Как да премахнем памперсите.

  • 6 370
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 664
Здравейте мили майчета. Имам нужда от помощта ви...
Синът ни е на година и 10 месеца, искам да започна да го отучвам от памперси но срещам големи трудност. Не желае да седи на гърне, нито на адаптор на възрастната тоалетна. Не съм се сблъсквала с подобна трудност с каката -  тя привикна много лесно към възрастната тоалетна на същата възраст. Този палавник обаче не иска да седи даже на столче пък какво да говорим на гърне и то със свален гащи, дори и да му давам в ръцете нещо изключително интересно ...
Моля ви дайте практически съвети какво да правим. 

# 1
  • Мнения: 2 015
Ох, ние сме на 2г. и 2м., но вършим работа само в банята ooooh!!Както и да го караме не иска на гърне.Иначе си обажда, но не е много хигиенично да вършим работа върху плочките Embarassed.

# 2
  • Мнения: 27 524
Не желае да седи на гърне, нито на адаптор на възрастната тоалетна.

Същата работа и у нас  Tired Иначе е толкова разбран и спокоен, но не и не с гърнето и това си е. Ами спрях да се ядосвам, изчаквам го и си ползва памперсите и това е. Не, че ти помогнах, де, но те успокоявам, че има и по-зле  Laughing Hug

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ами моят син не говори, а вече е голям, и с доста зор се учихме на гърне.
Оставих го да ходи без памперс, с една по-дълга блузка, както преди 2 века са ходили малките деца на село. В момента, в който почне да пишка, тичам с гърнето и го подлагам да пишка вътре. Като свърши работа, казвам браво и го хваля и му се радвам. Имаше период, в който почна сам да сяда на гърне, но често се случваха и "аварии", но с времето авариите намаляха. Все така не дава знак, но си отива сам и сяда на гърнето.
Най-лесно е да се почне сутрин, ако памперса е сух, слагаш детето на гърне и чакате. Като свърши работа, го хвалиш. Ако не ще да седи или ако нощните памперси винаги за пишкани, то значи почакайте още малко. И обяснявай, обяснявай. Скоро ще дойде една възраст, в която е много важно да не е бебе - тогава наблягаш на това, че само бебетата пишкат в памперс.

# 4
  • Мнения: 13 664
Благодаря на всички за отговорите, наистина ме успокоявате ...

Ами моят син не говори, а вече е голям, и с доста зор се учихме на гърне.
Оставих го да ходи без памперс, с една по-дълга блузка, както преди 2 века са ходили малките деца на село. В момента, в който почне да пишка, тичам с гърнето и го подлагам да пишка вътре. Като свърши работа, казвам браво и го хваля и му се радвам. Имаше период, в който почна сам да сяда на гърне, но често се случваха и "аварии", но с времето авариите намаляха. Все така не дава знак, но си отива сам и сяда на гърнето.
Най-лесно е да се почне сутрин, ако памперса е сух, слагаш детето на гърне и чакате. Като свърши работа, го хвалиш. Ако не ще да седи или ако нощните памперси винаги за пишкани, то значи почакайте още малко. И обяснявай, обяснявай. Скоро ще дойде една възраст, в която е много важно да не е бебе - тогава наблягаш на това, че само бебетата пишкат в памперс.
Това беше първото което опитах защото памперса сутрин е полусух и мога да определя че за 10 часов сън е пишкал веднъж и то не много. Но той НЕ СЕДИ на гърнето каквото и да се опитвам да му дам за забавление. Но не мога да се сърдя защото той не седи и детско столче. Синът ми е седнал само когато се движим бързо с количката и когато ядем за някакви си 5 мин. Ако се забавя скача и ме оставя с яденето ....Опитвах и  във възрастната тоалетна - първо не му хареса помещението. С цел адаптация решихме,  когато всеки ходи в тоалета по малка нужда, да е на отворена врата за може Зайо да влиза и да не страхува. ДА - научи се да влиза да и дори да затваря врата но до тук. Днес опитах да го взема в себе си и така да седнем на тоалетната - имаше ревове ... Чудно ми е как с каката се научихме толкова лесно и бързо ...

# 5
  • Мнения: 27 524
Чудно ми е как с каката се научихме толкова лесно и бързо ...

Не е чудно. Обикновено момиченцата винаги са няколко крачки пред момченцата - и като проговаряне, гърне, прохождане... Не винаги, но по-често  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 496
Според мен трябва да изчакаш детето да "узрее" за идеята. За да не му остане негативно отношение към гърнето или подобните приспособления.

# 7
  • Мнения: 961
Вместо запис ще споделя опита на моя близка, която е успяла и двете си момчета да научи да пишкат в тоалетната много лесно с репликата "Хайде като тати прав във тоалетната!" За второто дете "Като тати и бати"  Mr. Green Подействало е от раз!
За нас съм решила да започвам да оставям по гащички и да се мокри, докато не си даде сметка, какво прави! Отскоро сяда на гърнето, но толкова за кратко, че нищо не може да свърши!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 7 723
Според мен идеята да провеждаш това обучение не ти е дошла на време.
Изкакай до пролетта, да не кажа лятото.
Остави го без памперс. С гърне на достъпно за него място.
Като се намокри няколко пъти, после ще видиш, че няма да имаш проблеми.

 

# 9
  • Мнения: 502
дъщеря ми сега е на годинка и половина и се върнахме от нулата. лятото я бях научила да си казва като има нещо за гърне- тя ми викаше кал-кал. това стана като я оставих по гащички и се напика, намокри и разрева. цяло лято всичко в къщи си правеше на гърне, памперс само навън и вечер. и изведнъж рязко спря да казва. и да се нааква в памперса почна пак. направо съм шах и мат. обяснявам й, казвам й че мама има пиш и отива на кала и тя да прави така, но уви. знае за какво служи цукала, усеша се, но не ми казва и това си е. смених и цукала, но няма ефект. не знам как ще я науча пак. пробвах пак по гащички да стои, но като се напика и намокри въобще не ревна, а само ми каза че е мокра. не съм се отказала, не реве на цукала, но май трябва по цял ден да виси на него за да уцели.

# 10
  • Мнения: 1 121
И аз си мислех към 18 месеца да започвам с опитите, но май няма да стане, защото изобщо не говори и друго освен мама, ам-ам и гол (когато играе на топка) не казва. Та представа си нямам как ще си каже, че му се пишка или ака.

_re_ge, моят съвет е изчакай известно време, спри с опитите и след около 2 месеца ги поднови пак. Може детето още да не е готово.

# 11
  • Basel
  • Мнения: 64
Момичета,синът ми е на 2г7м и от скоро почна да седи на гърнето и да си казва,но пак от време на време забравя и ми казва след като е свършил работата в памперс гащите.Не виждам нищо притеснително и изобщо не го насилвам.Като не казва насила няма да стане NaughtyИначе е много щастлив когато успее да ми каже навреме и свършим работата в гърнето.След,което винаги много го хваля smile3501Не се притеснявайте,не научено дете няма.

# 12
  • Мнения: 3 367
Бих пробвала догодина лятото,с гащи директно,за около седмица свикват. Син ни още не казва,но е без памперс,случват се инциденти,ходи си мокър,няма драма,все някога ще зацепи. След 2 и малко вече може да се учи да прави мехурчета във водата като пишка,да "цели" нещо (у нас чириоз ) и пр интересности ,за да не е скука.Никога не е седял на каквото и да било,та не бих търсила унив.формула,каквото работи за 1 дете-за друго не става.

# 13
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Вместо запис ще споделя опита на моя близка, която е успяла и двете си момчета да научи да пишкат в тоалетната много лесно с репликата "Хайде като тати прав във тоалетната!" За второто дете "Като тати и бати"  Mr. Green Подействало е от раз!
За нас съм решила да започвам да оставям по гащички и да се мокри, докато не си даде сметка, какво прави! Отскоро сяда на гърнето, но толкова за кратко, че нищо не може да свърши!  Mr. Green


Така и моят син се научи да ползва тоалетната,но вече беше научен на гърне.Толкова му харесва да пишка като тати и да пуска водата,че първите два месеца имахме да плащаме по 34 кубика вода.
А за гърнето,беше на 2,2 години,обяснявах,обяснявах,отидохме в магазина сам да си избере гърне.Беше много интересен,сяда,става,пробва и си избра(вкъщи имахме още 2 гърнета,но не ги е избирал той).И сега не признава друго гърне,където и да ходим си го носим с нас.

# 14
  • Мнения: 5 370
Точно преди месец и половина синкото почна да прави всички неща там, дето им е мястото, както и да спи без нощен памперс. Не съм насилвала, а и той се опъваше за ходене по голяма нужда извън пампа. Всичко се получи непринудено, сега имам едни изостанали 10-15 памперса, подарявам ги.

Общи условия

Активация на акаунт