как да съхраня свинско бонфиле?

  • 870
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Момичета помолих свекървата да ми купи свинско бонфиле за да направя на мъжо за обяд  и тя ми донесе 2 кг #Crazy Нямало друго ooooh!
Вкъщи го яде само мъжа ми , а  на филето пише да се използва преди 24ти. Как да го съхраня по-дълго? Може ли да се замрази или може би в някаква марината?

# 1
  • Мнения: 7 474
Замрази го  Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 565
Ами и на мен това ми беше първото хрумване , ама свекървата и мъж ми викат ,че ако го замразя после за нищо нямало да става , по-добре да го изхвъря Rolling Eyes И аз понеже такова месо нито ям , нито съм го готвила до сега реших,че може пък да има нещо по-специфично.

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Не е вярно - вкъщи редовно замразявам свинско месо. Лично филето го нарязвам на пържолки и го слагам в плик. После размразявам и пека или пържа. Няма никакъв проблем, повярвай.

# 5
  • Мнения: 3 036
Можеш да направиш част от него като кайзер.
Слагагаш го за две седмици в морска сол.
После за 12 часа го изкисваш във вода.
Слагаш го между две салфетки от домакинско руло,
слагаш в една тава червен пипер,чер пипер,чубрица и други подправки каквито обичате в къщи.Натриваш хубаво месото в тези подправки и го закачаш малко да се обветри.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 550
Абсолютно никакъв проблем няма със замразяването на бонфилето. Миналата година мъжът ми донесе от село доста килограми такова. Нарязах го и във фризера. После размразяваш и готвиш. Никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт