Епидурална анестезия и тромбофилия?!?

  • 2 502
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Здравейте,

в началото на бремеността  ме изследваха за тромбофилия и ми откриха генотип 4G/4G по PAI. Докторката ми обясни, че кръвта ми се съсирва по-бързо и съответно назначи терапия с Аспирин Протект. До момента всичко с бремността ми е ок, но преди малко прочетох нещо, което ме озадачи " Провеждането на епидурална анестезия е недопустимо при състояние на еклампсия, нарушено съсирване на кръвта"  (източник http://www.bg-mamma.com/site/content/view/366/). До сега никой не ми го беше споменавал newsm78
Моля ако някой има повече информация да сподели? (ще се посъветвам и с лекар естествено!)

# 1
  • Мнения: 1 428
Незнам защо точно аспирин са ти назначили,но той доколкото знам е много противопоказен при бременност.Защо не се допиташ до още един лекар и гинеколог.

# 2
  • Мнения: 429
Незнам защо точно аспирин са ти назначили,но той доколкото знам е много противопоказен при бременност.Защо не се допиташ до още един лекар и гинеколог.
Аспиринът е противопоказен за бременни, но само в определени количества (над 115 мг), а за жените с тромбофилия е най-лесният начин за износване на бремеността! Въпросът ми не беше за аспирина, а за това дали може да се приложи епидурална упойка на жена с тромбофилия?
До лекар естествено, че ще се допитам...исках ако има мама със същия проблем да сподели опит!
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 4 700
barboran4e, аz съм със съЩата мутация като теб. Не съм в България и тук това даже не го отчитат като проблем. Консултирала съм се с домаШния ми лекар, ендокриноложката ми, гинекологът ми. Понеже не отстъпих пред нито един (как може в БГ да е проблем, а тук не  newsm78) накрая ме пратиха при имунолог и генетик, които съЩо не го вzеха под внимания. В момента сме на лечение в клиника по стерилитет и там ми каzаха цитирам "Генетиката ви е наред." 

Бих те посъветвала да си иzследваШ тромбоцитите и фибриногена, ако те са в норма не мисля, че има zаЩо да се притесняваШ. Препдолагам, че аспирина Ще го спираШ скоро.

Желая ти беzпроблемно раждане.

# 4
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
И аз през цялата бременност вземах аспирин протект. Консултирах се по време на бременността със съдов хирург, ендокринолог и гинеколог. Това ми беше терапията назначена от тях. Имах проблеми през първата ми бременност. Плода не се кръвоснабдяваше добре от плацентата, за това се роди само 1800гр. в 38 г.с. Втората ми бременност премина изключително под контрол, за да не се допусне същата грешка. Накрая родих точно с епидурална, не бях чела нищо по въпроса, че пречи при тромбофлебия. Всичко мина добре. Ако се сетиш още нещо конкретно, пиши ми на лични... Hug

# 5
  • Мнения: 429
миле, barfly, Благодаря ви Hug
Аспиринът май ще го спирам от 1.12 (тогава вече ще съм в 9ти месец). До сега са ми правили няколко изследвания с доплер и казаха, че кръвотока към бебка е ОК. Тя обаче се движи по-мъничка с 2 седмици от самото начало (надявам се, че причината е късна овулация...) Ще попитам за изследванията на тромбоцити и фибриноген.

# 6
  • Мнения: 2
Прилагането на епидурална или спинална анестезия е съпроводено от риска да се нарани венозният сплит на гръбначният мозък от пункционната игла. Нормално кръвта би трябвало да се съсири, но при взимане на лекарства удържаващи времето на съсирване има опасност да се получи хематом. Ако хематома е достатъчно голям, ще притисне нервните влакна в гръбначно-мозъчният канал и да се стигне до ПАРАЛИЗА!!!

Общи условия

Активация на акаунт