Стафилококова инфекция...поредната "екстра" от родилния дом :(

  • 18 861
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 85
Моля ви се мили мами, помогнете ми! Направо ще полудея Sad Бебето ми е на 38 дни и вчера от изследването на очен секрет се оказа, че сме със стафилококова инфекция Cry. Писнало ми е от "здравеопозването" в България! Трябваше ли да се чака толкова, за да му вземат секрет? С хиляди молби и уговорки от моя страна му взеха...А секрета се появи ден, след като ни изписаха. Та така да ви разкажа с няколко думи, освен секрета има и ужасни пъпчици с бяло връхче, които не минават, (увеличават се дори), а вече почти 3 дни ги третирам с антибиотично кремче.Потърсих естествено второ, и трето мнение, един от най-добрите дерматолози в София..Едни казват пъпчиците са от стафилококо, други бебешки пубертет...Незнам какво да мисля, само знам, че ми се плаче Cry Да родиш здраво и право дете и да ти го заразят в болницата...Моля ви някой ако е имал такъв проблем да ми даде съвет, лечението как протича и т.н. На мен педиатърката каза първо да пробваме само с капки в очите, ако до седмица не подейства и през устата. А трябваше да му бият втората хепатитна ваксина. И друго искам да ви питам, сигурно ще ме помислите за луда,но от два дни му меря температурата(под мишницата) и понякога показва 37 градуса, питах две лекарки, казаха , че не е Т, да не се притеснявам, но аз си се притеснявам.Иначе видимо, никога не можеш да предположиш, че има повишение. Предполагам, че може и да е от претопляне в стаята понякога е 26, 27 градуса Embarassed Моля ви помогнете ми със съвети! Извинявам се за дългия пост! Embarassed Благодаря ви Hug

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За съжаление отношение за инфекцията не мога да взема, но за температурата мога да те уверя че не е проблем. Имай в предвид,  че все още детето се адаптира, терморегулацията не е осъвършенствана.До 38 градуса мисля, че проблем няма. Вечер естесвено температурата също се покачва....А по отношение на температурата в стаята - смятам, че прекалявате...Това е температура за къпане...не знам дали пъпчиците нямат нищо общо с претоплянето.
Посъветвай се с друг лекар..така можеш да получиш най-адекватна диагноза....

# 2
  • Мнения: 9 814
Един от начините на адаптация на новороденото към света са именно такива подобни пъпчици, но щом са открили стафилококова инфекция..... просто нямам думи.
Има доста родилни домове в София, за които се знае, че имат вътреболнична инфекция.
Шейново е един от тях.

П.П. Все пак няма ли да споделиш за кой родилен дом става въпрос, за да предпазиш и други майки?

# 3
  • Мнения: 3 695
Не съм доктор, само ще споделя моето лично мнение и опит.
При моето дете имаше секрет от окото, не съм се притеснявала, не съм слагала капки, не съм питала педиатърката дори. Почиствах го с преварена вода, отмина от само себе си. Дали е било правилно така, не знам, но ми беше противоестествено да давам лекарства и химии на новородено. Пъпките по лицето също сами отминаха. Температурата съм чела, че при бебетата може да е малко по-висока и това е напълно нормално.
Успех!  Peace

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 380
Здравей!Наистина звучиш много паникьосана. Не че имам голям опит-моето бебе е на 4 мес.и половина, но все пак ще се опитам да ти помогна. Относно пъпчиците по лицето с бяло връхче-моето бебе ги имаше до към края на втория месец. Мазах ги с разтвор на пиоктанин-по препоръка на педиатърката. За меренето на температурата-продават термометри във формата на биберон-мисля, че така ще ти е по-лесно. Не са скъпи-аз купих моя за около 11-12 лв. Доколкото знам,37 градуса е нормална температура, а и щом лекарката ти е казала, че няма страшно, няма какво да се притесняваш. Струва ми се, че 26-27 градуса в стаята е твърде висока температура.Ще изнежиш бебето.Нормално е да е около 22 градуса. Относно стафилококите-на моето бебе му откриха при изследване на секрет от носа. Казаха, че е нормално и че почти всяко бебе има. Казаха, че най-вероятно аз съм му предала инфекцията при раждането-родих нормално. Няма нищо страшно, консултирай се с педиатър и слушай съветите му.

# 5
  • Мнения: 437
Съжалявам за инфекцията, и се надявам бебчето скоро да се оправи!
 А за температурата - не се притеснявай.При бебетата това е нормална температура.Ако надвиши 37,5 можеш да търсиш лекар, а според някои специалисти за висок Т при бебетата се счита над 38 градуса(измерена ректално).
Виж това:http://www.doctorsbg.com/content/view/41/46/
 За пъпчиците - моят син също имаше такива.Доки ми изписа едни мазила с кортикостероиди, и го мажех, но ефектът беше временен.После започнах с крем Здраве, а понякога и с Бочко ( против подсичане), защото действат подсушаващо.Изчезваха и като спра -пак се появяват.По-късно прочетох, че това се дължи на "изчистването" от хормоните, предадени от майката, и спрях да го мажа.Изчезнаха си след време.
Лятото пак се появиха подобни, но като го мажех с хидратиращ крем си изчезваха, и сего вече като застудя ги няма никакви.А ако можеш да понижиш Т в стаята ще е добре.

# 6
  • Мнения: 85
Благодаря ви за отговорите! Да, забравих да спомена родилния дом- МД- София, направо съм ужасена от отношението там, но това е тема за друг пост... А и нещо друго да ви попитам, някой ходил ли е в Анаста? Благодаря Hug

# 7
  • Мнения: 20
Здравей. Малкият ми син имаше стафилококова инфекция в носа, след много консултации с различни доктори и лекарства, (това за период около 5 месеца) най- накрая ни помогнаха в лаборатория Анаста и то само за месец. Така че бих ти препоръчала да се консултираш с тях. Успех!

# 8
  • Мнения: 1 032
Айде сега седни и удари едно малко, за да се успокоиш  Wine Glass Почвам отзад напред. Температура на толкова малко бебе под мишница не се мери- не дава реални резултати. А и ти защо я мериш? Смяташ, че ще вдига температура от стафилококовата инфекция ли? По принцип бебетата са с по- висока от нашата темпуратура. Най- важното е да не се притесняваш. Колкото и неприятно да звучи стафилококите са най- разпространената вътреболнична инфекция в родилните отделения. Почиствай очичките внимателно с памуче с преварена вода, като движиш памучето в една посока, а не да разтриваш оченцето. След като почистиш секрета- слагай и от изписаните капки. Стафилококите са изключително упорити гадини, но не трябва да те притесняват толкова много. Бебечето ти е живо и здраво. За пъпчиците по лицето ми е трудно да коментирам. Малката ми дъщеря не е имала, а при голямата минаха сами. При нея бяха резулатат от изчистването от хормоните след раждането.

# 9
  • Мнения: 5 790
Благодаря ви за отговорите! Да, забравих да спомена родилния дом- МД- София, направо съм ужасена от отношението там, но това е тема за друг пост... А и нещо друго да ви попитам, някой ходил ли е в Анаста? Благодаря Hug

Ходил, ходил... ама какво от това??? 3 години си влачихме стафилококи на кожата, в носа и в гърлото. 
Накрая се намери лекар да предпише адекватно лечение и за месец се изчисти. През 3 месеца правим контролни посявки и до сега няма повторна поява.
Ааа, и ние /включително и аз/ от Майчин дом си ги донесохме стафилококите.
Бързо оздравяване! А ти не се притеснявай толкова, за съжаление са доста често срещани напоследък.

# 10
  • Мнения: 85
Благодаря ви искрено! HugДобре че сти вие! Hug За темепературата в стаята не винаги е толкова Embarassed, по скоро е около 24 градуса, през ноща пада...Все си мисля, че му е студено и пускам печка Embarassed Завивам го с едно памучно одеалце и едно олекотено.Много ли е ? Иначе пък го държа само по боди с дълъг ръкав и ританки. И, да мисля да отида до анаста, въпреки, че съм чувала противоречиви мнения...

# 11
  • Мнения: 90
ниел ,опитаи се да намали6 температурата в жили6тето ви- максимум до 20° .Не го обли4аи във вълненеи и ленени дрехи ,избираи само паму4ни .ТЕзи бели пъп4ици с белите връх4ета са наи- вероятно бебе6ко акне ,те се появяват наи- 4есто 3 седмици след раждането ,няма ле4ение тъи като сами си минават .Ние съ6то ги имахме  .Пъп4иците 6те се из4истят до месец ,ако е беб6ко акне ,докато бебето се из4исти от хормните на маиката .Стафилокковата инфекция задължително я лекуваите .Успех  Hug

# 12
  • Мнения: 1
Zdraveyte.Deteto mi e s takav problem,a e samo ma 6 mesetsa.Moje li nyakoy da mi obyasni v kakav period ot vreme se lekuva stafilokokova infektsia v nosleto?Mnogo sam pritesnena za bebeto si.Blagodarya vi predvaritelno

# 13
  • Мнения: 5 790
Zdraveyte.Deteto mi e s takav problem,a e samo ma 6 mesetsa.Moje li nyakoy da mi obyasni v kakav period ot vreme se lekuva stafilokokova infektsia v nosleto?Mnogo sam pritesnena za bebeto si.Blagodarya vi predvaritelno

Пиши на кирилица, правилата на форума го изискват!
Колкото по-рано се излекува инфекцията, толкова по-добре. Когато са му взели на бебето носен секрет, трябва да са направили и антибиограма, която показва към какъв антибиотик са чувствителни стафилококите. Ако е локален антибиотик /напр. Бактробан/, се слага /мисля/ 10 дни. Ако е през устата - между 7 до 10 дни. И пак няма гаранция, че ще се излекува от първия път 100%. Доста често лечението е продължително. На Виктория ги откриха когато беше на 3 месеца, излекувахме ги на 3 години и малко. Няма от какво да се притесняваш толкова, не е чак толкова страшно в повечето случаи. Има хора, които си ги носят с години и въобще не знаят за това, нито им влияят по някакъв начин.

# 14
  • Мнения: 822
niel ходили ли сте до детска педиатрия?

Общи условия

Активация на акаунт