благодаря Джулис,

утре 6те заредим хладилника и по4вам с мойте готварски приклиу4ения  chef
И после 6те докладвам, ако не ме е много срам от резултата Embarassed

# 11
  • Мнения: 2 433
Хич не се срамувай. Каквото и да стане / не стане/ питай - така по лесно ще намериш грешките.
И завсеки случай отваряй по често печката за да проверяваш на какво ниво е готвенето - поне докато свикнеш. После ще видиш че напразно си се страхувала!

Другото ядене което всички в къщи обожават е ориз със зеленчуци.
Една глава лук нарязана на филийки слагаме в 2-3 лъжици олио на подходящ за печката съд. готвим 2-3 мин  и вадим от печката добавяме 1/2 чаша  ориз, вегета и вода един пръст над ориза. Захлупваме и оставяме да се готви към 5-6 мин. Като го провериш и видиш че е почти готов - изпил е водата добавяш замразени грах, царевица, морков. Връщаш обратно - в отново захлупен съд
Като стане готово - най сигурният начин е да опитваш- разбъркваш с 2 лъжици маргарин наръсваш с магданоз и чер пипер и захлупваш съда но без да го пъхаш в печката
След 10 мин  е готово!!! Става идеално и за гарнитура и за притурка към месо с червен сос.

Последна редакция: вт, 19 юли 2005, 18:14 от JuliS

# 12
  • София
  • Мнения: 3 328
...Кекс за 9 мин.в микровълнова...
Едно питане от мен - като приключат минутите, в които МВ е включена, оставяш ли го вътре кейка, или веднага го изваждаш? Защото по моята рецепта задължително престоява още 7 мин. вътре и тогава се изважда. Не съм пробвала веднага да извадя съда - какво ще се получи от сладкиша, се чудя. А идеята за марципанената заливка горещо одобрявам и ще прилагам занапред. Опитите ми да сложа в кейковото тесто ядки, парченца локум или сушени плодове, предварително оваляни в брашно, за да не потъват, неизменно претърпяват фиаско - подробностите отиват на дъното на йенския съд, залепват там и после вадя кейка на парчета Sad

# 13
...Кекс за 9 мин.в микровълнова...
Едно питане от мен - като приключат минутите, в които МВ е включена, оставяш ли го вътре кейка, или веднага го изваждаш? Защото по моята рецепта задължително престоява още 7 мин. вътре и тогава се изважда. ...
Оставих го още време вътре. Но честно казано не си падам по микронелското готвене. Предпочитам същият този кекс да си се изпече във фурната (абе равно на старата традиция няма Wink Grinning)

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Псилютишен - този в МВ ми стои някак "гумен", макар че е пухкав и добър на вкус.
Но пък за 20 мин. общо не мога да приготвя кейк в електрическа фурна.

Общи условия

Активация на акаунт