Кърмя. Колко време след пушене и пиене да хвърлям кърмата?

  • 10 071
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Малката ми хубавица е почти на 2 месеца. Не съм излизала на дискотека, вече около година и НЕ ИЗДЪРЖАМ вече. Толкова искам да излезна една вечер (утре например) и да се забавлявам като едно време. За съжеление за мен това неизменно е свързано с пушене и пиене на алкохол.
Моля не ме осъждайте  Embarassed и без това още преди да съм го направила се чувствам виновна. Но моля, ако някой знае, кажете колко време след като съм пила и пушила трябва да цедя и изхвърлям кърмата си, за да не давам отрови на бебчето си? Имам замразена кърма и ще давм нея през това време. Благодаря предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 564
 Crazy

Ако не прекаляваш много,според мен няма лошо  PeaceНо най-добре й спести целия ден след запоя...  Peace

Наздраве  Mr. Green

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зависи кога ще приключиш Laughing
Остави поне 6-8ч след последното питие и последната цигара, особено ако ще е целонощен маратон с неумерени количества алкохол и цигари.
Иначе ако можеш да се ограничиш до едно малко (30-40 мл твърд алкохол), 4 часа след това вече можеш да кърмиш, но ако ще пиеш доста повече от това, си остави поне двойно повече време. Т.е. ще ти се наложи да пропуснеш приблизително 3 до 4 кърмения - дано да имаш толкова замразено мляко.
Помислила ли си, че вероятно гърдите ти ще са пред гръмване на третия час след последното кърмене, особено ако в допълнение към алкохола си пийваш и доста други течности? Ако планираш целонощно празнуване, си вземи помпата - иначе рискуваш да си докараш мастит или да прекараш половината празненство, цедейки се над мивката в тоалетната, което едва ли ти е идеала за добро прекарване Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 336
И аз съм като тебе, но е много трудно да се получи - цедиш кърма, викаш някой да гледа бебето, чувстваш се гузна през цялото време, гърдите те болят страшно ...
Аз излизам умерено - един път в седмицата идва майка ми, навън пия 2 чаши вино или 2 бири, най-много по 2-3 цигари. Като се прибера не го кърмя веднага ами изчаквам малко - около 2 часа стигат. По принцип на всяко питие му трябват 2 часа за да се преработи т.е. ако си пила 4 бири - чакаш 8 часа. Четох доста статии по този въпрос, защото и аз не мога да изляза вечер без да пия и пуша и твърдия алкохол не е за препоръчване независимо колко време ще изчакваш после - вино или бира са ОК. Формулата е че ако се чувстваш трезва да шофираш значи няма проблем и да кърмиш, но след няколко часа. Изцеждане и хвърляне не е необходимо.

# 4
  • Мнения: 4
Много благодаря за отговорите!!!   bouquet
Много сте ми полезни. Най-вероятно целия ден след това ще и давам размразени запаси. (имам поне за няколко запоя  Laughing )
Това за помпата, въобще не се бях сетила. Наистина щях да си повися в тоалетната  Mr. Green
Пак благодаря!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт