Бременна съм

  • 2 473
  • 36
  •   1
Отговори
бременна съм в 5седмица, и ме боли корема, някакви мн странни болка, непостоянни, имам 4уството 4е сяка6 имам топка в корема. да кажа 4е ми откриха някаква "пико4на инфекция" която била нормална за бременни, и ми дадоха антибиотик.  болката ту спира ту по4ва пак. докторката ми каза 4е ако болките станат постоянни или запо4на да кървя да отида в болницата? не ми обясни за6то ги имам и дали е нормално? мн се извинявам ако малко е объркано, но мн се притеснявам.

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
мисля, че трябва да се консултираш с някой друг лекар. Това  "докторката ми каза 4е ако болките станат постоянни или запо4на да кървя да отида в болницата?" ми се струва доста несериозно изказване от страна на лекар. Нали тя трябва да предотврати, тези неща. Иначе, ако почнеш да кървиш ще отидеш в болницата и без нейните съвети, няма я да си стоиш в къщи. Аз съм чувала, че тези инфекции не са опасни както някои други. Но е нормално да си притеснена много. Аз лично винаги търся мнение и от друг лекар, особено като става въпрос за дете.
Стискам палци всичко да е наред и да нямаш повече проблеми през бремеността.

# 2
  • Мнения: 235
здравей, не че мога да те консултирам по интернет (особено, след като не сам и лекар Wink ) но мисля, че би могла да получиш повече мнения от нас, ако обясниш къде точно и каква е болката. В първите седмици, особено, сутрин, когато скачах от леглото, ме пронизваше страшна болка много ниско долу, около яйчниците. Имах чувството, че нещо ми се разкъсва отвътре за секунди, после преминаваше. Бях много уплашена и все си мислех, че правя спонтанен аборт, но се оказа, че понеже матката расте, затова при рязко движение се усеща това опъване. Разбира се, след няколко седмици болката престана да се появява. Докторът ми ме беше посъветвал - без резки движения в първите седмици!
Успех  Hug

# 3
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 654
здравей, не че мога да те консултирам по интернет (особено, след като не сам и лекар Wink ) но мисля, че би могла да получиш повече мнения от нас, ако обясниш къде точно и каква е болката. В първите седмици, особено, сутрин, когато скачах от леглото, ме пронизваше страшна болка много ниско долу, около яйчниците. Имах чувството, че нещо ми се разкъсва отвътре за секунди, после преминаваше. Бях много уплашена и все си мислех, че правя спонтанен аборт, но се оказа, че понеже матката расте, затова при рязко движение се усеща това опъване. Разбира се, след няколко седмици болката престана да се появява. Докторът ми ме беше посъветвал - без резки движения в първите седмици!
Успех  Hug

А ако болката не е тъкава мисля, че трябва да се консултираш и с друг лекар!

Успех  Hug

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Най-добре посети лекар.

# 5
  • Мнения: 9 973
ние не сме лекари,така,че отиди на такъв

# 6
  • Мнения: 4 335
Веднага бих потьрсила второ мнение.

# 7
  • Мнения: 122
Ама какъв антибиотик в 5та седмица??Друг лекар търси! Хомеопат също!

# 8
  • Мнения: 673
  Отиди в най- близката АГ болница и кажи ,че имаш болки. Обърни и внимание на тежестта , която усещаш. Пожелавам ти притесненията ти да се окажат неоснователни! Peace

# 9
  • Мнения: 1 095
ние не сме лекари,така,че отиди на такъв
и аз така мисля ! Hug

# 10
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Потърси веднага второ мнение, че с тези антибиотици дето са ти изписали...... Sick

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... да кажа 4е ми откриха някаква "пико4на инфекция" която била нормална за бременни, и ми дадоха антибиотик. ....

Не бих го пила антибиотика в 5г.с. без поне още едно лекарско мнение.
С какви изследвания доказаха, че имаш пикочна инфекция?

# 12
здравей, не че мога да те консултирам по интернет (особено, след като не сам и лекар Wink ) но мисля, че би могла да получиш повече мнения от нас, ако обясниш къде точно и каква е болката. В първите седмици, особено, сутрин, когато скачах от леглото, ме пронизваше страшна болка много ниско долу, около яйчниците. Имах чувството, че нещо ми се разкъсва отвътре за секунди, после преминаваше. Бях много уплашена и все си мислех, че правя спонтанен аборт, но се оказа, че понеже матката расте, затова при рязко движение се усеща това опъване. Разбира се, след няколко седмици болката престана да се появява. Докторът ми ме беше посъветвал - без резки движения в първите седмици!
Успех  Hug

болката е подобна на каквато я обяснява6.само 4е понякога и през деня я има, прили4ами на менструална болка.
а за антибиотика аз проверих в интернет проверих и може да се приема при бременни, не наранявал плода името му е "VELOSEF".

# 13
  • Мнения: 2 374
Бих те посъветвала да потърсиш и друг лекар.Аз също имах такива болки,но и в криста оказа се бъбречна криза.

# 14
  • Мнения: 235
Аз също имах болки, съвсем същите като менструалните, даже и затова мислех, че не съм бременна. Появяваха се понякога, през известно време, в продължение на около месец, но това е нормално.
А за пикочната инфекция - аз имах такава. Имах множество бактерии, над 15 левкоцита и бактерията ешерихия коли, урината ми имаше доста неприятен мирис. Бях доста изплашена, понеже от бебе до 13-годишна имах проблеми с бъбреците... Започнах да ходя по лекари, изследвания, накрая ми дадоха направление да влизам в болница. Бях в 9-10 г.с. Отидох уж да ме приемат, дадох всички документи и приемащата ми каза, че това било чиста лудост - прекалено рано, до третия месец не е хубаво да взимат никакви лекарства! Сега се формират всички органи на бебето, и може да пише на листовката, че няма проблем, но все пак... ако може без никакви лекарства. Каза ми да отида пак в 5-я месец, тогава няма проблем да се лекувам. 2 часа след като си тръгнах от болницата ВСИЧКИ симптоми изчезнаха  Rolling Eyes ей така, просто изчезнаха!
С този прекалено дълъг пост исках да ти кажа първо да не се панираш  Hug и да не приемаш за чиста монета всичко, което чуеш. Потърси второ мнение за инфекцията, и не пий лекарства, ако не си убедена, че е много важно...
Извинете ме за дългия пост. Ако искаш ми пиши на лични, там мога да ти дам и skype - имам доста богат опит с бъбреците, така че може би ще мога да ти помогна  Hug

п.с. единственото нещо, което аз бих пила за бъбреци в първите месеци е УРИНАЛ (3 x 2 на ден), но не бих прекалила и с него, въпреки, че е просто боровинка на хапче.

Общи условия

Активация на акаунт