Идеи за занимание на дете на 2 год. и половина

  • 916
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Синът ми е на 2 год. и половина, за него се грижи детегледачка. Досега почти цялото време прекарваха навън в парка, но вече е студено и се налага повече в къщи да си стоят. Искам да поставя на детегледачката конкретни задачи, затова моля, дайте идеи с какво да се занимава детето, освен книжки, рисуване, конструктори.
Благодаря!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Може да погледнеш  тази тема.

# 2
  • Мнения: 451
ОООо това ще е полезно и за нас Peace

# 3
  • Мнения: 868
Хубаво е да имаш репертоар от идеи; все пак познаваш детето си най-добре и знаеш от какво се интересува. Според мене, обаче, това е важна част от работата на гледачката: да намира подходящи занимания за детето. (Бях в такава ситуация по едно време и бързо установих, че не си струва да плащам на някого ако аз с часове се ровя на интернет да търся дейности. На тази възраст е много важно развитието на въображението, и ако гледачката сама няма въображение, не е хубаво за детето.)

Настрана от това, можеш да запишеш детето на класове по музика, гимнастика, или нещо подходящо за възрастта и гледачката да го води. Може още да помолиш жената да отиде в магазин с материали за лепене, рисуване, и заедно с детето да изберат на какъв проект да работят.  На тази възраст детето ми много се увличаше по куклен театър, който може да се прави и в къщи с подходящи кукли и с малко фантазия.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Малкият ми син е моето другарче всеки ден. Най-вече, когато баткото е по цял ден на училище.
Заедно правим всичко - домакинска работа, давам му да помага с мопа, прахосмукачката, да бърше прах в детската, да си подрежда колите...
После сядаме и рисуваме или лягаме на пода с възглавнички и завиди с одеало и чета книжки. Правя детска танцова забава, слагаме си маски на лицата и се гоним, играем на криеница... правим човечета от пластелин. Или правя шаблони от картон на човече и той му рисува очи, нос, уста, дрешки. От стари мои дрехи правя дрешки на един стар мечок и Стиви го облича, слага му чорапи (негови стари и умалели), понякога му пускам негови видеофилмчета като бебе (много е смешен, защото не се разпознава  Laughing), редим пъзели от кубчета, играем с магнитно влакче...

# 5
  • Мнения: 1 294
Дъщеря ми много обича да прави гимнастика и само тогава ми позволява да я командоря и аз се възползвам на макс : Mr. Green
"Хайде сега дупето назад, корема напред" гледката е неописуема hahaha
"плесни се по дупето", "тупни се по главата", "Хвани си ушите и сега се оплези", "Хвани си дупето и подскачай до вратата"...голям смях пада

Сега хита при нас е моделиране с пластилин.Учи се да прави простите форми като топче и "салам".Например аз моделирам дърво с клони, а тя прави листата на дървото(моделира топче и го сплесква) , а аз ги монтирам на клоните.

Купила съм цветни хартии и сухо лепило.Аз изрязвам форми от хартията, а тя ги залепя.Ако имаме за цел да направим реалистична апликация я стимулирам да разсъждава и да се опитва да намира точните места на елементите.Да речем:къде трябва да залепи слънцето, къде е морето, къде е корабчето...
Оставям я и да прави абстрактни апликации и тогава съм най-рахат Mr. GreenТя си къса цветните листи сама  и ги лепи както й падне.Надявам се моя мързел в случая да се отразява добре на въображението й.

Обича да рисува с водни бои.Интересно й е да смесва цветовете.
Правиме петлета-боядисваме дланите й и тя прави отпечатъци с тях на листа.След това на палеца рисувам гребенче , клюн, а там където трябва да е китката, крачета.На малката това й е много забавно.Имаме богата колекция от шарени петлета Grinning

Страшно много са нещата с които може да забавляваш едно дете на 2г и 1/2

Общи условия

Активация на акаунт