кисти в мозъка, открити при фетална морфология

  • 4 754
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
на ФМ  откриха на бебето  кисти в плексуса(мозъка). Лекаркара, каза че се резорбират в 6-и месец. Някой имал ли е такъв проблем и как се развиха при вас нещата? Благодаря

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 23:33 от Vivi

# 1
  • Мнения: 126
Когато ходих на морфология при Димитрова във Фемина ми каза същото нещо , че ще изчезнат. Бях много притеснена и доста информация търсих по нета за тези кисти, но така и не открих нищо конкретно. При следващия преглед /не помня кой месец е било/ кистите ги нямаше. Знам, че е излишно да ти казвам да не се притесняваш, защото знам какво чувстваш, но ти пожелавам по-бързо да отминават тези гадости Praynig и да гушнеш едно здраво бебче Hug. Успех

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Скоро четох такава тема - пусни търсачката и от там научих, че кистите изчезват. Успех, много неща бяха казани там, но не се сещам тук ли беше в здравния ли или в недоносени деца.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 547
Така наречените кисти в мозъка на плода са всъщност нерезорбирана мозъчна течност. Обикновено тази течност се разнася до 25 гестационна седмица. Обикновено са безобидни, но понякога са симптом за тежко генетично заболяване на бебето - тризомия 21. Но в такъв случай освен кистите трябва да са налице и другите външни белези на заболяването. Ако физически бебето няма признаци на този синдром най-вероятно кистите ще се разнесат.

Общи условия

Активация на акаунт