Моля за съвет-за видеокамера!

  • 702
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Бих искала да подаря на мъжа до мен видеокамера,но нищо не разбирам от екстри.............постоянно навлизат всякакви новости!

# 1
  • Мнения: 5 255
Бюджет  newsm78
Full HD цък инфо  Wink

# 2
  • Мнения: 187
около 400лв,може и по-евтина,но ако не намеря подходяща на тази цена-ще потърся на лизинг

# 3
  • София
  • Мнения: 2 044
Бих искала да подаря на мъжа до мен видеокамера,но нищо не разбирам от екстри.............постоянно навлизат всякакви новости!
Отиваш в магазина и питаш кой е най-новия модел и я купуваш,аз с техниката така правя WinkНяма начин най-новия модел да не е хубав,то без това излизат наистина постоянно нови и нови неща,не си струва да купуваш стари модели

# 4
  • Мнения: 221
и на мен ще ми е интересно, моля някой да се включи да каже от опит ... че на консултантите в магазина им нямам много вяра  newsm78

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Запис, че и мен ме интересува темата.
До сега са ме ориентирали само за марката Sony, Panasonic или Canon.
Мама добре те е насочила към HD - там е бъдещето, цените обаче все още са височки.
На първо четене - добра камера под 600 лв. май няма.

# 6
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
За видеокамерите са важни (поне) две неща - оптиката и чипа в нея. За 400 лв. читава оптика няма да намериш. Оптиката на Sony е Carl Zeiss, в Panasonic беше на Leica, в Canon - Fuji... Всичките са добре познати марки.
За чиповете - това са тези елементи които преобразуват образа в електрически сигнал. Най-общо от значение е броя на сензорите и големината им. В битовия клас най-често са с един сензор, професионалните са с 3 сензора - по един за всеки основен цвят.
HD е бъдещето, но кога ще настъпи то, никой не може да прогнозира... DVD-тата и ТВ в момента са на SD (Standard Definition). И няма да се предадат още няколко години може би... 
Сложна ти е задачата... може би най-добре е Sony, поради ред странични причини, но обикновено те са и най-скъпите... Самсунг не бих си взел никога.

Общи условия

Активация на акаунт