Бели петна??????

  • 24 809
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте. Имам един проблем от около година. Появяват ми се някакви бели петна по тялото. Ходих при личния ми лекар, когато ги забелязах за първи път по ръцете си. Тя ми изписа да ги мажа със "Салицилов спирт" и "Клотримазол". Действително изчезваха. Но преди около месец забелязах че цялото ми дупе е в такива петна. Дали са същите или нещо друго? Не знам какво да правя... Когато си погледна дупето, все едно съм далматинец...  #Cussing out

# 1
# 2
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А джипито каква диагноза постави?

# 3
  • Мнения: 34
Не, не са такива. Много малки, кръгли, колкото грахче големи. А относно джипи-то-не м каза въобще какво ми има. Каза мажи се и да те няма  Crossing Arms

# 4
Консултирай се с дерматолог,за да се изясни диагнозата и съответно да се приложи най-правилното лечение.

# 5
  • Мнения: 1 428
Отдавна си мисля да пусна същата тема.Детенцето ми е с такива белички петна от 3 години,първо бяха само по ръката,сега ги има и на други места.Големи са колкото грахчета,че и по-малки и не са по сгъвките както е при витилигото.Водих я на двама дерматолози,тъй като се притеснявахме за витилиго,но и двамата отричат и казват че е вид рядко срещана форма на лихен рубер планус,която била като гъбичките и щяла да се махне сама.Но за жалост петната се множат а не се махат ,дори лятно време от слънцето не почерняват,а си остават бели.Не сърбят,не болят и кожата е гладка,само косми липсват на пигментираните места.Какво е това чудо никой не знае,но и витилиго не било.Твоите петна такива ли са?

# 6
  • Мнения: 1 428


Балу, това което показва снимката е със сигурност витилиго,но нашето е друго и никой не знае какво точно.Дори и име си няма заболяването-наричат го други форми на лихен рубер планус.
Вече се притеснявам сериозно за дъщеря ми,все пак е момиче и е суетна.Дано намерим лечение,че е доста неприятно.Добре че поне на лицето няма и дано не излизат там де.
Моля ,някои ако се е сблъсквал с подобен проблем да пише.
Отдавна исках да пусна тема за петната ,но покрай другите ни сериозни болежки и премеждия напоследък това ми се струваше незначително и търпящо отлагане.

# 7
  • Мнения: 17 546
Балу, това което показва снимката е със сигурност витилиго,но нашето е друго ...
Аз затова питах първо за витилиго, защото е по-лесно за диагностициране. Другата ми идея е, че може да са гъбички. Може да се да се опита с антимикотичен спирт. Но от друга страна е най-добре да се потърси мнение на кадърен дерматолог и да се направи натривка от проба на кожата, за да се установи със сигурност дали не са гъбички.

# 8
  • Мнения: 34
Ох ужас! Смених си личния лекар и ще пробвам дали новия няма да е по-сладкодумен по този въпрос от предния. Simple Smile Ако искате мога да снимам петната и да ги пусна да ги видите....

# 9
  • Мнения: 1 428
Снимай ги ,да видим като нашите ли са?

# 10
  • Мнения: 530
Здравейте! И моето детенце, което е почти на 2 г. е с бели петънца по ръчичките. Големи са колкото главата на топлийка. Аз също имам 1 такова. И аз се притеснявах за витилиго, най- вече защото и майка ми има. Не сме ходили на дерматолог нито тя нито аз, защото тя е много стресирана от лекарите, тъй като напоследък доста боледува и им беше редовен пациент. Само като види човек с бяла престилка и започват писъци и ревове до небесата. А пък джипито казва, че това е нещо си от слънцето, ама тя нищо не отбира от професията си. И аз ще следя темата с интерес и като успеем да се доберем успешно до кожния лекар ще пиша.

# 11
# 12
  • Мнения: 17 546
О! Не очаквах толкова много и толкова големи Rolling Eyes Потърси наистина компетентен дерматолог. Само това мога да кажа. Успех и пиши после какво ти е казал доктора.  bouquet

# 13
  • Мнения: 61
na moq saprug sa6to se bqha poqvili takiva i bqha kazali 4e sa li6ei i mu kazaha da se meje sas spirt antimikobeta-forte no trqbva da se maje6 pone 1 mesec dori ako izbledneqt uspeh

# 14
  • Мнения: 1 428


на дъщеря ми са подобни,но не са накуп а са по една точка на различни места по тялото

Общи условия

Активация на акаунт