Пиле със зелен фасул kak ?

  • 12 736
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 487
Та това ми е въпроса, как да го сготвя. Имам още в наличност домати, лук, чесън, магданоз, копър и дафинов лист. Моля помагайте!  chef  chef  chef  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 23:20 от kofa

# 1
  • Мнения: 216
можеш да сготвиш две отделни ястия, или пиле( печено) със зелен фасул на пара.

# 2
  • Мнения: 39
Аз съм готвила пиле със зелен фасул и бадеми, много е вкусно, сваряваш за кратко зеления фасул ,ако е от този замразения, изпържваш за много кратко(около 1 мин) 50 гр, бадеми, защото много бързо изгарят, нарязваш пилешкото филе на ивици и леко задушаваш в мазнина, размиваш 2 л. нишесте , смесваш всичко, прибавяш и джинджифил и вариш на слаб огън до пълна готовност.

# 3
  • Мнения: 5 001
Пилето нарязано на порции се запържва в олио и 1 глава лук нарязана ситно в тенджерата.Когато се запечата месото от всички страни се добавя зеления фасул(ако е замразен),5-6 скилидки чесън.Слага се 1 ч.л. червен пипер и се долива вода колкото да се покрие месото и фасула,посолява се на вкус.Ястието ври докато уври месото,после се добавят домати размити с малко брашънце.Ври още 5-10 мин.Накрая се прибавя и копър.


п.п.Ако зеленият боб е от консерва се слага след като поуври месото.

# 4
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Само да добавя за подправките, освен червен пипер зеления фасул "носи" и на чубрица.

# 5
  • Мнения: 5 001
Само да добавя за подправките, освен червен пипер зеления фасул "носи" и на чубрица.
Въпрос на вкус е според мен.....Аз например никога не слагам на зелен боб чубрица.Но на леща задължително слагам.....

# 6
  • Мнения: 774
Зелен фасул с месо приготвям така:

Запържвам месото на порции. Добавям 1 глава лук - нарязана и няколко нарязани на кубчета моркови. Ако зеленият фасул е пресен, го добавям сега. Слагам 1 ч. л. червен пипер и заливам с гореща вода. Щом продуктите уврат, добавям домати, няколко нарязани на филийки скилидки чесън и сол. Ври още 10-ина минути. Към самия край добавям копър и магданоз.

Ако го готвя със замръзен зелен фасул, го слагам около 20 - 30 мин. (зависи от месото - ако примерно е свинско - 30 мин.), след като е завряло месото с лука и морковите (трябват му максимум около 20 мин. да се свари).

После го хапваме с кисело мляко. Heart Eyes

Ето така изглежда, но със свинско месо:



Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 13:50 от yagodka

# 7
  • Мнения: 487
Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт